Dudak Dolgusu, 2023 Dudak Dolgusu Fiyatları | Ixora Life    

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu uygulaması çok basit bir enjeksiyon olmakla birlikte yaklaşık 5 dakika gibi bir süre almaktadır. Uygulama sırasında;

 • Öncelikle teknik yani tasarım aşaması yer alır.
 • Sonrasında hazırlık aşaması sağlanır.
 • Lokal anestezik enjeksiyon bazen tercih edilse de bazen anestezik krem uygulaması ile de hazırlık yapılabilir.
 • İşlemin gerçekleştirilmesi için bahsedildiği şekilde 1 mililitre veya 2 mililitre gibi Hyalüronik asit enjeksiyonları kullanılır.
 • Son aşamada masaj sağlanır.
 • İşlem sonrasında buz uygulaması ile birlikte kısa sürede dolgu işlemi tamamlanırken, sonuç hemen ortaya çıkarak estetik dudaklara sahip olmayı sağlamaktadır.

 

DUDAK DOLGUSU

Genç yaşlarda insan vücudunun birçok noktası estetik ve karakteristik bir görünüşe sahip olurken, yaşın ilerlemesiyle birlikte yine birçok farklı noktada bu görünümün kaybolması ile karşılaşılmaktadır. Bilhassa kadınlarda dudak gibi her noktada estetik görüntü daha yüksek önem oluşturur. Sadece kullanılan rujun dahi dudakları dolgun ve düzgün bir şekilde göstermesi istenir. Ancak ilerleyen yaş ile birlikte dudaklardaki kıvrımlar ve estetik görüntü kaybolurken, dudakların tekrar dolgun ve estetik bir hale gelmesi için de farklı işlemler sağlanır. Bu işlemlerden birisi dudak dolgusu olarak adlandırılır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu klinik koşullarda estetik cerrahi uzmanları tarafından Hyalüronik asit adı verilen bir dolgu malzemesi enjeksiyonu gerçekleştirilmesi ile sağlanmaktadır. Bu işlem ince yapılı dudaklara sahip olan veya ilerleyen yaş ile birlikte dudaklarında incelme görülen kişilerde uygulanmaktadır. Dudakları dolgunlaştırıp şekil vermek adına da sıkça uygulanmaktadır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Dudak Dolgusu Özellikleri Nelerdir?

Dolgu işleminin gerçekleştirilmesi ile birlikte önceden belirlenmiş dolgun ve dikkat çekici çizgilere sahip olan bir dudak görüntüsü sağlanmaktadır. Bu tasarımın gerçekleştirilmesi kapsamında de öncelikli olarak dudak estetiğine önem verilir. Hyalüronik asit, insan derisinin kendi yapısında da bulunan bir maddedir. Ancak bu madde ilerleyen yaş ile birlikte veya bazı kişilerde düzensiz olarak daha düşük miktarda salgılanmaktadır.

Hyalüronik asit dudağın cilt yapısı içerisinde su tutmasını sağlayan bir moleküldür. İnsan vücudu ile sorunsuz bir uyum oluşturmaktadır.Ancak içeriğinde Hyalüronik asit bulunduran her dolgu mutlaka güvenilir bir yapı oluşturmamaktadır. Çünkü bu dolgu malzemesi birçok farklı firma tarafından üretilen ve piyasaya sunulan bir türe sahiptir. Bu bağlamda da her firmanın üretmiş olduğu dolgu malzemesi farklı bir kalite gösterir ve işlem sonucu üzerinde farklı bir etki oluşturur.

Hyalüronik asit dolgu malzemesi enjeksiyon yöntemiyle uygulandığı için çoğu zaman 1 mililitrelik enjektör ile sunulmaktadır. Ancak bazı firmalar 0,5 cc enjektör kullanımı da sağlamaktadır. Genellikle hastalarda dolgu işlemi yapılırken ilk defa gerçekleştirilen estetik operasyon için 1 mililitre enjektör kullanılır.

Dolgu işlemi gerçekleştirilmiş bir dudağın tamamen estetik bir görüntüye sahip olması, özellikle güzel kıvrımlara sahip olması ile ortaya çıkmaktadır. Temel olarak da dolgu işlemi dudak bölgesinde yeniden estetik, özenli kıvrımların ve görüntünün elde edilmesini sağlayan işlem şeklinde tanımlanmaktadır.

Dudak Estetiği Nedir, Nasıl Sağlanır?

