Hollywood Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı ufak bir beyazlatma işlemini de içerisinde barındıran, bununla beraber lamine kaplama, zirkonyum gibi çalışmaları da kapsayan işlemlerin adıdır. Bu nedenle Hollywood Gülüşü dişlerin pozisyonu, dişetlerinin görünürlüğü ve dudakların duruşu gibi birden fazla etkenin bir arada değerlendirildiği bir bütün olarak ele alınmalıdır.

Hollywood gülüş estetiği, ağızda herhangi bir diş sağlığı problemi bulunmayan durumlarda yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Hollywood smile tasarımı, doktor tarafından hastanın diş yapısı ve ihtiyacına yönelik bir plan oluşturularak, ortak bir karar doğrultusunda oluşturulmaktadır. Örneğin genellikle diş etine yönelik uygulanan işlemler pembe estetik olarak adlandırılmaktadır; beyaz ve düzgün dişler için ise uygulanan işlemler genellikle zirkonyum, porselen lamina gibi beyaz estetik başlığında ele alınan uygulamalardır.

Hollywood gülüşü öncesi sonrası fotoğrafları ile de kişinin mevcut diş bozukluklarının giderilerek doğal ve estetik bir görünüme kavuşturulduğu görülmektedir. Hollywood gülüşü fiyatı ise doktor tarafından hastanın ağız ve diş sağlığına bakılarak ihtiyacına yönelik belirlenmekte olup ortalama 3 bin ile 30 bin TL arasında değişmektedir.

Hollywood Gülüşü Nedir?

Hollywood Gülüşü, başlangıçta Hollywood’da çok kısa sürede filmler çekilirken oyuncuların dişlerinin ön yüzeyinin değiştirilmesi ile başlamış ve yaygınlaşmıştır. Diş renklerinin koyu olduğu, çok az çapraşıklıkların bulunduğu hastalarda uygulanabilen Hollywood Gülüşü zirkonyum ve lamina kaplama özel yapıştırıcılarla diş üzerine kaplanmaktadır ve bu işlemler mevcut sağlıklı dişe herhangi bir zarar vermeden gerçekleştirilmektedir.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır?

Hollywood Gülüş estetiği için ilk aşamada fotoğraflama ve ölçü işlemleri ile dijital gülüş tasarımı yapılmakta, ardından diş ve diş etleri için model hazırlanmaktadır.  Daha sonra hazırlanan bu model hastaya uygulanmakta ve memnun kalınması durumunda gerçek dişlerin yapımına geçilerek gülüş tasarımı beyazlatma ve genel kontroller sağlanarak bitirilmektedir.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

1 - 3 Saat

Aneztezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Hollywood Gülüşü kimlere uygulanabilir?

Hollywood Gülüşü ince dişlere sahip kişilere, diş rengini açtırmak isteyenlere ya da dişlerinde çürük olan kişilere uygulanabilmektedir. Bu işlemler yapılırken mevcut diş sağlığına dikkat edilmekte, estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kadın erkek her bireye gülüş estetiği uygulanabilmektedir.

Hollywood Gülüşü yöntemleri nelerdir?

Hollywood smile, kişinin dişlerinin beyazlatılması, yamukluklarının düzgünleştirilmesi, boşlukların doldurulması veya yaprak porselenlerle kaplanması gibi işlemlerinin bir arada yapılması anlamına gelmektedir.

Hollywood Gülüşü yöntemleri kişinin daha düzgün ve beyaz dişlere sahip olmasını hedefleyen yöntemlerdir ve kişinin diş estetiği ihtiyaçlarına ve dişlerinin durumuna göre uygun yöntem belirlenmektedir.

