Tüy Sarartma, 2023 Tüy Sarartma Fiyatları | Ixora Life    

Tüy Sarartma

Q - SWİTCH LAZER İLE TÜY SARARTMA UYGULAMASI

İstenmeyen tüylerin görünümleri kişiyi ve sosyal hayatını etkileyebilir. Böyle bir durumda ise tüylerini sarartmayı düşünebilir. Hatta ilk olarak lazer epilasyonu düşünse de lazer epilasyonun açık renkli tüylere etki etmemesinden dolayı direkt tüy sarartma işlemini yaptırabilir. Bu aşamada ise Q – switch lazer ile tüy sarartma bir çıkış kapısı olacaktır. Q – switch lazer güçlü atım yapan kısa süreli tedavi için gelişmiş cihazlarda bulunan bir tür enerji akımıdır. Q – switch lazer ile tüy sarartma klasik lazerin etki etmediği ince ve açık renkli kılların sarartılması tanımlar. Q – switch lazer güçlü atım yaptığı için uygulama anında kılların beyazladığı ardından iki hafta içinde döküldüğü görülür. Dökülme görülmediyse kese sayesinde dökülmeler yapılabilir. Q – switch lazer ile tüy sarartma kalıcı bir işlem olmayıp hastanın vücut ve kıl yapısına göre değişmekle birlikte ortalama 1-3 ay içinde yeni kıllar çıkacaktır. Yeni çıkan kıllara ise yeniden tüy sarartma işlemi yaptırmak mümkündür. Bu şekilde yapılan uygulamalarda bir süre sonra kılların azaldığı görülmektedir.

Tüy sarartma işlemi bıyık ve çene bölgelerine, yanaklara, boyuna, kollara, bacaklara ve karına yapılabilen bir işlemdir. Q – switch lazer güvenli ve uygulanması kolay bir uygulama olduğu için tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Fakat egzama ve sedef olan bölgelerde, açık yara ve enfeksiyon durumlarında, burun ve çevresi, göz ve çevresi gibi bölgelere Q – switch lazer ile tüy sarartma işleminin yapılmaması önerilmektedir. Tüy sarartma işlemi yazın güneşten korunulduğu sürece her zaman yapılabilen bir işlemdir.

Q – switch lazer ile tüy sarartma uygulaması;

 • Ağrısız bir yöntem olmasıyla,
 • Uzun vadede etki etmesiyle,
 • Normal lazer yöntemine göre daha az kızarıklık, döküntü veya kabarıklık yapmasıyla,
 • Belirli aralıklarla yapıldığında daha uzun vadede etki göstermesiyle,
 • Normal lazer uygulamaları genellikle kış aylarında yapılırken tüy sarartma Q – switch lazer uygulamasının yaz aylarında da rahat yapılabilmesiyle,
 • Her cilt tipine ve renk tonuna uyumlu olmasıyla,
 • Lazere epilasyonun etki göremediği tüylerde bile etki göstermesiyle,
 • Her seanstan sonra tüylerin incelmesi ve çaplarının küçülmesiyle,
 • İşlem sonrasında sadece hafif bir kızarıklık reaksiyonu göstermesiyle,
 • Yüz bölgesindeki tüyler için de oldukça etkili olmasıyla avantajlıdır.

Q – switch lazer ile tüy sarartma uygulaması nasıl yapılır?

Q – switch lazer ile tüy sarartma hastada herhangi bir acı oluşturmadan sadece hafif bir batma hissiyatı oluşturur. Q – switch lazer ile tüy sarartma işlemine ilk olarak işlemin yapılacağı yerler belirlenerek başlanır. Tüy sarartma işleminin bir seansının süresi 20-30 dakikadır. Seanslarının aralığı işlemi uygulayan kişi ve hasta tarafından ayarlanmalıdır. Çünkü cilt ve kıl yapısı önemli olduğu için değişkenlik göstermektedir. Q – switch lazer ile tüy sarartma işleminin etkileri kendini hemen gösterir. İlk seansta kalıcı bir etkiden bahsedilemeyebilirken düzenli seanslarda kalıcı etki gösterebilir. Tek seansının kalıcılığı ise 3 aydır. Tüy sarartma işlemi genellikle kadınlar tarafından tercih edilse de bu işlemi yaptıran erkekler de bulunmaktadır.