Estetik bir dudak yapısı içerisinde alt dudak kısmı, üst kısmına göre daha dolgun bir görüntü ortaya çıkarmalıdır. Üst dudakta ise Eros yayı adı verilen kıvrım net bir şekilde kendini göstermelidir. Estetik bir gülüş elde edilmesi için de tebessüm veya kahkaha sırasında üst dudağın alt kısmında diş etleri değil sadece dişler görünmelidir. Ayrıca dudak derisinin kontörü pürüzsüz ve net bir görüntü sağlamalıdır.

Dolgu Dudağın Hangi Noktalarına Uygulanır?

Dudak dolgusu herkes için aynı şekilde dudağın aynı bölgesine uygulanan bir işlem değildir. Çünkü bazı insanlarda alt dudağın ve bazı insanlarda üst dudağın daha dolgun görünmesi talep edilmektedir. Örneğin, dudak kenarı aşağı doğru olan kişilerde bu bölge desteklenerek daha estetik bir görüntü elde edilebilir.

Dudak dolgusu işlemlerinde dudakların kalınlıkları göz önünde bulundurulur ve her kadında dudak kalınlığı değişik bir nokta oluşturur. Bu nedenle çizgilerin ve kenarların daha belirgin hale gelmesi için en uygun yapılacak işlem, orta kalınlık ve elastikiyet sağlayan dolgu işlemleri olarak gösterilmektedir. Çünkü bu işlem sayesinde dudak fonksiyonları korunarak, yine estetik görüntü sağlanmaktadır. Bilhassa 40 yaş üstü bayanların bu tarz dolgu işlemlerini tercih ettiği görülmektedir.

Dudak Şekilleri?

Temel olarak kadınlar için estetik açıdan da bilinen dudak tipleri yer almaktadır. Bu dudak tipleri arasında; Venüs, Afrodit, Eros veya Hera dudağı gibi çeşitlemeler bulunmaktadır. Bu bağlamda;

 • Venüs dudağı altın oran ölçüleri ile uyum sağlamak açısından üst dudak kıvrımlarında belirgin ve simetrik bir görüntü ortaya çıkarırken, kenar kısımları küçük bir görüntü sağlar. Venüs dudağında alt dudak ile üst dudak arasındaki oran 1,618 gibi bir oran sağlar. Üst dudağın kenarları dümdüz şekilde değil kıvrımlı birleşim oluşturmalıdır.
 • Afrodit dudağı ise evrensel dudak estetiği için kabul edilmiş bir yapı olarak görülmektedir. Cazibeli dudaklar için dolgun şekilli ve canlı bir simge oluşturan bu dudak tipinde alt ve üst dudak kalınlığı eşittir. Üst dudakta dolgunluk hiç azalmadan kenarlar ile birleşir. Eros yayı kıvrımı çok daha belirgin bir şekilde görülür ve ayrıca dudaklar pürüzsüzdür.
 • Eros dudağı ise yüz estetiğinde çok önemli bir yere sahip olan dudaklar için alt ve üst dudak arasında uyumlu kıvrımlar sağlar. Özellikle Eros yayı adı verilen aşk yayı üst dudağın tam ortasında kıvrımlı ve uyumlu bir görüntü ortaya çıkarır. Yani aslında alt dudak üstü daha göre daha dolgun bir görüntü sağlamaktadır.
 • Hera dudağı ise daha güzel bir gülümseme ve enerji dolu bir görünüm için tercih edilen dudak tipleri arasında bulunmaktadır. Mitolojik bir karakter olan Tanrıça Hera üzerinden ilham alınan bu tasarımda altın orana göre üst dudak ve alt dudak arasında simetri sağlanmaya çalışılır. Ayrıca Eros yayı kıvrımı çok daha belirgin bir görüntü oluşturur.

Dudak Dolgusu Sonrası Öneriler

Dudaklara dolgu işlemlerin yapılmasından sonrasında uzmanların önerdiği üzere

 • İlk gün 15 dakika süreyle birkaç saatte bir soğuk kompres yapılabilir.
 • Dudaklar fazla büzülmemelidir.
 • İlk 24 saatte makyaj, hassas gıdalar, banyo, duş,spor faaliyetleri ve havuz gibi noktalardan uzak durmak katkı sağlayacaktır.
 • İlk günlerde ağrı kesici, sarımsak, sigara ve alkolden uzak durmak gerekmektedir.
 • Dudak kuruluğunu engellemek için bir hafta boyunca dudak nemlendirici kozmetik malzemeler kullanılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Yapılan işlem sonrasında dolgu malzemesinin vücutta kalma süresi; dolgu kalınlığı, markası ve vücudun metabolizma hızına bağlıdır. Genellikle uygulama 8 aydan başlamak üzere 1 yıla kadar bir süre sonrasında tekrarlanarak yeniden aynı etki elde edilebilmektedir.

