Son Teknoloji Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Son teknoloji saç ekimi yöntemleri arasında çok sayıda seçenek vardır. Gelişen teknoloji, eski yöntemlerin yerini daha kolay ve ağrısız seçeneklerin almasını sağlamıştır. Saç ekiminin tarihsel gelişimini incelemek istediğinizde 1930’lara kadar gitmek mümkündür. Ancak günümüzde kullanılan yöntemlerin temeli 1980’li yıllarda atılmıştır.

Son teknoloji saç ekim yöntemleri arasında yer alan seçeneklerin ilk izleri 1980’lerde ortaya çıkar. 1980’lerde mikro ve mini greft uygulamaları yapılır. Zamanla tek seansta daha fazla greft uygulanmaya başlar. İlk zamanlar tek seansta eklenebilecek greft sayısının az olması, işlemin uzun sürmesine neden olmuştur.

Son teknoloji yöntemler söz konusu olsa bile hekimin deneyimi, saç ekiminde başarıyı artıran en önemli faktördür. Bu nedenle seçiminizi doğru yapmalısınız.

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi?

En iyi saç ekim yöntemi herkes için farklılık gösterir. Her yöntem maliyet yönüyle birbirinden ayrılır. Aynı zamanda hastanın fizyolojik durumunun hangi yönteme uygun olduğu da önemlidir. Çok sayıda alternatif olsa da her yöntem her hekim tarafından uygulanmayabilir. Hekimler genellikle belirli bir yöntem üzerinde uzmanlaşmayı tercih eder.

KAÇ ÇEŞİT SAÇ EKİMİ VARDIR?

Saç ekimi çeşitleri arasında çok fazla alternatif vardır. Bu alternatiflerden en sık tercih edileni FUE yöntemidir. Daha eski ve geleneksel bir yöntem olan FUT da hala tercih edilir. FUT yönteminde enseden çizgi şeklinde parça alınarak greftler tek seferde toplanır. Bu yöntemde iz kalma ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle eskisi kadar rağbet görmemektedir. İnsanlar estetik görüntüyü bozmayan yöntemlere yönelmeyi daha çok tercih eder.

Saç Ekiminde En Son Teknoloji Nedir?

Saç ekiminde en son teknoloji size farklı yöntemler arasından seçim yapma olanağı sunar. Son teknoloji yöntemler; ağrı, acı olmadan ekim yapmayı mümkün kılar. Aynı zamanda tek seansta bile ciddi sonuçlar sunan yöntemler vardır. Ancak her yöntemin başarı şansı birbirinden farklıdır.

DHI

DHI ile saç ekimi, uygulama sırasında kullanılan alet yönüyle diğer yöntemlerden ayrılır. Bu yöntemin uygulanması sırasında choi adı verilen bir kalem kullanılır. Söz konusu kalemin özelliği greftleri topladıktan sonra beklemeden ekime geçebilmesidir.

En gelişmiş saç ekim yöntemlerinden biri olarak DHI gösterilebilir. DHI yöntemi ile tek seansta ve 8-10 saatlik bir süre içerisinde ekim tamamlanır. Bu yöntemin bir diğer avantajı da tıraşa gerek olmadan saç ekimi yapılabilmesidir. Ancak greft sayısının çok fazla olduğu durumlarda tıraş gerekli olabilir.

FUE

FUE yöntemi yaygın olarak kullanılan tekniklerden biridir. Bu teknikte greftler, enseden tek tek alınır. Ekim yapılacak bölge ise uyuşturularak işleme uygun hale getirilir. İşlem sırasında kesi ya da dikiş yoktur. Yaklaşık bir yılda kalıcı saçlar belirgin şekilde ortaya çıkar. Bu yöntem de tıraşsız olarak uygulanabilir.

Choi

DHI yöntemi bazı hekimler tarafından Choi olarak da adlandırılır. Choi işlem sırasında kullanılan kalemin adıdır. Bu kalem aynı anda çok sayıda greft toplayabilme özelliğine sahiptir. Bu yöntem, kalem saç ekimi olarak da adlandırılır.