Q – switch lazer ile tüy sarartma uygulaması için kimler uygun adaydır?

Q – switch lazer ile tüy sarartma işlemini 18 yaşını doldurmuş kişiler yaptırabilir. Bu işlem cinsiyet ayrımı göz etmez ve güvenilirdir. Q – switch lazer ile tüy sarartma işlemi için en uygun adayların koyu renkli tüy yapısına sahip, yumuşak ince tüylü, lazer epilasyon ile alınmamış tüylü kişiler olduğu bilinmektedir. Tüy sarartma işlemi tüyleri kalıcı olarak sarartmasa da kalıcı olarak inceltir. Bunun için düzenli olarak tüy sarartma işlemi yaptırılmalıdır. İki seans arasında beklenilmesi gereken süre işlemi yapan kişinin önerdiği süredir. Herhangi bir riski ve yan etkisi bulunmamaktadır. Hatta Q – switch lazerin cilt üzerinde deri yenileyici etkisi olduğundan ciltteki ton farklılıkları düzelir, ciltte parlama ve canlanma olur. Lazer epilasyondan istediği sonucu alamayan kişiler genellikle çareyi Q – switch lazer ile tüy sarartma işleminde bulmaktadır. Q – switch lazer ile tüy sarartma işlemi uzman kişiler tarafından steril koşullar altında yapılması gereken bir işlemdir. İşlemi yaptırmayı düşünen kişi mutlaka işlem merkezi hakkında ön araştırma yapmalıdır.

Q – switch lazer ile tüy sarartma işlemi öncesinde dikkat edilmesi gerekenler

 1. Tedavi öncesinde düzenli olarak güneş kremi kullanılmaya başlanmalıdır.
 2. Mümkün olduğunca güneşten ve güneş ışınlarından uzak durulmalıdır.
 3. Tedavi öncesinde tüyler tıraş edilmeli ve keselenmemelidir.
 4. Güneşlenme ve bronzlaşmadan uzak durulmalıdır.
 5. Tedavi öncesinde makyaj ve topikal ürünler kullanılmamalıdır.
 6. Cilde ağır kimyasal içeren ürünlerin kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Q – switch lazer ile tüy sarartma işlemi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

 1. Hasta tedavi sırasında alkol ve alkol içeren içeceklerin tüketiminden kaçınılmalıdır.
 2. Hasta tedavi sırasında güneş ışınlarından kaçınmaya dikkat etmelidir.
 3. Hasta tedavi sırasında ve sonrasında solaryuma çok fazla girmemeli, güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu malzemeler kullanmalı ve krem sürmelidir.
 4. Tedavi günlerinde sıcak duştan kaçınılmalıdır.
 5. Tedavi günlerinde işlem bölgelerine alkol içeren bez ya da mendil değdirilmemelidir.
 6. Hasta seanslarını aksatmamalı ve tedavisini başarılı bir şekilde tamamlamalıdır.
 7. Hasta tedavi sırasında cilde işlem yapan doktorun önerisi dışında bir şey sürmemelidir.
 8. Hasta tedavi sırasında ağır egzersizler yapmamalı ve koyu renk kıyafet giymemelidir.
 9. Q – switch lazer ile tüy sarartma işleminin fiyatlandırılmasını işlem merkezinin kalitesi, işlem sırasında kullanılan cihazın modeli, işlemi yapan kişinin veya doktorun uzmanlığı ve tecrübesi, hangi bölgelere işlem yapılacağı, kaç seans yapılacağı gibi konular etkilemektedir. En doğru fiyat işlem merkezine gidilerek ön muayene ve planlama yapıldıktan sonra edinilen fiyattır.

Sonuç olarak Q – switch lazer ile lazer epilasyonla bile etki alınamayan tüylere sarartma işlemi yapmak mümkündür. Bu işlem tek seansta kalıcı etki vermese de düzenli seansları ardından kalıcı etki verebilmektedir. Tedavi öncesinde, sırasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat edilirse bu süreç kolaylıkla atlatılacaktır. Q – switch lazer ile tüy sarartma işleminin hiçbir riski ve yan etkisi bulunmaz. Hatta cildi yenileme özelliğine sahiptir.

