Lazer Epilasyon Fiyatları 2024 | Ixora Life Vadistanbul    

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerin belirlenen zaman dilimi içerisinde kalıcı olarak bitirilmesi işlemine lazer epilasyon denilmektedir. Lazer epilasyon, diğer epilasyon işlemlerine kıyasla daha çok tercih edilmektedir. Lazer epilasyon, tüylerin olduğu bölgeye uygulanan ışınların etkisi ile o bölgenin uyarılması ile gerçekleştirilen bir kozmetik işlemdir.

Lazer epilasyon kişinin sahip olduğu tüy yoğunluğuna göre bir planlama doğrultusunda yapılmaktadır. Planlama yapıldıktan sonra uygulama yapılacak olan bölge temizlenmekte ve tüy yapısı ve yoğunluğuna göre uzmanlar tarafından incelenerek epilasyon cihazı ile istenilen bölgeye atış denilen teknik işlemler yapılmaktadır. Lazer epilasyon işleminin süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Cilt ve tüy şekline, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösteren lazer epilasyon, belirli aralıklar ile lazer işleminin tekrarlanmasını gerektirmektedir.

Lazer epilasyon ile kıl kökü bir süre sona yok edilmekte ve kişi estetik açıdan daha verimli bir görünüme ulaşmaktadır. Lazer epilasyon işlemi uygulanırken lazer cihazının başlığı ile cilde ışınlar atılmakta ve cilt yüzeyi taranmaktadır. Böylelikle lazer tarafından cilde iletilen enerji, tüylerde ısı enerjisine dönüşmekte ve tüy köküne iletilen ısı ile kıl kökünün yumuşatılarak zamanla bitmesi sağlanmaktadır. Kıl kökündeki hücreler deforme edilerek tüyler kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılmış olmaktadır. Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerin yok edilmesi noktasında estetik ve sağlık açısından olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon uygulanması sırasında uygulama yapılan bölgedeki tüyler farklı uzunluklara sahip olabilirler. Bu açıdan lazer epilasyonun tek seferde tüm tüyleri yok etmesi mümkün değildir. Kişinin sahip olduğu cilt yapısı, hormonal belirtiler ve tüy yapısı farklılıkları lazer işleminin sürelerini değiştirmektedir. Örneğin; koltuk altı, bacak, bikini bölgesi gibi alanlar 6-8 seans iken; yüz, kol ve sırt gibi bölgeler ise 8-12 seans devam etmektedir.

Lazer epilasyon uygulama zaman aralıkları bu sebeplere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fakat genellikle seans aralıkları bir veya bir buçuk ay civarındadır. Vücudun her bölgesine uygulanabilen lazer epilasyon, ilk uygulama yapılmadan önce 2 haftalık bir süre içerisinde mevcut tüylere herhangi bir işlem yapılmaması gerekmektedir. Bunun en önemli sebepleri ise hem tüylerin sertliği hem de yoğunluğu gözlenebilir olmakta hem de lazer epilasyon işlemi ile daha sağlıklı sonuçlar alınması amaçlanmaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyonun kullanımında birkaç farklı çeşit kullanılmaktadır. Cihazlar arasındaki farklılıklar ve ayarlar değişiklik gösterirken genellikle lazer epilasyon çeşitleri şu şekildedir:

 • Alexandrite Lazer: 755 nm dalga boylu Alexandrite Lazer, büyük başlığa sahip olduğu için diğer çeşitlere göre hızla geniş bölgelere etki etmekte ve seans süresini kısaltmaktadır. Yoğun oranda soğutucu sistemiyle acı hissedilmemektedir. İşlemin ardından istenmeyen tüyler azalma göstermiş olur. Özellikle açık ten rengine sahip kişilerde daha etkili olmaktadır.
 • Diode Lazer: 800 nm dalga boyuna sahip Diode Lazer ince tüylerin giderilmesinde etkili bir lazerdir. Cilde çok yakın mesafeden atışlar yapılmaktadır. Genel olarak tüm cilt tiplerinde uygulanan bu lazer; özellikle batık kıl köklerinde etkili olmaktadır.
 • Nd: Yag Lazer: 1064 nm dalga boyu ile bilinen Nd: Yag Lazer, açık ve ince kıl yapılarında daha etkilidir. Koyu ve açık tenlilerde etkili olan bu lazer tipi ile diğer lazer türlerine göre daha fazla acı hissedilebilir.