Bu yöntemler: porselen lamina, zirkonya kaplama, Bonding (beyazlatma), laminede veneer (yaprak porselen), gingivektomi (diş etlerinin uzaklaştırılması ve pembe estetik gibi uygulamalardır. Bonding yöntemi dişlerin üzerine uygulanan rezin tabakasıdır ve bu tabakalar, doğal görünüm sağlayarak diş rengini açmak için de kullanılmaktadır. Zirkonyum metalden daha dayanıklı, şeffaf bir malzemeden oluştuğu için altta bulunan diş rengini yansıtarak doğal bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Porselen lamina da benzer özelliklere sahip bir maddedir, dişin ön yüzeyine hızlıca uygulanarak estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Hollywood Gülüşü Avantajları Nedir?

Hollywood gülüşü kişilerin daha estetik, güzel görünüme kavuşmasını, bunun yanında dişlerin dayanıklılığını artırarak daha sağlıklı dişlere kavuşmayı sağlamak gibi avantajlar bulunmaktadır. Bu yöntemlerle ortalama 2 seans gibi bir sürede sonuç alınması ve yaklaşık 2 yıl kadar kalıcı olması da avantajları arasında görülmektedir.

Hollywood Gülüşü Dezavantajları Nedir?

Hollywood gülüşü dezavantajları arasında maliyetinin yüksek olması, bunun yanında işlem sırasında hafif ağrılar görülmesi gibi şikayetler yer almaktadır. Bu dezavantajların yanı sıra, gülüş estetiği işlemleri ile dişlerin sağlığını koruyarak dayanıklılığını artırdığı da unutulmamalıdır.

Hollywood Gülüşü ne kadar sürer?

Hollywood Gülüşü, ağızda herhangi bir sağlık sorunu yoksa ve bütün dişler varsa genellikle 5-6 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat hastada diş boşluğu varsa önce oranın doldurulması gerekmektedir bu nedenle implant işleminden sonra Hollywood Gülüşü estetiği çalışması yapılmaktadır. Bu nedenle gülüş tasarımı süresi, kişinin dişlerinin ihtiyaç duyduğu işleme göre değişkenlik göstermekte; yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlanmaktadır.

Hollywood Gülüşü Fiyatları Ne Kadar?

Hollywood gülüşü fiyatları için uzman bir doktor muayenesi gerekmekte, doktor tarafından kişinin diş durumuna bakılarak ihtiyaç duyduğu tedavi planlanmaktadır. Bu nedenle fiyatlar kişiye göre değişkendir ve diş hekiminizin tavsiyesi doğrultusunda sizin için doğru olan Hollywood gülüşü işlemine karar verilmektedir. Örneğin lamine diş kaplama 300 Euro’dan başlarken zirkonyum diş kaplama ise 300 Euro’dan başlamaktadır. Hollywood gülüşü fiyatı için yaklaşık 3 bin ile 30 bin TL aralığında fiyat değişmektedir.

Hollywood gülüş tasarım işlemleri Nelerdir?

Hollywood gülüş tasarım işlemleri kişinin ihtiyacına göre belirlenmekte, birçok soruna yönelik tedavi ve gülüş tasarımı yapılmaktadır. Bu tasarım işlemleri diş beyazlatma, porselen lamina, kompozit lamina, zirkonyum kaplama gibi işlemlerle gerçekleştirilmektedir. Bunların yanında Hollywood gülüş tasarımı işlemleri arasında diş eti tedavisi, dudak dolgusu, implant tedavisi ile ortodontik tedaviler de yer almaktadır.

Hollywood Gülüşü pembe estetik nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood Gülüşü pembe estetik, normalde güldüğümüzde görünen iki yer dişler ve diş etleridir ve bunun belirli bir oranı bulunmaktadır. Yani güldüğümüzde diş eti görünmesi gerekenden fazla ise (bu durum gummy smile olarak adlandırılmaktadır) gülüş hattı bozulmaktadır. Bu durumda beyaz alanı; yani hastanın diş boyunu artırmak için diş boyunu yükseltme işlemleri uygulanmaktadır.

