Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, dudak boyutunun artırılması ve dudak kontörünün daha keskin ve belirgin hale getirilmesi için uygulanan bir estetik uygulamadır. Günümüzde kadınlar kadar erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Dolgu işlemi için kullanılan farklı dolgu maddeleri bulunsa da en sık tercih edilen hyaluronik asit içerikli malzemeler olmaktadır. Hyaluronik asit yapısı gereği dudağa en doğal görüntüyü kazandıran dolgu maddesi olmaktadır. Sık tercih edilmesinin en önemli nedeni de kişiye doğal görünüm kazandırmasından kaynaklanmaktadır.

Estetik uygulamalara olan ilgi son dönemde oldukça fazla oranda artış göstermektedir. Sahip olduğu görüntüden memnun olmayan ve estetik bir görüntüye sahip olmak isteyen herkes bu tür estetik işlemlere ihtiyaç duymaktadır. Yüzümüzün en dikkat çekici bölgelerinden biri olan dudaklarımız da bu anlamda estetik açıdan oldukça fazla tercih edilmektedir.

Dudak dolgusu, daha dolgun görünümlü dudaklara sahip olmak, dudak yapısındaki sınırların belirginleşmesini sağlamak için yapılan, aynı zamanda en çok tercih edilen estetik işlemlerden olmaktadır. Dudak dolgusu, gelişim dönemini tamamlamış kişiler için elbette doktorun da onayı ile yaptırılabilmektedir. Eğer kişinin dikkat etmesi gereken bir sağlık problemi var ise bu konuda muhakkak doktorun bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Dudak dolgusu işleminde gerekli olan dolgu çeşidi ve dolgunun dozu kişiden kişiye değişmektedir. Bu ölçü miktarı bazı kişilerde 1 ölçü ile elde edilir iken bazı kişilerde ise bu miktar daha fazla olabilmektedir. Dudak dolgusu yaptırmaya karar veren kişinin fiyat noktasında bir arayışa gireceği için birkaç noktaya özellikle dikkat etmesi gerekir. Dudak dolgusu fiyatı belirlenirken dolgunun markasına ve kalitesine, dolgunun türüne ve miktarına, uygulama yapılacak kliniğin kalitesine ve doktorun uzmanlığına göre birçok farklılık görülebilmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu son derece dikkatli yapılması gereken bir estetik işlemdir. Dudak dolgusu yapılmadan önce doktor tarafından muayenesi yapılan kişi, dolgu işlemleri için hazırlanmaktadır. Muayene sonrasında doktorun görüşleri doğrultusunda kişinin istekleri de göz önünde tutularak, dudak dolgusunun hangi alanlara yapılacağına karar verilir.

Dolgu işlemi öncesinde dudağa lokal anestezik özelliği olan bir krem sürülerek dudağın uyuşması sağlanmaktadır. Bunun sebebi kişinin dudak dolgusu işlemi sırasında ağrı hissetmesinin önüne geçilmesidir. Dolgu işleminde ince uçlu bir iğne yardımı ile dolgu maddesi dudak bölgesindeki deri altına enjekte edilmektedir.

Dudak dolgusu estetiği uygulamalarında dermal dolgular kullanılmaktadır. Hyaluronik asit zaman içerisinde dudakta azalmaya başlar ve dudaklara geri kazandırılmaya çalışılır. Yapılan bu estetik işlem cerrahi bir operasyon olmadığı için dudak dolgusu işlemi yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Kişi dudak yapısının ne kadar dolgun bir görünüme sahip olmasını ister ise o kadar oranda dolgu malzemesi kullanılır. Dolgunun miktarına göre az veya çok ise ona göre dolgun dudaklar edilmektedir.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

6 - 18 Ay

Konaklama

Yok

VIP Transfer

Yok

Dudak dolgusu işleminin ardından uygulama yapılan bölgede herhangi bir şişlik, kanama veya morarma görülmemektedir. Kısa süre içerisinde bitirilen bu estetik işlem sonrasında kişi gündelik hayatına kısa sürede geri dönebilmektedir.

Dudak dolgusu işleminin estetik açıdan birçok avantajı vardır. Yapılan dudak dolgusunun içeriği hyaluronik asit içerikli dolgu malzemesi ile oluşturulduğu için dudakların görünümündeki dolgunluk oranı geçicidir. Bu açıdan bakıldığında işlem sonrasında dudakların yeni görüntüsünden memnun kalınmadığı zaman dolgu eritilebilmekte ve dudaklar eski görünümüne geri döndürülebilmektedir. Dudak dolgusu estetiği, cerrahi bir işlem olmadığı için ameliyatlar sırasında kullanılan teknikler bu işlemde uygulanmamaktadır. Dolgu işlemi yapıldıktan kısa süre sonra dudaklara enjekte edilen büyüme etkisi hemen görülebilmektedir.