PRP Destekli Saç Ekimi

PRP destekli saç ekimi işlemi aslında saç ekiminin, oluşumu destekleyici tedaviyle beraber yürütülmesi hizmetidir. Bireyin kendi kanından ayrıştırılan trombosit içeren plazma, PRP yöntemi ile saç köklerine uygulanır. Bu yöntemde ilk önce saç ekimi yapılır. Ardından iyileşme sürecinin hızlanması için PRP kullanılır. Son teknoloji saç ekim yöntemleri arasında yer alan PRP destekli bu uygulamayı da tercih edebilirsiniz.

Motorlu ve Manuel Saç Ekimi

Saç ekim yöntemleri manuel ve motorlu olarak birbirinden ayrılır. FUE yönteminde mikromotor ile işlem yapılırsa greftler daha hızlı biçimde alınır. Ancak manuel yöntemde greftler daha yavaş toplanır. Bu da seans sayısının artmasına yol açar. Motorlu yöntemin maliyeti daha fazla olabilir ancak tedavi kısa sürede tamamlanır.

Altın Uçlu Saç Ekimi

Altın uçlu saç ekimi aslında FUE tekniklerinden biridir. Bu teknikte altın uçlu ve tek kullanımlık olan iğnelerle işlem yapılır. Bu iğneler iyileşme noktasında avantaj sağlar. Daha hızlı iyileşme sağlayan iğneler, greftlerin zarar görmemesi açısından da faydalıdır. Çok ince ve küçük uç yapısına sahip greftler sayesinde yara izi ortaya çıkmaz. İşlem sırasında greftlerin muhafaza edildiği çözelti, kök yapısını güçlendirici etki yapar.

Long Hair FUE Saç Ekimi

Long hair FUE saç ekimi sırasında saçlar tıraş edilmeden işlem yapılabilir. Bu yöntem özellikle kadınlar tarafından tercih edilir. Saçlarını kestirmek istemeyen erkekler de bu yöntemle saç ekimi yaptırabilir.

İğnesiz Saç Ekimi

İğnesiz saç ekimi yöntemi özellikle iğne korkusu olanlar için idealdir. Bu yöntemde lokal anestezi sırasında iğne kullanılmaz. Ekim sırasında implanter ya da lazer yöntemleri uygulanır.

Kök Hücre Saç Ekimi

Kök hücre saç ekimi işleminde, hastadan sağlıklı bir doku alınarak çoğaltılır. Tek bir hücrenin laboratuvar ortamında çoğaltılması ile milyonlarca hücreye ulaşmak mümkündür. Üretilen sağlıklı hücrelerin saç derisine nakledilmesiyle bu işlem tamamlanır.

IceGraft Saç Ekimi

Icecraft saç ekim yönteminde soğuk uygulama eşliğinde ekim yapılır. Greftler, soğuk pedlerde bekletilir. Ardından yine soğuk bir yapıda olan çözeltiye aktarılır. Bu sayede hücre ve dokular canlılığını korumaya devam eder. Bu yöntem herkes tarafından tercih edilebilir.

Tıraşsız Saç Ekimi Yapılır mı?

Tıraşsız saç ekimi yapılması bazı yöntemler için mümkündür. FUE, altın iğne gibi yöntemlerde tıraş edilmeden saça ekim yapılabilir. Ancak bu durum her zaman mümkün değildir.

Greft sayısı çok fazlaysa illaki tıraş yapılması gerekebilir. Bu noktada karar hekim tarafından verilir. İşlem başarı şansını artırmak için de tıraş yapılması gerekebilir. Bu nedenle her zaman hekiminize güvenmenizde fayda vardır. Son teknoloji saç ekim yöntemleri arasından uygun olanı tercih ederek, hekiminiz uygun gördüğü takdirde tıraş olmadan ekim yaptırabilirsiniz.

Benzer Yazılar
18
Mart

Saç ekimi, saç kaybı yaşayan kişilere doğal görünümlü saçların yeniden kazandırılması amacıyla yapıl..