Hollywood Gülüşü beyaz estetik nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood Gülüşü beyaz estetik, dişlere uygulanan porselen lamina, bonding, zirkonyum ve e-Max porselen kronlar ile bleaching uygulamaları olmaktadır. Porselen Lamina, halk arasında yaprak porselen olarak bilinen beyaz estetik uygulamasıdır ve bu işlem dişlerde hafif aşındırma yapıldıktan sonra ölçü alınması ile hazırlanmaktadır. Bir diğer beyaz estetik uygulaması olan Bonding ise yine şekil ve renk bozukluklarında uygulanan dolgu işlemidir. Zirkonyum ve Max uygulaması beyaz estetik işlemlerinde doğal dişlere benzeyen yapısı sayesinde son dönemlerde çokça tercih edilen yöntem olmaktadır. Diş beyazlatma olarak bilinen breaking işlemi ise sararmış dişlerin renklerini açmak için yapılan beyaz estetik işlemidir ve üç dört seans şeklinde uygulanabilmektedir.

Porselen lamina diş kaplama nedir?  Nasıl Yapılır?

Porselen lamina diş kaplama, dişlerin üzerine uygulanan estetik bir kaplamadır ve dişlerin güzelliğini, sağlığını korumaya yardımcı olurken dişlerin daha dayanıklı hale gelmesine de yardımcı olmaktadır. Porselen lamina diş kaplama, dişlerin üzerine uygulanan ince bir porselen tabakadan oluşmaktadır ve kişinin mevcut diş yapısına uygun renklerde tasarlanarak doğal bir görünüm elde edilmektedir. Porselen lamina diş kaplama uygulamasında dişler temizlenerek koruyucu tabaka uygulanmaktadır böylece hem diş rengiyle uyumlu renk oluşturulmakta hem de dişlerin dayanıklılığı artırılmaktadır.

Porselen lamina kaplama kaç seans sürer?

Porselen lamina diş kaplaması genellikle bir veya iki seansta tamamlanmakta; bu süre kişinin ihtiyacına yönelik değişkenlik göstermektedir.

Zirkonya diş kaplama nedir? Nasıl Yapılır?

Zirkonya diş kaplama dişlerin estetik görünümü iyileştirilmektedir ve bu işlemle dişlerin üzerine beyaz renkte zirkonya cam elyafından yapılan kaplamalar yerleştirilmektedir. Aynı zamanda zirkonya diş kaplama ile dişleri kırık, çatlamış veya dişleri sararmış kişilere de yardımcı olmak mümkündür.

Zirkonya diş kaplama için ilk olarak Diş hekimi, dişlerin temizlenmesi ve tedavi edilmesi için gerekli ön işlemleri gerçekleştirmektedir. Dişlerin üzeri kaplamanın tutunacağı özel bir yapıştırıcı ile kaplandıktan sonra cam elyafından yapılan kaplama, dişlerin üzerine uygulanarak şekillendirilmektedir.

Zirkonya kaplamaların bakımı nasıl yapılır?

Zirkonya kaplamaların bakımı yapıldığında kalıcılık süresi uzamaktadır bu nedenle düzenli diş fırçalaması önemli olmaktadır. Hastaya ağız içi çözeltiler kullanılması önerilerek bakterilere karşı dişlerin koruması sağlanmakta ve zirkonya kaplama ömrü artırılmaktadır.

Zirkonya kaplama diş kaç günde yapılır?

Zirkonya kaplama diş süresi kişinin ihtiyacına yönelik belirlenmektedir; Fakat bu süre genel olarak 2 seansta tamamlanmaktadır.

Hollywood Smile Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hollywood gülüş estetiği kişinin mevcut diş bozukluklarının porselen kaplama ile daha estetik görünüme kavuşturulması, diş etleri arasındaki boşlukların ya da benzer sorunların giderilmesidir. Tüm bu işlemler estetik gülüş tasarımı ya da Hollywood gülüşü olarak da bilinmektedir.

Hollywood Gülüşü seansı, kişide bulunan diş sorunları ve uygulanması gereken tedaviler doğrultusunda kişiye özel olarak değişmektedir.

