Meme Büyütme Ameliyatı

Tarihten bu yana dişiliğin, bereketin ve doğurganlığın bir sembolü olarak görülen göğüsler, aynı zamanda estetiğin de önemli alanlarından biri olma özelliğine sahiptir. Toplumlarda kadınların, kadınlığını simgeleyen bir nesne olarak da görülen göğüsler yalnızca estetiğin değil; sanatın ve sanat tarihinin de simgeleştirdiği bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Estetik anlamda güzel ve doğal görünüme sahip göğüslere sahip olmayı birçok kadın istemektedir. Ancak kişinin fiziksel özellikleri, doğum sonra gelen doğal sürecin getirdiği değişimle birlikte göğüslerin şekillerinde meydana gelen biçimsel değişiklikler gibi faktörler sebebiyle bu estetik görüntüye sahip olma noktasında her kadın bu özelliklere sahip olamayabilir. Tam da bu noktada estetik ameliyatlar devreye girmektedir. Meme büyütme estetiği, sayılan bütün bu sebepler ışığında son yıllarda sıkça rastlanan ve tercih edilen estetik ameliyatlardan biridir.

Meme büyütme ameliyatı sayesinde memeyi; daha büyük ve daha dolgun bir görüntüye sahip hale getirmek ve estetik olarak daha güzel görünümlü göğüslere sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Meme büyütme ameliyatlarında yapılmak istenen sadece memenin daha büyük bir görüntüye sahip olması değildir. Aynı zamanda memenin güzel ve estetik görüntüsü bir kadının güzelliği açısından en önemli yapı taşlarından biri olarak görülmektedir. Bu durumda göğüslerinin güzel olduğunu ve estetik göründüğünü bilen her kadın kendini daha özgüvenli hissetmektedir.

Meme Büyütme Estetiği Ameliyatının Kadın Açısından Önemi

Her kadının kendinde güzel bulduğu ve aynı zamanda hiç de hoş bulmadığı tarafları vardır. Kendine ait olan özelliklerden hoşnut olan kadınlar sosyal açıdan daha öz güvenli olmakta, gerek iş gerek ise kişisel ilişkilerinde daha rahat ilişki kurmaktadırlar. Kişinin sahip olduğu özgüven bilinenin aksine yalnızca içten dışa gelişen ve kendini geliştirebilen bir konu değildir. Dış görünüşümüz, dış görünüşümüze gelen tepkiler özgüven noktasında hayatımızda belirleyici bir rol oynamaktadır.

Kendimizle ilgili memnun olmadığımız veya bir sağlık probleminden ötürü çözülmesi gereken bir sağlık problemine sahip isek; estetik ameliyatlara olan ilgimiz de bu yönde artmaktadır. Özellikle kadınların sıkça başvurdukları bir yöntem olarak estetik ameliyatlara ilgi son yıllarda oldukça artış göstermiştir. Göğüs büyütme gibi birçok estetik operasyon kadınlarda olumlu bir kendilik bilinci oluştururken, görünüşünde meydana gelen her yenilik ve değişim; kişinin ruhsal açıdan gelişimine oldukça etkili bir katkı sağlamaktadır. Estetik ameliyatlar arasında giderek artış gösteren meme büyütme ameliyatı önemli bir yer tutmaktadır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

1 - 3 Saat

Aneztezi Türü

Genel Anestezi

Hastane Yatış

1 Gece

İşe Dönme Süresi

3 - 5 Gün

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Meme büyütme estetiğinin hem fiziksel hem de sosyal gerekçeler açısından kadınların psikolojilerinin üzerinde birçok etkisi bulunmaktadır. Yapılan bu estetik operasyon sonrasında kadınların kendilerini daha iyi ve daha mutlu hissettikleri yadsınamaz bir gerçektir. Gerek genetik sebepler gerek ise fiziksel özellikler nedeni ile göğüslerinin doğal ve güzel o olmasını isteyen her kadın estetik ameliyatlar bağlamında göğüs büyütme ameliyatı yaptırmayı isteyebilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda popülerliğini artıran meme büyütme ameliyatı, günümüzde çok pratik ve kolay bir şekilde yapılabilen estetik bir operasyondur. Meme büyütme ameliyatında öne çıkan tek şey yalnızca estetik bir görüntü değildir. Doğal bir görüntü ve sağlıklı bir şekilde yapılan bu kalıcı estetik operasyon kişinin vücut yapısına en doğal ve en uygun olacak şekilde yapılmalıdır.