Lazer Epilasyon Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Lazer epilasyon, doğru cihaz ile belirlenen uygulama alanlarına rahatlıkla uygulanabilir. Bu bölgeler özellikle şu şekildedir:

 • Yüz Bölgesi: Yüz bölgesinde meydana gelen tüylenme genetik olabileceği gibi hormonal dengenin bozukluklarından da kaynaklanabilmektedir. Yüzdeki mevcut tüylenme diode lazer kullanılarak yok edilebilmektedir.
 • Bıyık Bölgesi: Bıyık bölgesindeki ince tüyler özellikle en çok dikkat edilen bir bölgede olması sebebiyle kişinin rahatsız olmasına sebep olabilmektedir. Bu bölgedeki tüylerin ince ve açık renkli olması nedeni ile epilasyon süresinin uzaması kaçınılmazdır.
 • Çene Bölgesi: Yüz bölgesindeki tüyler gibi çene bölgesindeki tüyler de hormonal nedenlere bağlı olabilmektedir. Bu bölgedeki tüylenmeler ortalama 10 seansa kadar devam edebilmektedir.
 • Koltuk Altı: Sıklıkla başvurulan bir lazer epilasyon alanlarından olan koltuk altı bölgesi, özellikle kadınlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Bu bölgedeki mevcut tüylerin diğer alanlara göre daha kalın olması nedeni ile epilasyon, genellikle 4-6 seans sürebilmektedir.
 • Genital Bölge: Genital bölge lazer epilasyonu, bu bölgede yer alan tüylerin kalın ve koyu renkli olması sebebiyle ortalama 6-8 seans sürmektedir. Genital bölge lazer epilasyonunda kullanılan ışın, ciltteki dokuya herhangi bir zarar vermemektedir.
 • Bacak Bölgesi: Bu bölgedeki tüylenme, alt bacak başta olmak üzere üst bacakta da görülebilmektedir. Bacak bölgesi olması nedeniyle alan daha geniş olmakta ve bu bölgeye yapılan lazer epilasyon uygulaması genellikle 6 seans sürmektedir.
 • Kol Bölgesi: Gerek kadınlar gerek erkekler tarafından tercih edilen kol bölgesi lazer epilasyonu, bu alanda yer alan tüylerin farklı yapıda olması ile yaklaşık 10 seans kadar sürebilmektedir.
 • Göğüs Bölgesi: Daha çok erkekler tarafından tercih edilen bu epilasyon, göğüs bölgesindeki tüylerin azaltılması ile mümkün olmaktadır. Bu bölgede diode ya da Alexandrite lazer çeşitleri daha çok kullanılır.
 • Sırt Bölgesi ve boyun bölgesi: Sırt bölgesinde bulunan tüylere uygulanan bu epilasyon çeşidi, hem estetik hem de sağlık açısından erkekler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Sırt bölgesinde diode lazerlerin kullanımı daha yaygındır. Boyun bölgesinde ise kıl dönmesi ve sivilcelenme daha sık görülür. Lazer epilasyon ile bu bölgedeki tüylerin azaltılması ya da tamamen yok edilmesi mümkün olmaktadır.

Lazer Epilasyon Yan Etkileri

Lazer epilasyon istenmeyen kıl ve tüy probleminin giderilmesi için uygulanan yöntemlerden biridir. Cilde uygulanan ve her kişinin cilt yapısı farklı olduğundan dolayı cildin bazı yan etkilerden korunması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilir. Lazer epilasyon sonrasında zaman zaman yanmalar ve lekelenmeler meydana gelebilir. Ancak bu durum özellikle hassas ciltlerde ve yanlış uygulama yapılan kişilerce meydana gelmektedir. Bu açıdan lazer epilasyon yapacak olan kişinin uzmanlığının olması ve bir dermatoloğun kontrolünde lazer epilasyon uygulaması yapılması gerekmektedir.

Lazer epilasyon sonrasında 3 hafta kadar bir süre uygulama yapılan bölge güneşten korunmalıdır. Özellikle bu süreçte güneş koruyucu faktörlü kremler kullanılmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasında bilinçsiz yapılan uygulamalar yanık ve lekelere sebep olabilmektedir. Burada önemli olan konu uygulamada tercih edilen cihaz ayarlarının doğru şekilde yapılmasıdır. Alanında uzman ve lazer epilasyon konusunda gerekli bilgiye sahip uzmanlar tarafından yapıldığında lazer epilasyon, sağlıklı ve estetik sonuçlar vermektedir. Uygulama süresince güneşten korunmalı ve yüksek koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır. Özellikle yanlış yapılan uygulamalar sonucunda güneşe çıkıldığında lekelenmeler kaçınılmaz olmaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları kişinin kıl yapısı, yapılacak olan bölgelerin cilt rengi, uygulanacak olan teknik ve işlemin yapılacağı kliniğe göre değişiklik göstermektedir. Gerek kadınlarda gerek ise erkeklerde farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşılabilmektedir. Bunun sebebi ise kadın ve erkeklerdeki tüy ve cilt yapısının arasındaki farklılıklar ve kliniklerde uygulanan cihazların seçimi olabilmektedir.

