Tüy Sarartma, 2024 Tüy Sarartma Fiyatları | Ixora Life    

Tüy Sarartma

Tüy sarartma işlemi, epilasyon cihazlarının göremeyeceği kadar ince bir yapıya sahip olan tüylerin beyazlatılması işlemine denilmektedir. Bu sebeple de tüy sarartma işlemi epilasyon yapılabilen bütün bölgelere uygulanabilir. Uygulama sonrasında ortalama iki hafta içerisinde renkleri beyazlayan tüyler dökülmeye başlar. Tüy sarartma işlemi uygulandığı zaman dökülen kılların uzama süresi kişinin sahip olduğu kıl yapısına göre farklılık göstermektedir. Ancak bu bölgelerde tekrarlayan kıl çıkma durumlarında tüy sarartma işlemi yine uygulanabilmektedir.

Tüy sarartma işlemi tüm cilt tiplerine uygulanabildiği için son derece güvenli bir uygulama olmaktadır. Epilasyon uygulamalarına oranla tüy sarartma işlemi, yaz aylarında da uygulanabilen bir işlem olma özelliğine sahiptir. Tüy sarartma işleminden sonraki birkaç gün boyunca güneş ışığına maruz kalmamak gerekmektedir.

Lazerle tüy sarartma uygulaması hem ameliyatsız hem de acısız gerçekleşen bir uygulama olmaktadır. Uygulama sırasında çok hafif bir batma hissi oluşsa da uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir. Tüy sarartma işleminin kişinin sahip olduğu herhangi bir cilt rahatsızlığı yok ise uygulanmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Uygulamanın sonrasında, uygulanan bölgede hafif kızarıklıklar görülebilmekte ancak bu kızarıklıklar birkaç saat içerisinde kaybolmaktadır. Lazer ile tüy sarartma işlemi sonrasında kısa bir sürenin ardından kişi, günlük yaşamına devam edebilir.

Lazer ile Tüy Sarartma Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lazer ile tüy sarartma işlemi kişilerde uygulandığı zaman çok yoğun bir acı olmamakla birlikte hafif bir batma hissi oluşturmaktadır. Lazer ile tüy sarartma işleminin nerede uygulanacağı, uygulamanın yapılacağı kliniğin kalitesi son derece önemlidir. İşlemin bir seansının süresi yaklaşık 30 dakika civarındadır. Seansların uygulanma aralıkları, uygulamayı yapan uzman tarafından belirlenmeli ve bu süreç kişiler ile birlikte yönetilmelidir.

Cilt ve kıl yapısı herkeste farklı bir şekilde oluştuğu için uygulama süreleri değişkenlik göstermektedir. Tüy sarartma işleminin sonuçları kendini hemen göstermektedir. Seanslar ilerledikçe ve uygulamanın sayısı arttıkça olumlu bir etki görülebilmektedir. Tüy sarartma işleminin kadınlar tarafından daha fazla tercih edildiği bilinse de erkekler tarafından da tercih edildiği görülmektedir.

Lazer ile tüy sarartma işleminde en önemli noktalardan biri ise hangi cihaz ile işlemin nasıl yapıldığıdır. Kullanılan cihazın yapılacak olan işleme uygun olup olması ve işlemi; alanında uzman ve deneyimi olan bir kişinin doğru şekilde yapması gerekmektedir. Aksi halde alınan sonuçlardan memnuniyetlik duymak olanaksızdır. Çoğunlukla kişiler lazer ile tüy sarartma işlemine birkaç seans sonrası devam etmemektedir. Ancak bu estetik işlem düzenli uygulandığı takdirde ve uygulanma sayısı ne kadar fazla ise etkileri de o derece fazla olmaktadır. Lazer ile tüy sarartma işlemi düzenli aralıklar ile periyodik bir şekilde yürütülür ve devam edilir ise tüylerin görünümünde ciddi oranda bir sararma yaşanmaktadır.

