Nazolabial Dolgu

Cildimiz yaş aldıkça kişide görülen kolajen üretimi azaltmakta ve yavaşlamaktadır. Zamanla görülen bu durumun sonuçları arasında bazı bölgelerde sarkmalar meydana gelmektedir. Bu sarkmalar sonucunda da kırışıklıklar meydana gelir. Estetik bir işlem olan nazolabial dolgu ile derin ve istenmeyen çizgilerin giderilmesi ve kişinin estetik bir görüntüye sahip olması sağlanmaktadır. Nazolabial dolgu, burun kanatlarından başlayarak ağız kenarına kadar inen çizgilerin ortadan kaldırılması için uygulanan bir estetik dolgu uygulaması olmaktadır.

Yüzde zamanla ortaya çıkan nazolabial çizgiler herkeste farklı sebeplerden dolayı görülmektedir. Kişinin sahip olduğu cilt tipi, anatomik yapı ve genetik sebepler de bu çizgilerin sık görülme nedenlerindendir. Nazolabial dolgu işlemini yaptıracak olan kişiler; çoğunlukla burun kenarlarından başlayarak ağız kenarına kadar uzanan alanda meydana gelen kırışıklık ve çizgi sorunu yaşayan kişiler olmaktadır. Nazolabial dolgu, kişiye doğru bir şekilde uygulanır ise daha genç bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu açıdan dolgu işleminin bu alanda uzman biri tarafından yapılması gerekmektedir.

Nazolabial dolgu uygulamasının etkisi işlemin hemen ardından ortaya çıkmaya başlar ve devamında dolgunun içinde bulunan maddenin etkisi ile cilde uyum sağlaması yaklaşık iki hafta sürmektedir. İki hafta sonrasında yapılan nazolabial dolgu işleminin sonucu olumlu bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Nazolabial Çizgiler Ne Anlama Gelmektedir?

Herkeste görülebilen nazolabial çizgiler en genel tanımı ile gülümseme çizgileri olarak anılmakta ve birbirinden farklı sebeplere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çevresel faktörler, cilt yapısı, cildin incelik veya kalınlık oranı, anatomik yapı; nazolabial çizgilerin görülme nedenleri arasında yer almaktadır. Nazolabial çizgiler, yanak ile dudağın sınırlarını belirleyen, burun kanadından dudağın köşesine kadar olan yüz çizgilerinin giderilmesinde hyalüronik asit içeren dolgu ile düzeltilmektedir. Böylelikle kişi, istedikleri genç ve pozitif görünüme sahip olmakta ve çizgilerin giderilmesi ile kişi kendini daha iyi hissetmekte aynı zamanda da estetik açıdan daha iyi görünüme kavuşmuş olmaktadır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

6 - 18 Ay

Konaklama

Yok

VIP Transfer

Yok

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Nazolabial dolgu işleminin uygulama şekline ve uygulanacak olan doz miktarına uygulamayı yapacak olan doktor tarafından karar verilmektedir. Nazolabial dolgu öncesinde dolgu yapılacak olan bölgenin muayenesi gerçekleştirilir. Dolgu işlemi öncesinde, kişinin ortalama 2 hafta öncesinde muayene edilmesi, gerekmektedir. Her kişiye göre değişiklik gösteren nazolabial dolgu sonrasında ortalama 2 seans eğer gerekli görülür ise 3-4 seans uygulanması uzman tarafından belirlenmektedir.

Nazolabial dolgu öncesinde uygulama yapılacak olan bölge iyice temizlenmeli ve anestezi içerikli krem ile yahut bazı durumlarda lokal anestezi yöntemi ile dolgu işlemine başlanmaktadır. Bu yöntem ile kişinin nazolabial dolgu işlemi sırasında acı hissetmesi engellenmiş olunur. Dolgu işlemi ince bir iğne yardımı ile belirlenen alanlara uygulanmaktadır. Nazolabial dolgu sonrasında kısa bir süre sonra gündelik yaşama geri dönmek mümkündür.

Nazolabial dolgu için kişi, bu konuda uzman olana birine başvurmalıdır. Sonrasında kişiye göre değişiklik gösteren işlemin dozu ve ne şekilde uygulanacağı belirlenir. Herhangi bir kronik rahatsızlığa sahip olan ve 18 yaş altı kişiler için dolgu işlemi tavsiye edilememektedir. İşlem sonrası ağır sporlardan uzak durulmalı ve yorucu hareketler yapılmaması gerekmektedir. Nazolabial dolgu sonrasında daha sağlıklı bir süreç geçirmek için alkol ve sigara tüketimine ara verilmesi önerilmektedir.