Her kadın farklı fiziksel özelliklere sahiptir. Bazı kadınlarda meme yapısı büyük olabildiği gibi bazı kadınlarda ise küçüktür. Meme büyütme ameliyatı estetik açıdan yalnıza büyütme veya küçültme işlemlerinin yapıldığı ameliyatlar değildir. Her iki memenin arasındaki simetrinin olmaması durumunda yani bir memenin diğerine göre daha küçük olması durumunda da meme büyültme estetiği tercih edilmektedir. Ayrıca genetik faktörler sebebi ile bazı kadınlarda doğuştan gelen bir meme deformasyonu olabilmektedir. Özetle birçok kadın pek çok sebepten ötürü meme büyütme ameliyatını yaptırmak istemektedir. Göğüslerinin istediği büyüklükte ve hacimde olmadığını düşünen ve bunu değiştirmek isteyen her kadının başvurduğu meme büyütme ameliyatı, birkaç ameliyat yöntemine sahip bir estetik operasyondur. Bunlardan biri silikon protez ile meme büyütme ameliyatıdır.

Meme büyütme ameliyatlarında en sık kullanılan yöntem silikon protezlerdir. Bu uygulaması son derece kolay olan yöntem sayesinde, memelerin estetik olarak büyütülme işleminde kalıcılığı sağlayan esas yöntemlerden biri olan yöntemler protez ile yapılan işlemlerdir. Silikon protez ile meme büyütme ameliyatı yapılırken kullanılan protezler çeşitli malzemelerden üretilen yapay içerikli malzemelerdir. Memenin dokusunun alt kısmına yerleştirilen protezler farklı şekillerde olabildiği gibi farklı boyutlarda da olabilmektedir. Silikon meme büyütme ameliyatının daha çok tercih edilmesinin sebebi; kullanılan yöntemin kalıcılık açısından daha verimli bir şekilde uzun yıllar kullanılacak olması ve işlemin kolay uygulanabilir olmasıdır. Kişinin sahip olduğu sahip olduğu fiziksel özelliklere, görüntüsü ile ilgili yapmak istediği değişikliklere göre veya sağlıkla ilgili diğer isteklere göre değişkenlik gösteren seçenekler doğrultusunda kişiye uygun protez seçilerek uygulaması yapılmaktadır.

Hangi protezin hangi hasta için uygun olduğuna elbette operasyonu yapacak olan plastik cerrah karar vermektedir. Silikon protez ile meme büyütme ameliyatında kişi operasyon öncesi muayene edilir. İstediği meme formunun ölçümleri ve tetkiklerinden sonra ameliyatı için doktoru tarafından planlamalar yapılır. Ameliyat yaklaşık 1-2saat aralığında sürmektedir. Memenin altından veya meme başından bazen de koltuk altından yapılabilen bu estetik ameliyat daha çok meme altından yapılan bir yöntem ile uygulanmaktadır. Genel anestezi yapılarak gerçekleştirilen silikon protez ile meme büyütme ameliyatı; kasın alt kısmına ya da üstüne yerleştirilen protez sayesinde kişiyi istediği estetik meme formuna kavuşturabilmektedir. Hasta yaklaşık 10 gün süre ile bu tip operasyonlar için tasarlanmış bir iç çamaşırı (sütyen) kullanmaktadır. İki hafta gibi kısa bir sürede gündelik yaşamına dönebilen hasta uzun ömürlü bir yöntem olan bu operasyon sayesinde yeni ve istediği görüntüsüne kavuşmuş olur. Bir diğer meme büyütme ameliyatı ise kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak yapılan operasyonlardır.

Kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatı; büyüklük bakımından daha küçük görünümlü memelerde tercih edilmekte olan bir yöntemdir. Memeye yapılan enjeksiyon yöntemi ile yapılan bu ameliyatta; yağlar uygulama öncesinde belirli bir işlemden geçirilmektedir. Böylelikle yağ dokuları memelerin belirlenen yerlerine enjekte edilerek uygulanmış olur. Herhangi bir cerrahi teknik gerektirmeyen bu yöntem son derece kolay uygulanabilir yöntemdir. Kadınlar arasında en çok tercih edilen bir diğer yöntem olan yağ enjeksiyonu yöntemi; kalıcılık açısından sıralandığında silikon protez yöntemine göre ikinci sırada gelmektedir. Meme büyütme ameliyatı genel anlamda iyi ve kalıcı sonuç vereceği için, ameliyat sonrasında hastanın psikolojik açıdan kendini daha iyi hissetmesi kaçınılmaz bir durumdur.

Meme Protezi Nedir?

Meme büyütme ameliyatlarında kullanılan meme protezi, formu bozulmuş, sarkmış veya istenilen büyüklükte olmayan memenin dokusunu daha iyi bir hale getirmek için kullanılan teknik bir malzemedir. Meme büyütme estetiği ameliyatında kullanılan protezler; silikon veya implant ismiyle anılmaktadır. Yapı olarak protezlerin dışı sert bir silikon ile kaplı olmakla birlikte iç kısımları ise yumuşak ve jel görünümüne sahip olan bir malzemeden oluşmaktadır.

Protezler çeşitliliklerine göre bazı sınıflara ayrılmaktadır. Gerek şekil gerek içerik gerek ise dış yüzey açısından her biri kendi arasında farklılıklar göstermektedir. Kullanılan her protez ameliyat olan kişinin fiziksel özellikleri ve doktorun kullanacağı teknikler açısından farklı olacağı için kişinin ameliyatına göre seçilen protezler de farklılık gösterecektir.

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilmektedir?

Meme büyütme ameliyatı, yapılmasının uygun olduğu birden çok sebebin oluşturduğu çeşitli durumlar vardır:

  • Doğuştan gelerek çeşitli kalıtsal durumların sebep olduğu problemler
  • İki meme arasındaki görüntünün dengeli olmaması yani asimetrik meme görüntüsünün sebep olduğu durumlar
  • Kişinin sahip olduğu meme boyutunun küçük olduğu durumlar
  • Kişinin doğum sonrası veya emzirme döneminde oluşabilecek sarkmış ve formunu kaybetmiş meme yapısının yeniden eski görüntüsüne kavuşarak estetik bir görüntüye sahip olmayı istemesi
  • Kişinin aşırı kilo kaybı ya da ilerleyen yaşlarda yaşlanma sürecinin etkisiyle istediği görüntüye sahip olmak istemesi
  • Cinsiyet değiştirme isteği sonucunda meme oluşturabilmek amacıyla yapılan meme büyütme ameliyatları

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Meme büyütme ameliyatı diğer ameliyatlarda olduğu gibi öncesinde, hastanın sağlık geçmişi ile ilgili bilgilerin toplanması ile başlar.

Hastanın genel sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra doktor tarafından istenen tetkikleri yapılarak ameliyatla ilgileri ön süreç işlemleri tamamlanmış olur.

Operasyon öncesinde meme ultrasonu veya mamografi çektirmek meme bölgesindeki herhangi bir kitlenin tespiti açısından da önemli bir durum olmaktadır.

Ameliyatın öncesinde ortalama bir hafta gibi bir sürede herhangi bir ağrı kesici ve aspirin kullanılmamalıdır. Aynı şekilde kan sulandırıcı ilaçlar veya kanama riski oluşturabilecek doğal takviyelerin alımına son verilmelidir.

Ameliyat sırasında oluşabilecek enfeksiyonların iyileşmesi sürecini olumsuz etkileyebileceği için alkol ve sigara tüketimine en az 2 hafta öncesinde ara verilmelidir.

Regl döneminde olmak meme büyütme ameliyatı açısından engel ve olumsuz bir durum teşkil etmese bile bu durum hakkında doktora bilgi vermek uygun olacaktır.