Tüy Sarartma Uygulamasının Avantajları

 • Etkisinin uzun sürmesi
 • Acısız bir yöntem olması
 • Lazere göre kızarıklıklar ve kabarma durumlarının daha az olması
 • Yaz aylarında da rahatlıkla uygulanıyor olması
 • Her cilt yapısına ve tonuna uygun olması
 • Lazer epilasyonun göremediği tüyler için bile etki göstermesi
 • Seanslardan sonra tüylerin incelmesi

Tüy Sarartma Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Lazer ile tüy sarartma işleminin koyu renge ve ince tüy yapısına sahip olan kişilere ayrıca lazer epilasyon ile görülmemiş olan tüylere sahip olan kişilere uygulanmasının daha uygun olduğu bilinmektedir. Özellikle daha verimli sonuçlar alınabilmesi için düzenli aralıklar ile tüy sarartma işlemi yaptırılmalıdır. Lazer ile tüy sarartma işleminin herhangi bir riski veya yan etkisi bulunmamakta ve aynı zamanda lazerin cilt üzerinde yenileyici etkisi olduğu için ciltte parlama ve canlanma sağlamaktadır. Lazer epilasyondan istediği verimli sonuçları alamayan kişiler çoğunlukla lazer ile tüy sarartma işlemine başvurmaktadır. Lazer ile tüy sarartma işlemi uzman kişiler tarafından ve kaliteli kliniklerde steril koşullar altında yapılması gereken bir estetik işlemdir.

Lazer ile Tüy Sarartma Uygulaması Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Lazer teknolojisi özellikle son yıllarda gelişen teknolojik gelişimler ile oldukça etkili bir uygulama olmaktadır. Lazer ile tüy sarartma uygulaması sırasında tüylerde kısa sürede beyazlamalar görülmektedir. Lazer epilasyon uygulamasında etki edilemeyen ince ve açık kılların sarartılması ve düzenli uygulanması halinde de istenmeyen tüylerin yok edilmesi sağlanmaktadır. Lazer ile tüy sarartma işlemi, vücudun her bölgesinde konforlu bir şekilde uygulanabilen bir estetik işlem olmaktadır. Daha verimli sonuçların alınması için en önemli nokta tüy sarartma işlemine düzenli aralıklar ile devam edilmesidir. Bu sebeple uzmanların belirlediği seanslara düzenli devam edilmesi sağlanmalıdır. Tüy sarartma işlemi ardından mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalı ve korunma sağlanmalıdır.

Lazer ile tüy sarartma işlemi vücudun farklı bölgelerindeki kılları sarartılabilmekte ve bu bölgeler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Çene bölgesi
 • Yanaklar
 • Kollar
 • Bacaklar
 • Karın bölgesi
 • Bıyık bölgesi
 • Boyun

Lazerle Tüy Sarartma İşlemi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Uygulama yapılmadan önce uygulamanın yapılacağı alan keselenmemelidir.
 • Tedavi öncesi düzenli bir şekilde güneş kremi kullanılmaya başlanmalıdır.
 • Güneş ışınlarından mümkün olduğu süre içerisinde uzak durulmalıdır.
 • Bronzlaşma gibi uygulamalardan uzak durulmalıdır.
 • İşlem öncesinde makyaj ve kozmetik ürünlerin kullanılmaması gerekmektedir.
 • Cilde zarar verecek olan içerikteki ürünlerin kullanılmasından kaçınılması gerekir.

Lazer ile Tüy Sarartma İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kişinin tedavi sonrasında güneş ışınlarından kaçınmaya özen göstermesi gerekmektedir.
 • Kişi tüy sarartma işlemi sırasında ve sonrasında solaryuma girmekten kaçınmalıdır.
 • Güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu malzemeler kullanmalıdır.
 • Seanslar aksatılmamalı ve tedavinin başarılı bir şekilde tamamlaması buna bağlı olmaktadır.
 • Tedavi sırasında cilde uzman birinin belirlediği ürünler dışında herhangi bir ürün sürülmemelidir.
 • Özellikle tedavi günlerinin olduğu seanslarda sıcak duştan kaçınılmalıdır.