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Dudak dolgusu estetik işlemi uzun süre kalıcı olan bir estetik işlem değildir. Yapılan dolgunun dudakta kalma süresi ise dolgu malzemesine, dolgu malzemesinin dozuna, kişinin dudak yapısına ve kullanılan malzemenin kalitesine, uygulamayı yapan uzmanın etkinliğine göre birçok sebebe bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ortalama kalıcılık süresi 1 yıl civarında olmaktadır. Dudağın görünümü dudak dolgusu ile daha estetik bir hale getirilerek; dudakların boyutlarının büyümesi ve daha dolgun dudak görünümüne sahip olunması amaçlanmaktadır.

Dudak dolgusu; kişinin fiziksel özellikleri, yaşam tarzı ve bakım rutinleri doğrultusunda kalıcılık süresini belirlemektedir. Aynı zamanda dudağa yapılan dolgunun etkisi; işlemi yaptıran kişinin yaşı, dudak yapısı ve kullanılan dolgu maddesinin nitelikleri ile dolgu işleminin kalıcılığı açısından farklılıklar göstermektedir.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dudak dolgusu uygulandıktan sonra doktorun tavsiyelerine uymak son derece önemli bir konudur. Doktor tarafından belirlenenlere uyulmaz ise dudak dolgusu işlemi olumsuz sonuçlara sebep olmaktadır. Bu açıdan dudak dolgusu sonrasında dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır:

  • Kişinin yüzünü yoracak hareketler yapmaması gerekir.
  • Dolgu işlemi yapıldıktan sonra yaklaşık 6 saat içerisinde çiğneme işlemi yapılmamalı özellikle sert yiyeceklere ayrıca hassasiyet gösterilmesi gerekir.
  • Aşırı sıcak veya aşırı soğuk bir şey yememeye özen gösterilmesi gerekir.
  • Makyaj yapmaktan (ruj sürmek) bir süre kaçınılmalıdır.
  • Dolgu işleminin daha verimli olması için ilk süreçlerde öpüşmekten kaçınılması gerekir.
  • Ortalama iki hafta içerisinde şişlik ve ödemler tamamen kaybolmakta ve dolgu işlemi tamamlandıktan sonra takibindeki 1-2 hafta içerisinde de uzman tarafından gerekli görülen kontroller yapılmaktadır.

Dudak Dolgusunun Yan Etkileri

Her yapılan estetik uygulamada olduğu gibi dudak dolgusu işlemi de uzman bir doktor tarafın uygulanır ise meydana gelen sonuç daha verimli olmaktadır. Bu alanda uzman olan bir doktor tarafından uygulandığında dudak dolgusu işleminin herhangi bir yan etkisi ve bunun beraberinde de zararı bulunmamaktadır. Ancak bazı durumlarda dudak dolgusu sonrası dudaklarda morluklar görülebilmektedir.

Yaşanılan bu durum geçici bir durum olmakla birlikte en çok dikkat edilmesi gereken de doğal bir görüntüden uzak ve abartılı bir görüntüye sebep olan dolgu işlemleri olmaktadır. Bu açıdan estetik uygulamaların olduğu her işlem uzman kişiler tarafından uygulanmalı ve uygulamayı yapan kişinin de deneyim sahibi olması gerekmektedir. Aksi takdirde dolgu işleminin ardından istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Dudak dolgusu uygulamasının en çok tercih edilen nedenleri arasında yaşlanmanın etkisi ile ortaya çıkan dudak kenarı sarkması sorunları yer almaktadır. Sahip olduğu dudak yapısını şekillendirmek veya dolgunlaştırmak isteyen herkes; dudak dolgusu işlemini oldukça rahat ve kolay bir şekilde yaptırabilmektedir. Yaşlanmanın etkisi ile ciltteki kolajen doku azalmaya başlamaktadır.