Yeni doğum yapan bir kişi için, emzirme dönemi tamamlandıktan ortalama 9 ay sonra ameliyat olmak daha sağlıklı olacaktır.

Ameliyat öncesinde uyku düzenine ve yine beslenme programına dikkat etmek ameliyatın ve sonraki sürecin daha sağlıklı geçmesini sağlayacaktır.

Ortalama 2 saat süren bir ameliyat olan meme büyütme ameliyatı öncesinde devamlı olarak kullandığınız her ilaç hakkında doktorunuza bilgi vermek sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.

Ameliyat günü rahat kıyafet seçiminde bulunmak ve ameliyata gelirken yanınızda bir refakatçinin olması kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Meme büyütme ameliyatı sonrasında kişi ağrılı bir süreç geçirmemektedir. Meme büyütme ameliyatları son derece kolay olan bir ameliyat olduğu için ameliyat sonrasında hastanede kalmanızı gerektirecek bir durum olmaz ise aynı gün taburcu olabilirsiniz. Operasyon sonrasında sürecin sağlıklı geçebilmesi açısından ameliyat yapılan bölgenin üzerine bir sargı işlemi uygulanmaktadır. Ameliyat esnasında uygulanan tekniğe göre yerleştirilen protezin uygulanma yerlerinde meydana gelebilecek herhangi bir aksilik durumunda sızıntının vücudun dışına atılabilmesi için dren kullanılması zaman zaman tercih edilebilmekte ve birkaç gün içinde de çıkarılması mümkün olmaktadır.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında kişi, ilk bir haftalık zaman diliminde sırtüstü yatmaya çalışmalı ve yan tarafa doğru yatış biçimini düzelterek iyileşme sürecinin olumlu geçmesini sağlamalıdır. Ameliyatın bitiminden itibaren geçen kısa süreçte memelerde hassasiyet oluşması doğal bir sonuçtur. Ameliyattan sonraki 4 gün hastanın iyileşme süreci açısından daha yoğun olabilmekte ancak geçici bir durum olması nedeniyle bu dönemde şişkinlik ve ameliyat yerlinde gerginlik hissetme olağandır. Operasyon sonrası birkaç gün sonra hasta iş yaşamına ve gündelik hayatına geri dönebilmektedir. Spor aktivitelerine yeniden dönüş için geçen süreye doktor tarafından karar verilmesi gerekmektedir. Ameliyat sonrasında doktor tarafından verilen ilaçların kullanımı ve meme bölgesinin bakımı özenle yapılmalıdır.

Meme büyütme ameliyatı sonrası ameliyat bölgesinin sağlıklı bir forma kavuşabilmesi için doktor tarafından tavsiye edilen özel bir sutyen giyilmesi gerekmektedir. İç çamaşırının kullanım süresi 4-6 haftası değişmekte olup yine bu sürece karar verecek olan kişi doktorunuz olacaktır. Sigara ve alkol tüketimi oluşabilecek her yaranın iyileşme hızını azaltabileceği için ameliyat sonrası kesinlikle içilmemesi gerekmektedir. Meme büyütme ameliyatı sonrasında iki hafta kadar geçen bir süre içerisinde cinsel ilişkiye girmemek ameliyat sonrası bakım açısından faydalı olacaktır. Meme büyütme ameliyatında dikiş atılması işlemi son derece az gerçekleştirilmektedir. Ancak mevcut olduğu durumlarda atılan dikişlerin vücuttan atılması birkaç günlük süreç sonrasında son bulacaktır. Hastanın operasyon bitiminden itibaren üç gün süre ile duş almaması gerekmekte, sonrasında duş alındığında ise aşırı sıcak ya da aşırı soğuk sudan uzak durması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında geçen üç günün ardından kişi seyahat edebilmektedir. Ancak maruz kalacağı basınç sebebi ile uçak yolculuklarından kaçınılması tavsiye edilmektedir. Ameliyat sonrası kişinin süreç içerisinde doktor tavsiyelerine uyumunun tam olması iyileşmenin de hızını artıracaktır. Hastanın bundan sonraki yaşamında yaptırdığı estetik işlemin sonucunu daha verimli alabilmesi için; operasyon sonrasını takip eden ortalama 6 aylık bir süre zarfında düzenli olarak doktor kontrolleri yaptırması gerekmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sürecinde Doktor Seçimi