Q Switch Lazer ile tüy sarartma hakkında bilmeniz gerekenler

1) Q – Switch Lazer Cildi İnceltir mi?

Q – switch lazerin cildi inceltme gibi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Aksine cildi iyileştiren ton farklılıklarını kapatma, canlandırma ve parlatma gibi etkileri bulunmaktadır.

2) Q – Switch Lazer ile Tüy Sarartma İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Q – switch lazer ile tüy sarartma işlemi sonrasında hafif düzeyde kızarıklık ve kabarmalar görülebilir. Bunlar geçici ve kısa süreli görülen yan etkilerdir. Bunun dışında herhangi bir yan etki ve zararı bulunmaz.

3) Q – Switch Lazer ile Tüy Sarartma Yazın Yapılır mı?

Q – switch lazer ile tüy sarartma her mevsim ve her türlü hava şartında yapılabilen bir işlemdir. Güneşten korunabildiği sürece bu işlemin yazın yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Eğer bu işlem yazın yapılmışsa güneş ışınlarından korunmalı, güneşe güneş kremi sürmeden çıkılmamalı, koyu renkli kıyafetler giyilmemelidir.

4) Q – Switch Lazer Genital Bölgeye Uygulanır mı?

Q – switch lazer ile tüy sarartma işlemi genital bölgeye de uygulanabilmektedir. Yalnızca tüylerin açık renkli ve ince bir yapıya sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Koyu renkli ve kalın bir yapıya sahip tüylere Q – switch lazer uygulanmaz bu durumda daha etkili olmasından dolayı lazer epilasyon yapılır.

Q – Switch Lazer ile Tüy Sarartma Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin:

0530 665 40 55 numaralı telefonu arayabilir yada aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Sevgiler

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok K:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
0 (533) 034 70 02
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Odaklanmış Elektromanyetik enerjiyi Yüksek Yoğunluklu Seçici Nörostimülasyon ile aynı anda birleştir..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial dolgu uygulamasında altın standart yaklaşım Nazolabial oluk gibi orta yüz bölgesi alanla..

Devamını oku
21
Eylül

Gözaltı ve göz çevresi özel bir cilt yapısına sahiptir. Hem derisi, hem de cilt altı destek dokusu o..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları En sık tedavi edilen alanlar, elmacık kemiği, yanaklar, gülme çizgile..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Dolgusu Özellikleri Nelerdir? Dolgu işleminin gerçekleştirilmesi ile birlikte önceden belirle..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Bölgesinde En Fazla Rastlanan Şekil Bozuklukları Çene bölgesinde farklı şekil bozukluklarına r..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu tedavisi ağrısız yapılır, gündelik hayata hemen dönüş yapılabilir! Migrende etkisi a..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoks ile koltuk altı terleme tedavisi nasıl uygulanır? Koltuk altı botoksu, terleme s..

Devamını oku
21
Eylül

Ayrıca kaz ayakları bazen yanaklara kadar uzun hatlar şeklide uzanabilir. Bu yüzden botox uygulaması..

Devamını oku
21
Eylül

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok Kat:3, 34396 Sarıyer/İ..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Çizgilerinin Tedavisinde Dudak Botoksu Uygulaması Dudaklardaki çizgilerin tedavisinde düşük d..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Sürekli çalıştığı için, sürekli büyüme eğiliminde o..

Devamını oku
20
Eylül

Yüz Estetiğinde Botoks Uygulanan Bölgeler Hangileridir? Alın botoksu yaptıranlar genellikle yüzün d..

Devamını oku
20
Eylül

Tüy sarartma işlemi bıyık ve çene bölgelerine, yanaklara, boyuna, kollara, bacaklara ve karına yapıl..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile ben aldırma işlemi lazer ışınlarının benin içeriğindeki melanosit adı verilen m..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme etkinliği dövmenin geçici olarak beyaz rengi almasından anlaşıla..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer epilasyon nedir? Işınların uyarılmasıyla elde edilen ışık demeti olan lazer, tıbbi ve estetik..

Devamını oku
20
Eylül

Radyofrekans nedir? Radyofrekans sistemi, son yıllarda bilimin hizmetine sunulmuş, elektrik akımı k..

Devamını oku