Tüy Sarartma İşleminin Fiyatları

Tüy sarartma işleminin fiyatlarını; işlemin yapılacağı kliniğin kalitesi, işlem sırasında kullanılan yöntem ve cihazın modeli, işlemi yapan kişinin uzmanlığı ve deneyimi, hangi bölgelere işlem yapılacağı, kaç seans ile tamamlanacağı gibi koşullar etkilemektedir. Fiyat hakkındaki en doğru bilgiyi ön muayene ve planlama sonrasında edinebilirsiniz.

Instagram : Ixoralife

Tüy Sarartma Hakkında Sık Sorulan Sorular

Lazer ile tüy sarartma işlemi sonrasında hafif düzeyde kızarıklıklar görülebilir. Ancak bunlar geçici ve kısa süreli görülen yan etkilerdir.

Lazer ile tüy sarartma işlemi her mevsim yapılabilen bir işlemdir. Ancak hassasiyet sebebi ile daha korunaklı gidilerek güneşten korunma sağlandığı sürece bu işlemin yazın yapılmasında hiçbir sakınca görülmemektedir.

Tüy sarartma işlemi yapılırken hafif bir batma hissi dışında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmemektedir.

Lazer ile tüy sarartma uygulaması, oldukça güvenli bir işlem olmakta ve cilt rahatsızlığı olmayan herkese uygulanabilen bir estetik uygulamadır.

Kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişiklik gösteren tüy sarartma işleminin kalıcı olmasını sağlamak için düzenli bir şekilde seanslar yapılmalıdır. Düzenli aralıklarla yapılan seanslar sonrasında tüylerde azalma görülerek tüylerin zamanla yok edilmesi daha mümkün hale gelmektedir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Yağ Enjeksiyonu Popo kaldırma yöntemlerinin arasında en çok tercih edilen ve güvenli olan yağ enjek..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır? Nazolabial dolgu işleminin uygulama şekline ve uygulanacak olan doz..

Devamını oku
21
Eylül

Göz altı ışık dolgusu işleminde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Nem tutma özelliği olan hyalüronik..

Devamını oku
21
Eylül

Dolgu (Filling) Uygulaması Yüz Dolgusu : Son yıllarda özellikle artan kozmetik yenilikler ile çok s..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak dolgusu işleminin ardından uygulama yapılan bölgede herhangi bir şişlik, kanama veya morarma g..

Devamını oku
21
Eylül

Jawline Hangi Durumlarda Gereklidir? Jawline Çene Dolgusu : Kişilerin fiziksel özellikleri, yüz yap..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu Nasıl Uygulanır? Migren Botoksu, hastaların baş ağrısı şikayetleri ve ağrının sıklığ..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoksu Nedir? Koltuk Altı Botoks : Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen bir sorun..

Devamını oku
21
Eylül

Kaz Ayakları Nasıl Oluşur? Cilt elastikiyeti, yüz derinizin bir kauçuk bant gibi gerilip sıkıştırıl..

Devamını oku
21
Eylül

Kaş Arası Botoks İşlemi Nasıl Yapılır? Botulinum toksini (tip A ve B), başarılı ve etkili bir terap..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Botoksu Nasıl Uygulanır? Dudak botoksu prosedürü sırasında, orbikularis oris (ağız çevresinde..

Devamını oku
21
Eylül

Botoks ile Yüz İnceltme Nedir? Masseter Botoks  : Yüzün estetik hale getirilmesi için onlarca farkl..

Devamını oku
20
Eylül

Alın Botoksu Uygulaması Nasıl Yapılır? Alın Botoksu, kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurarak ç..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer ile tüy sarartma işleminde en önemli noktalardan biri ise hangi cihaz ile işlemin nasıl yapıld..

Devamını oku
20
Eylül

Ben Ne Zaman Tehlikeli Olur? Ben Aldırma : Benlerin çeşitleri kendi gruplandırmalarında sayıca çok ..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme işlemi, dövmenin geçici bir şekilde beyaz renge ulaşmasından anl..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer Epilasyon Çeşitleri Lazer epilasyonun kullanımında birkaç farklı çeşit kullanılmaktadır. Ciha..

Devamını oku
20
Eylül

Fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde lokal anestezi işlemi için krem sürülerek kişinin acı hissi e..

Devamını oku