Kişinin bu süreçte bu olumsuz görünümü gidermek için başvurduğu estetik bir yöntem olan dudak dolgusu; hamileler, emzirme döneminde olanlar, deri rahatsızlığı hastalıklarına sahip olanlar ve açık yara şeklinde uçuk problemi yaşayan kişiler için uygun bir estetik işlem olmamaktadır. Ayrıca kan pıhtılaşması sorunu yaşayanlar, kas hastalığının olduğu kişiler, alerjik yapısı olan kişilerin de bu işlemi yaptırması uygun görülmemektedir. Dudak dolgusu işlemi bu ve benzeri durumların dışındaki herkese kolaylıkla uygulanabilen bir estetik işlem olmaktadır.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

Dudak dolgusu estetik işleminde çeşitli fiyatlandırmalar ortaya çıkmaktadır. Ortalama 4.000 TL ile 9.000 TL arasında ve hatta bazı kliniklerde üzerinde de görülmektedir. Dudak dolgusu işleminin fiyatlandırılması noktasında en sağlıklı bilgi uygulama yapılacak olan kliniğin uzman kişiler tarafından bilgilendirme yolu ile olmaktadır.

Instagram : Ixoralife

Dudak Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dudak dolgusu estetiği en güvenilir estetik işlemlerden birisi olmaktadır. Dolgu işlemi uzman kişiler tarafından uygulandığında hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.

Dolgu uygulaması öncesinde kullanılan anestezik kremlerin etkisi ile dolgu sırasında ve sonrasında herhangi bir acı hissi oluşmamaktadır.

Cilt yapısı ve dokusu her insanda birbirinden farklı olmaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesi ve dolgu işlemi sonrasında yapılan dudak bakımı ile dolgunun etkisi de bu şartlara bağlı olarak belirlenmektedir.

Dudak dolgusu sonrası dudaklarda bir miktar şişlik olmaktadır ve bu süreç içerinde doğal olmaktadır. Yaklaşık 1-2 gün içerisinde bu şişlikler kaybolmaktadır.

Dudak dolgusu uygulamasının ardından ilk 2 gün dudağa daha özenli davranılması gerekir iken uygulama sonrası iki üç günün ardından dolgu yaptıran kişinin öpüşmesinde bir sakınca görülmemektedir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Yağ Enjeksiyonu Popo kaldırma yöntemlerinin arasında en çok tercih edilen ve güvenli olan yağ enjek..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır? Nazolabial dolgu işleminin uygulama şekline ve uygulanacak olan doz..

Devamını oku
21
Eylül

Göz altı ışık dolgusu işleminde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Nem tutma özelliği olan hyalüronik..

Devamını oku
21
Eylül

Dolgu (Filling) Uygulaması Yüz Dolgusu : Son yıllarda özellikle artan kozmetik yenilikler ile çok s..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak dolgusu işleminin ardından uygulama yapılan bölgede herhangi bir şişlik, kanama veya morarma g..

Devamını oku
21
Eylül

Jawline Hangi Durumlarda Gereklidir? Jawline Çene Dolgusu : Kişilerin fiziksel özellikleri, yüz yap..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu Nasıl Uygulanır? Migren Botoksu, hastaların baş ağrısı şikayetleri ve ağrının sıklığ..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoksu Nedir? Koltuk Altı Botoks : Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen bir sorun..

Devamını oku
21
Eylül

Kaz Ayakları Nasıl Oluşur? Cilt elastikiyeti, yüz derinizin bir kauçuk bant gibi gerilip sıkıştırıl..

Devamını oku
21
Eylül

Kaş Arası Botoks İşlemi Nasıl Yapılır? Botulinum toksini (tip A ve B), başarılı ve etkili bir terap..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Botoksu Nasıl Uygulanır? Dudak botoksu prosedürü sırasında, orbikularis oris (ağız çevresinde..

Devamını oku
21
Eylül

Botoks ile Yüz İnceltme Nedir? Masseter Botoks  : Yüzün estetik hale getirilmesi için onlarca farkl..

Devamını oku
20
Eylül

Alın Botoksu Uygulaması Nasıl Yapılır? Alın Botoksu, kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurarak ç..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer ile tüy sarartma işleminde en önemli noktalardan biri ise hangi cihaz ile işlemin nasıl yapıld..

Devamını oku
20
Eylül

Ben Ne Zaman Tehlikeli Olur? Ben Aldırma : Benlerin çeşitleri kendi gruplandırmalarında sayıca çok ..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme işlemi, dövmenin geçici bir şekilde beyaz renge ulaşmasından anl..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer Epilasyon Çeşitleri Lazer epilasyonun kullanımında birkaç farklı çeşit kullanılmaktadır. Ciha..

Devamını oku
20
Eylül

Fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde lokal anestezi işlemi için krem sürülerek kişinin acı hissi e..

Devamını oku