Gerçekleştirilen her ameliyatta, ameliyatı gerçekleştirecek olan doktorun deneyimi ve o alandaki mevcut bilgisi son derece önemli bir yer tutmaktadır. Sağlığımız sahip olduğumuz en değerli varlığımız olduğu için ameliyat öncesi yapılan doktor seçimi sürecin en önemli yapı taşlarındandır. Ameliyatı yapacak olan doktorun seçilmesi noktasında çok detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Alanında uzman ve etkin bir doktor olması özellikle estetik ameliyatlar sonrası görüntümüzün memnuniyetiyle ilgili bize yardımcı olacaktır.

Son yıllarda her alanda yaşanan teknolojik gelişimlerin de getirdikleri ile meme büyütme ameliyatı son derece basit ve aynı zamanda iyileşme sürecinin oldukça hızlı geçtiği bir ameliyattır. Elbette ameliyatınızı yapacak olan doktorun deneyim sahibi olması ve ameliyatta kullandığı tekniklerin işlevsel ve yenilikçi bir uygulama dâhilinde olması ameliyatın sonucunu oldukça büyük bir oranda etkilemektedir. Ayrıca doktor ve hasta arasında gelişen güven ilişkisi özellikle dış görünüşü etkileyeceği için estetik ameliyatlarda son derece önemlidir. Doktor hastasının her sorusuna net cevaplar verebilmeli ve ameliyat sonrasında oluşabilecek her aşamayı detaylı bir şekilde hastası ile paylaşabilmelidir.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Estetik ameliyatların çokça arttığı son yıllarda meme büyütme ameliyatı da kendine oldukça büyük bir alan yaratmıştır. Vücutta en dikkat çeken yerlerden biri olan memelerin formunu koruyamaması, farklı fiziksel özelliklere sahip olan kişiler açısından meme boyutunun küçük olması veya asimetrik görüntüye sahip olunması meme büyütme ameliyatının en önemli sebepleri arasındadır. Özellikle kadınlar açısından meme görüntüsünün daha estetik bir hal alması, bu ameliyata olan ilgiyi arttırmaktadır. Ameliyat sonrasında kadınların, istediği büyüklükte olan memelere sahip olması onları daha özgüvenli ve kendilerini daha rahat hissetmelerine neden olmaktadır. Bütün bu sebepler doğrultusunda her meme büyütme ameliyatında belirlenen teknik farklı olacağı için ameliyatın fiyatlandırma aralığı da bu sebeple değişkenlik göstermektedir. Bu konudaki en net ve doğru bilgi; ameliyatı yapacak olan doktor tarafından size verilecektir.

Instagram : Ixoralife

Meme (Göğüs) Büyütme Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Her ameliyat sonrası iz kalabilme durumu meme büyütme ameliyatında da geçerlidir. Ancak ameliyat izi özellikle belli olmayacak bölgelere uygulanmaktadır.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezlerin zaman içerisinde hacim kaybetmesi uzun bir dönemde olacağı için ancak formu ile ilgili bir sıkıntı olabilmektedir. Son dönemde gelişen her yenilik sayesinde silikonlarda meydana gelecek bir patlama olması söz konusu olmamaktadır.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikonların ömrü çok uzun süre kullanılacak hale göre tasarlanmıştır. Ancak 10 yıldan sonra kontrollerinin sağlanması sağlıklı olacaktır.

Ameliyatta kullanılan protez malzemesi belirli normlar dahilinde belirlenmiş olan FDA tarafından onaylı değil ise vücutta alerjik reaksiyon gelişebilir. Bu sebeple FDA onaylı protezler kullanılmalı ve kişi ameliyat öncesi alerji testine tabi tutulmalıdır.