Nazolabial dolgu işleminin kalıcılığı birden çok sebebe bağlı olarak değişiklik gösterir. Kişiden kişiye değişiklik gösteren bu süreçte; hastanın uygulama sonrasında geçen zaman içerisinde düzenli bakım, doktor tarafından verilen talimatlara uyması; dolgu işleminin kalıcılık süresini doğrudan etkilemekte ve dolgu işleminin sonuçları böylelikle daha sağlıklı olmaktadır.

Nazolabial Dolgu Faydaları

Özellikle son yıllarda estetik alanda yapılan uygulamalar arasında sıklıkla başvurulan bir estetik yöntem olan nazolabial dolgunun faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Cilde canlılık kazandırmaktadır.
 • Kişi, dolgu yaptırdıktan sonra hızlı bir şekilde günlük yaşamına devam edebilir ve makyaj yapabilir.
 • Ciltteki kolajen üretiminin artmasını sağlar.
 • Cildin daha genç ve diri görünmesine katkı sağlar.
 • Dolgu uygulamasının hızlı sonuç vermesi nedeni ile kolay tercih edilmektedir.
 • Kısa süre içerisinde uygulanması sebebiyle gün içerisinde rahatlıkla yaptırılabilir.
 • Başka estetik işlemler ile uygulandığında kalıcılığı ve etkisi artış göstermektedir.
 • Dudağın her iki yanında bulunan çizgilerin giderilmesi noktasında oldukça etkili bir dolgu işlemi olmaktadır.
 • Görünümü daha genç ve pozitif kıldığı için dolgu işlemi sonrası kişinin psikolojik durumunda olumlu artışlar gözlenmektedir.

Nazolabial Dolgu Kimler İçin Uygundur?

Nazolabial dolgu uygulamasını tercih eden kişileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yüz bölgesinde kırışıkları ve çizgileri olan herkes bu işlemi tercih etmektedir.
 • Dolgu işlemi tüm cilt tipleri için uygun olmaktadır.
 • Yüzünde derin ve istenmeyen çizgileri olan her kişide uygulanabilir.
 • Herhangi bir yaş ayrımı yapılmaz.
 • Özellikle yanaklarda çökme görünümüne sahip olan kişilerce tercih edilmektedir.
 • Yüzündeki mevcut kırışıklıklar sebebi ile ifadesi mutsuz ve üzgün olan her kişide dolgu işlemi etkili ve olumlu sonuçlar vermektedir.

Nazolabial Dolgu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nazolabial dolgu uygulamasının herhangi bir yan etkisi olmamakta ancak işlem sırasında kullanılan uygulama tekniklerinden ötürü hafif kızarıklıklar ve morluklar meydana gelebilmektedir. Bu durum hem geçici hem de normal bir durum olmaktadır. İyileşme sürecinde bu gibi belirtiler ilk üç günden sonra azalma göstermektedir. Nazolabial dolgu işlemi yapıldıktan sonra bir hafta içinde sıcak duş almamak gerekmektedir. Dolgu işlemi sonrası hamam, sauna ve havuz gibi mekânlardan uzak durulmalıdır. Nazolabial dolgu işleminin olduğu gün ve hemen ertesinde makyaj yapılmaması önerilmektedir. Ağır spor aktivitelerinden uzak durmak ve birkaç gün beklenmesi gerekli görülmektedir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2024

Cilt yenileme özelliği olan ve kişinin daha genç görünüme sahip olmasını sağlayan estetik işlemlerin fiyatları cilt yapısına göre farklılık göstermektedir. Dolgu işlemlerinde belirlenen miktar, ciltteki kırışıklığın yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu açıdan bakıldığında nazolabial dolgunun fiyat aralığı da değişir. Uygulama yapılacak olan kliniğin kalitesi, uzmanın deneyimi, malzemelerin kalitesi gibi pek çok etken nazolabial dolgu estetiğinin fiyatlarını belirleme noktasında önemli bir rol oynamakta ve bir uzman tarafından belirlenen nazolabial dolgunun fiyatı, bu şartlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Nazolabial Dolgu Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Nazolabial dolgu yapıldığı süre itibariyle ciltte etkili ve olumlu değişimler göstermeye başlamaktadır. Dolgunun etkisi kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık 2 hafta içerisinde kişilerin yüzlerinde dolgu işleminin etkisi görülmektedir. Nazolabial dolgu uygulanmasının ardından bir veya bir buçuk yıl etkisini göstermektedir. Etkinin sürekli olarak kalması isteniyor ise dolgu işleminin belirli periyodik aralıklar ile uygulanması gerekmektedir.