Gülüş tasarımı yaptırmak istediğimizde bonding, recontouring gibi daha kolay ve koruyucu işlemler uygulanabilmektedir bu nedenle gülüş tasarımı yaptırmak için diş kesimi zorunlu değildir.

Gülme hattı, kişi gülde görünen ağız içi penceredir ve bazı kişilerde diş etleri olması gerektiğinden fazla görünerek bu penceredeki gülme hattını genişletmektedir. Bu durum gummy smile (diş etlerinin fazla görünmesi) olarak adlandırılmaktadır.

Hollywood smile tedavisinde, genellikle porselen kuronlar, porselen kaplamalar ve zirkonyum kaplamalar kullanılmaktadır ve bu materyaller, dişlerin doğal görünümüne çok benzeyen dayanıklı materyallerdir. Hollywood smile tedavisi ile porselen lamina, zirkonyum gibi materyaller dişlerin üzerine kaplanarak dişlerin güzel görünümünü korumaktadır. Hollywood gülüşü tedavisinde kullanılan Porselen kuronlar, dişlerin ön ve arka kısmını kaplayan beyaz renkli, ince ve dayanıklı materyallerdir. Porselen ve zirkonyum kaplamalar ise, dişlerin üzerine kaplanarak sağlıklı dişlere herhangi bir zarar verilmeden hollywood smile elde edilmektedir.

Hollywood smile için diş beyazlatma, düzgünleştirme ve güzelleştirme işlemleri yapılmaktadır bununla beraber biş beyazlatma için lazer yöntemleri kullanılmaktadır. Diş düzgünleştirme işlemlerinde ise porselen Lamina veya lamina kuronlar ya da zirkonyum gibi uygulamalar Hollywood smile için tercih edilmektedir.

Hollywood smile ile sararmış, çatlamış ya da kırılmış dişlere çözüm bulunmakta, ayrıca dişler arasında boşluk olan, diş boyu kısa olan kişilere de estetik görünüm sağlanmaktadır.

Hollywood smile tedavisinde yaş ve cinsiyet gibi faktörlerin önemli değildir; fakat bazı durumlarda, bu faktörlerin gülüş estetiği planlama aşamasında dikkate alınması gerekmektedir. Örneğin: çocukların dişleri hâlâ gelişmekte olduğundan bazı estetik işlemler için çocuklar uygun olmamaktadır. Aynı şekilde, bazı cinsiyetlerde doğuştan daha küçük veya daha büyük dişler olabilmekte bu nedenle Hollywood gülüş estetiğinde bunlar da dikkate alınmaktadır. Hollywood smile gibi estetik işlemlerin yapılması için diş hekiminiz, sizin için en uygun tedavi seçeneğini belirleyecektir.

Hollywood gülüşü yaptıran yabancı ünlüler arasında Tom Cruise, Julia Roberts, Madonna, Megan Fox, Miley Cyrus gibi isimler bulunmaktadır. Gülüş estetiği yaptıran Türk ünlüler arasında ise Beren Saat, Burak Özçivit,Demet Özdemir, Murat Boz ve Serenay Sarıkaya gibi isimler yer almaktadır.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
20
Eylül

Kanal Tedavisi Nasıl Uygulanır? Kanal tedavisi dişin çürüme ve iltihaplanma seviyesine göre bir vey..

Devamını oku
20
Eylül

İmplant tedavisi nasıl yapılır, hangi süreçleri içerir? İmplant tedavisi lokal anestezi ile uyuştur..

Devamını oku
20
Eylül

Diş Beyazlatma Her Diş Renginde Aynı Sonucu Verir mi? İşlemden en iyi sonucu alabilmek için oluşmuş..

Devamını oku
20
Eylül

Hollywood Gülüşü kimlere uygulanabilir? Hollywood Gülüşü ince dişlere sahip kişilere, diş rengini a..

Devamını oku