Devamını oku
15
Mart

Saç ekimi, son yıllarda giderek popüler hale gelen bir estetik işlem olarak karşımıza çıkıyor. Saç d..

Devamını oku
15
Mart

Saç ekimi işlemi öncesinde, lokal anestezi uygulanması yaygın bir uygulamadır. Lokal anestezi, işlem..

Devamını oku
15
Mart

Saç dökülmesi, günümüzde sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Bu sorunla başa çıkmak isteyen kişiler,..

Devamını oku
14
Mart

Saç ekimi işlemi öncesi, kişinin genel sağlık durumunun değerlendirilmesi için bazı testler yapılır...

Devamını oku
14
Mart

Saç ekimi işlemi, saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç yoğunluğunu arttırmak için yapılan bir cerrahi..

Devamını oku
14
Mart

Saç ekimi, kişinin saçlı derisindeki kellik veya seyreklik sorunlarını çözmek için yapılan bir cerra..

Devamını oku
14
Mart

Saç ekimi, son yıllarda dünya genelinde giderek popülerleşen bir estetik uygulama haline gelmiştir. ..

Devamını oku
13
Mart

Sigara ve alkol, saç ekimi işlemi öncesinde ve sonrasında bir dizi olumsuz etkiye sahiptir. Öncelikl..

Devamını oku
13
Mart

Kadınlar da erkekler gibi saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Kadınlarda saç dökülm..

Devamını oku
21
Şubat

Burun estetiği konusunda farklı çeşitler bulunmaktadır ve hangi çeşidin sizin için uygun olduğuna ka..

Devamını oku
21
Şubat

Saç ekimi, seyrek veya hiç saçı olmayan bölgelerdeki saçları eski görünümüne kavuşturmak amacıyla ya..

Devamını oku
21
Şubat

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok kişi için popüler bir çözümdür. Ancak, saç ekimi yapm..

Devamını oku
20
Şubat

Saç ekimi, son yıllarda giderek artan bir popülerlik kazanmıştır ve işlem sonrasında hafif ağrı hiss..

Devamını oku
15
Şubat

Burun estetiği (rinoplasti), burun şeklini değiştiren bir cerrahi işlemdir. Rinoplasti amacı, burun ..

Devamını oku
22
Ocak

Son teknoloji saç ekimi yöntemleri arasında çok sayıda seçenek vardır. Gelişen teknoloji, eski yönte..

Devamını oku
21
Ocak

Saç ekimi izinin geçme süreci kullanılan tekniğe bağlı olarak değişiklik gösterir. Eski yöntemlerle ..

Devamını oku
19
Ocak

Seyrek saçlarda ekim yapılması ve daha gür bir yapıya kavuşturulması mümkündür. İnsanlar, saçlarını ..

Devamını oku
17
Ocak

Saç ekimi operasyonunun süresi tercih edilen yönteme göre farklılık gösterir. Ancak ortalama olarak ..

Devamını oku
15
Ocak

Saç ektirenlerin bant takması, operasyonun yol açtığı belirtileri azaltmak için yapılır. Saç ekimi, ..

Devamını oku
22
Aralık

Her operasyonda her uygulamada olduğu saç ekiminde de işlem sonrası karşılaşılan ancak etkisi kısa s..

Devamını oku
22
Aralık

Corona virüs, bir grubunu oluşturan RNA virüslerinin türeyen bir türüdür ve insanların solunum yoluy..

Devamını oku
07
Ekim

Herkese selamlar. Bugün basit gibi görünen ama çok önemli bir noktaya temas edeceğiz. Saç ekim..

Devamını oku
07
Ekim

Tüp mide ameliyatı, bir cerrahi işlemdir ve mideye bir tüp yerleştirilir. Bu tüp, mide içinde ..

Devamını oku
07
Ekim

Saç ekiminde donör bölge, saç ekiminde kullanılan saç tellerinin alınacağı bölgedir. Donör bölge, ge..

Devamını oku