Nazonabial dolgu sonrası hem dolgu işleminin hızlı ve kolay uygulanır olması hem de etkisini en kısa sürede göstermeye başlaması nedeni ile kişiler memnun bir şekilde bu işlemi yaptırmaktadır. Özellikle nazolabial dolgu kadınlar tarafından sıkça tercih edilse de erkekler de bu dolgu işlemini çokça tercih etmektedirler. Nazolabial çizgilerin yaş aldıkça derinleşmesi kişilerin mutsuz ve yorgun görünmesine sebep olmaktadır. Nazonabial dolgu sayesinde bu görünümden kurtulmak mümkün olmakta ve kişilere daha sağlıklı ve pozitif bir görünüm kazandırılmaktadır.

Instagram : Ixoralife

Nazolabial Dolgu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Nazolabial dolgu işlemi cilde herhangi bir zararı dokunmadığı ve kişilerin üzerinde olumlu etkisi olduğu için tekrar yaptırılabilir.

Nazolabial dolgu hamile ve emziren kadınlara uygulanmamaktadır.

Yapılan dolgunun kalıcılık süresi ortalama 9-18 ay arası değişmekte ve bu süre de kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Nazolabial dolguda kullanılan hyalüronik asit içerikli dolgu; insan yapısında var olduğu için sağlığa bir zararlı olmamaktadır.

Nazolabial dolgu kas altına uygulanmadığından gülme kaslarını ve dolayısıyla reflekslerini engellememektedir. Uygulama, kişinin gülüşünde bir bozukluğa sebep olmamaktadır.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Yağ Enjeksiyonu Popo kaldırma yöntemlerinin arasında en çok tercih edilen ve güvenli olan yağ enjek..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır? Nazolabial dolgu işleminin uygulama şekline ve uygulanacak olan doz..

Devamını oku
21
Eylül

Göz altı ışık dolgusu işleminde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Nem tutma özelliği olan hyalüronik..

Devamını oku
21
Eylül

Dolgu (Filling) Uygulaması Yüz Dolgusu : Son yıllarda özellikle artan kozmetik yenilikler ile çok s..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak dolgusu işleminin ardından uygulama yapılan bölgede herhangi bir şişlik, kanama veya morarma g..

Devamını oku
21
Eylül

Jawline Hangi Durumlarda Gereklidir? Jawline Çene Dolgusu : Kişilerin fiziksel özellikleri, yüz yap..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu Nasıl Uygulanır? Migren Botoksu, hastaların baş ağrısı şikayetleri ve ağrının sıklığ..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoksu Nedir? Koltuk Altı Botoks : Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen bir sorun..

Devamını oku
21
Eylül

Kaz Ayakları Nasıl Oluşur? Cilt elastikiyeti, yüz derinizin bir kauçuk bant gibi gerilip sıkıştırıl..

Devamını oku
21
Eylül

Kaş Arası Botoks İşlemi Nasıl Yapılır? Botulinum toksini (tip A ve B), başarılı ve etkili bir terap..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Botoksu Nasıl Uygulanır? Dudak botoksu prosedürü sırasında, orbikularis oris (ağız çevresinde..

Devamını oku
21
Eylül

Botoks ile Yüz İnceltme Nedir? Masseter Botoks  : Yüzün estetik hale getirilmesi için onlarca farkl..

Devamını oku
20
Eylül

Alın Botoksu Uygulaması Nasıl Yapılır? Alın Botoksu, kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurarak ç..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer ile tüy sarartma işleminde en önemli noktalardan biri ise hangi cihaz ile işlemin nasıl yapıld..

Devamını oku
20
Eylül

Ben Ne Zaman Tehlikeli Olur? Ben Aldırma : Benlerin çeşitleri kendi gruplandırmalarında sayıca çok ..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme işlemi, dövmenin geçici bir şekilde beyaz renge ulaşmasından anl..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer Epilasyon Çeşitleri Lazer epilasyonun kullanımında birkaç farklı çeşit kullanılmaktadır. Ciha..

Devamını oku
20
Eylül

Fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde lokal anestezi işlemi için krem sürülerek kişinin acı hissi e..

Devamını oku