Memenin gelişiminin sağlanamadığı yaş aralığında meme büyütme ameliyatları tavsiye edilmemektedir. Hastanın sağlık durumunu etkileyen travmatik bir durum var ise yine de operasyon yapılabilmektedir.

Sahip olduğu malzeme dolayısıyla protezler gerektiği veya istenildiği durumlarda kolayca çıkarılmaktadır.

Kullanılan protezler malzeme olarak belirli işlemlerden geçirildiği ve onay işlemleri hassasiyetle gerçekleştirildiği için herhangi bir zararı olmamaktadır.

Meme büyütme ameliyatlarının her biri farklı teknikler ile yapıldığı için ameliyatta kullanılan yöntem ve malzemelere göre fiyatları da farklılık göstermektedir.

Meme büyütme ameliyatları estetik ameliyatlar noktasında değerlendirildiği için plastik cerrahi uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Meme büyütme ameliyatında memenin herhangi bir yerinde his kaybı olmamaktadır.

Ameliyat sonrası süt kanallarına gelebilecek herhangi bir etki olmadığı için ameliyattan sonra gelen üçüncü günden sonra emzirme işlemi yapılabilmektedir.

Meme büyüme ameliyatlarında uygulanan protezler memenin içerisine değil altına yerleştirilmektedir. Dışarıdan bakılma ile anlaşılabilecek yapıya sahip değildirler.

Kişiden kişiye değişen bir süreç olabileceği gibi kalıcı bir sonuç için mutlaka protez tekniğinin uygulandığı ameliyatlar seçilmelidir.

Her ameliyattan sonra ağrı olabilir. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün bir miktar ağrı olabilmekte ancak doktor tarafından verilen ağrı kesicilerin etkisiyle ağrılar giderek azalmaktadır.

Ameliyatın sonucunun estetik açıdan doğru ve sağlıklı olabilmesi için ameliyat sonrasında doktor tavsiyesi ile şekillenmenin istenildiği gibi olabilmesi için sporcu sütyeni denilen özel bir iç çamaşırı kullanılması uygun olacaktır.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
22
Eylül

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) Nasıl Yapılır? Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı ile yüze dah..

Devamını oku
22
Eylül

Kepçe Kulak Ameliyatı : Bu durumun başlıca sebebi sahip olduğumuz fiziksel özelliklerimizdir. Yani k..

Devamını oku
22
Eylül

Üst ve Alt Göz Kapağı Ameliyatı Göz Kapağı Ameliyatı : Göz kapağında meydana gelen sarkmalar ve alt..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Ucu Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır? Çene ucu estetiği ameliyatı için, kişinin profiline yand..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Yüz germe ameliyatları tercih edilme noktasında genellikle yaş a..

Devamını oku
21
Eylül

Jinekomasti Ameliyatı ve Tedavisi Jinekomasti Ameliyatı : Jinekomasti tedavisinde geçerli olan en s..

Devamını oku
21
Eylül

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kol germe ameliyatı, kollarında sarkmalar meydana gelen kişiler ..

Devamını oku
21
Eylül

Popo (Kalça) Estetiği Nedir? Kalça Büyütme Ameliyatı : Popo estetiği, kişinin poposunda bulunan hac..

Devamını oku
21
Eylül

Karın Germe Nedir? Karın germe ameliyatı çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen, kişinin fazla kilo a..

Devamını oku
21
Eylül

Kimler Liposuction – Yağ Aldırma Ameliyatı Olabilir? Liposuction Yağ aldırma ameliyatı, genellikle ..

Devamını oku
21
Eylül

Meme Dikleştirme Ameliyatı : Tarihten bu yana güzel olmak ve daha estetik bir görüntüye sahip olmak ..

Devamını oku
21
Eylül

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Meme küçültme ameliyatı, meme görüntüsü büyük olan kişilerin..

Devamını oku
21
Eylül

Meme büyütme estetiğinin hem fiziksel hem de sosyal gerekçeler açısından kadınların psikolojilerinin..

Devamını oku
21
Eylül

Estetik Kavramına Genel Bir Bakış Yunanca duymak ve algılamak sözcüklerinden oluşan “aisthetikos” k..

Devamını oku