Dolgu işlemleri ideal bir şekilde dudaklarda dolgunluğun kaybolduğu yaşlardan itibaren uygulanan bir enjeksiyon olarak tanımlanmaktadır. Ancak daha ilerleyen yaşlarda estetik dudak sorunları ile karşılaşıldığı için uzmanlar tarafından daha sonraki dönemlerde yapılması önerilmektedir.

Dudakları ortaya çıkardığından dolayı kadınlarda özellikle psikolojik olarak daha olumlu bir etki ortaya çıkarmaktadır. Fiziksel açıdan düşünüldüğünde ise dolgu işlemi ile birlikte farklı bir görüntü elde edildiği için bir süre alışma dönemi yer alması ile birlikte profesyonel bir plastik cerrah bu noktada gayet olumlu sonuçlar elde etmenize yardımcı olabilir.

Dolgu işlemi için kullanılacak malzeme, gerçekleştirilen işlem kalitesi, uygulamanın yapıldığı klinik, uygulamayı gerçekleştiren uzman gibi birçok nokta dolgu fiyatlarının belirlenmesi üzerinde önemli etkiler oluşturmaktadır. Çünkü özellikle kullanılan dolgu malzemesi, markası ve kullanılan malzeme miktarı gibi noktalarda büyük fiyat değişimleri oluşturabilir. Ankara’da dudak dolgusu fiyatları için farklı veriler ortaya çıkacaktır.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
0 (533) 034 70 02
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Odaklanmış Elektromanyetik enerjiyi Yüksek Yoğunluklu Seçici Nörostimülasyon ile aynı anda birleştir..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial dolgu uygulamasında altın standart yaklaşım Nazolabial oluk gibi orta yüz bölgesi alanla..

Devamını oku
21
Eylül

Gözaltı ve göz çevresi özel bir cilt yapısına sahiptir. Hem derisi, hem de cilt altı destek dokusu o..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları En sık tedavi edilen alanlar, elmacık kemiği, yanaklar, gülme çizgile..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Dolgusu Özellikleri Nelerdir? Dolgu işleminin gerçekleştirilmesi ile birlikte önceden belirle..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Bölgesinde En Fazla Rastlanan Şekil Bozuklukları Çene bölgesinde farklı şekil bozukluklarına r..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu tedavisi ağrısız yapılır, gündelik hayata hemen dönüş yapılabilir! Migrende etkisi a..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoks ile koltuk altı terleme tedavisi nasıl uygulanır? Koltuk altı botoksu, terleme s..

Devamını oku
21
Eylül

Ayrıca kaz ayakları bazen yanaklara kadar uzun hatlar şeklide uzanabilir. Bu yüzden botox uygulaması..

Devamını oku
21
Eylül

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok Kat:3, 34396 Sarıyer/İ..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Çizgilerinin Tedavisinde Dudak Botoksu Uygulaması Dudaklardaki çizgilerin tedavisinde düşük d..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Sürekli çalıştığı için, sürekli büyüme eğiliminde o..

Devamını oku
20
Eylül

Yüz Estetiğinde Botoks Uygulanan Bölgeler Hangileridir? Alın botoksu yaptıranlar genellikle yüzün d..

Devamını oku
20
Eylül

Tüy sarartma işlemi bıyık ve çene bölgelerine, yanaklara, boyuna, kollara, bacaklara ve karına yapıl..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile ben aldırma işlemi lazer ışınlarının benin içeriğindeki melanosit adı verilen m..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme etkinliği dövmenin geçici olarak beyaz rengi almasından anlaşıla..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer epilasyon nedir? Işınların uyarılmasıyla elde edilen ışık demeti olan lazer, tıbbi ve estetik..

Devamını oku
20
Eylül

Radyofrekans nedir? Radyofrekans sistemi, son yıllarda bilimin hizmetine sunulmuş, elektrik akımı k..

Devamını oku