Lazer epilasyon fiyatlandırması için en sağlıklı ve net bilgi elbette işlem yapılacak olan kliniğe gidilerek kıl yapınızın ve sahip olduğunuz çeşitli özelliklerin bir uzman tarafından incelenmesi ile mümkün olmaktadır.

Instagram : Ixoralife

Lazer Epilasyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Lazer epilasyonun ispatlanmış herhangi bir zararı bulunmamakta ve uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece sağlıklı sonuçlar alınmaktadır.

Lazer epilasyon süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ortalama 6-8 seans lazer epilasyon ile başarılı sonuçlar elde edilirken bölgelere göre bu süre farklılık gösterebilmektedir.

Lazer epilasyonun seanslarına düzenli devam edildiği ve seanslar tamamlandığı takdirde istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmuş olunmaktadır. Kılın köklerine tesir eden bir işlem olduğu için lazer epilasyonun sonrasında kılların eski haline dönmesi mümkün değildir. Elbette uygulamayı uzman kişiler yapmalı ve seanslara düzenli olarak devam edilmesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon, doğru kişilerce ve doğru teknikler ile uygulandığında istenmeyen tüy veya kıllarda yaklaşık olarak % 85-90’lara varan bir başarı oranı göstermektedir.

Lazer epilasyon tüylerden kurtulma amaçlı uygulanan bir işlem olduğu için yoğun bir acı hissi olmamaktadır. Ancak acı hissi; kişiden kişiye ve uygulama yapılan alana göre değişiklik gösterebilmekte ve buna bağlı olarak da acı hissi değişebilmektedir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Yağ Enjeksiyonu Popo kaldırma yöntemlerinin arasında en çok tercih edilen ve güvenli olan yağ enjek..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır? Nazolabial dolgu işleminin uygulama şekline ve uygulanacak olan doz..

Devamını oku
21
Eylül

Göz altı ışık dolgusu işleminde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Nem tutma özelliği olan hyalüronik..

Devamını oku
21
Eylül

Dolgu (Filling) Uygulaması Yüz Dolgusu : Son yıllarda özellikle artan kozmetik yenilikler ile çok s..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak dolgusu işleminin ardından uygulama yapılan bölgede herhangi bir şişlik, kanama veya morarma g..

Devamını oku
21
Eylül

Jawline Hangi Durumlarda Gereklidir? Jawline Çene Dolgusu : Kişilerin fiziksel özellikleri, yüz yap..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu Nasıl Uygulanır? Migren Botoksu, hastaların baş ağrısı şikayetleri ve ağrının sıklığ..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoksu Nedir? Koltuk Altı Botoks : Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen bir sorun..

Devamını oku
21
Eylül

Kaz Ayakları Nasıl Oluşur? Cilt elastikiyeti, yüz derinizin bir kauçuk bant gibi gerilip sıkıştırıl..

Devamını oku
21
Eylül

Kaş Arası Botoks İşlemi Nasıl Yapılır? Botulinum toksini (tip A ve B), başarılı ve etkili bir terap..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Botoksu Nasıl Uygulanır? Dudak botoksu prosedürü sırasında, orbikularis oris (ağız çevresinde..

Devamını oku
21
Eylül

Botoks ile Yüz İnceltme Nedir? Masseter Botoks  : Yüzün estetik hale getirilmesi için onlarca farkl..

Devamını oku
20
Eylül

Alın Botoksu Uygulaması Nasıl Yapılır? Alın Botoksu, kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurarak ç..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer ile tüy sarartma işleminde en önemli noktalardan biri ise hangi cihaz ile işlemin nasıl yapıld..

Devamını oku
20
Eylül

Ben Ne Zaman Tehlikeli Olur? Ben Aldırma : Benlerin çeşitleri kendi gruplandırmalarında sayıca çok ..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme işlemi, dövmenin geçici bir şekilde beyaz renge ulaşmasından anl..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer Epilasyon Çeşitleri Lazer epilasyonun kullanımında birkaç farklı çeşit kullanılmaktadır. Ciha..

Devamını oku
20
Eylül

Fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde lokal anestezi işlemi için krem sürülerek kişinin acı hissi e..

Devamını oku