Yüz Germe Ameliyatı, 2024 Yüz Germe Fiyatları | Ixora Life    

Yüz Germe Ameliyatı

İnsan, ilerleyen zaman dilimi içerisinde yaş aldıkça birtakım değişimler geçirmektedir.  Süreç içerinde meydana gelen bu değişiklikler son derece normal olmakla birlikte hem fiziksel hem de psikolojik olarak kişinin yaşamında önemli bir rol oynamaktadır. Genellikle yaşlanmanın ilk belirtileri insan vücudunda yüz bölgesinde meydana gelmektedir. İlerleyen yaş ile birlikte zorlayıcı yaşam koşulları, stres, güneş ışınlarına yoğun bir şekilde maruz kalma ve ciltte meydana gelen sarkmalar yoğunlukla yüz bölgesinde meydana geldiği ve daha çok fark edilmektedir.

Kişinin yüzü dışarıya dönük olan en belirleyici tarafı olduğu için ciltte gelişen her durum her açıdan önem taşımaktadır. Maruz kalınan bu şartlar sonucunda ciltte kırışıklıklar meydana gelmekte ve çizgiler oluşmaktadır. Bu sebeple de cilt zamanla diriliğini ve parlaklığını kaybetmeye başlamaktadır. Özellikle yaşlanma ile birlikte sürecin getirdiği bir durum olması sebebiyle yüzün görünümünde bazı değişiklikler meydana gelir. Tam da bu noktada yüz germe ameliyatı devreye girmekte ve görüntüsünden hoşnut olmayan her kişi için başvurulan bir yöntem olmaktadır. Yüzün daha genç bir görüntüye sahip olmasını sağlamak amacı ile gerçekleştirilen yüz germe ameliyatı genellikle estetik kaygılar yapılan cerrahi operasyonlardandır. Özetle yüz germe ameliyatları yaşlanmanın sonuçlarını azaltmak ve estetik açıdan daha sağlıklı bir görünümüne sahip olmak için yapılmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yaşlanmayla birlikte özellikle yüz ve boyun bölgesinde çeşitli değişiklikler meydana gelmektedir. Kişinin sahip olduğu deri dokuları zamanla değişir ve çizgiler, kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Estetik ameliyatlar kişinin görünümünü ve sosyal ilişkilerindeki özgüveni etkileyen birincil ameliyatlar arsında yer almaktadır. Yüz germe ameliyatı da bu ameliyatlardan birisidir. Yüz germe ameliyatı, özellikle yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen değişimler, yaşa bağlı sebeplerle gelişen yaşlanma belirtileri sebebi ile çokça tercih edilen bir ameliyat olma özelliğine sahiptir.

Ameliyatlarda kullanılan teknikler son yıllarda meydana gelen yenilikler sayesinde daha olumlu sonuçlar vermektedir. Yüz germe ameliyatları yüzün çok büyük bir alanına tesir etmekte ve kişiye daha genç ve yenilenmiş bir cilt görüntüsü kazandırmaktadır.  Yüz germe ameliyatı sayesinde kişi, ortalama on yılı içeren bir süre boyunca daha genç görünmekte ve istediği görünüme kavuşmuş olmaktadır. Yüz germe ameliyatı ile yapılmak istenen kişiye daha yenilenmiş, genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaktır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

1 - 3 Saat

Aneztezi Türü

Genel Anestezi

Hastane Yatış

1 Gece

İşe Dönme Süresi

3 - 4 Gün

Garanti Türü

-

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatları tercih edilme noktasında genellikle yaş almış ve cildinde yaşlanmanın belirtileri oluşmaya başlamış insanlar tarafından tercih edilmektedir. Kişinin yapılan muayenesinin ardından gerekli tetkikler yapılır ve yine kişinin istekleri doğrultusunda ameliyatta uygulanacak en doğru ve en uygun yöntemler doktor tarafından seçilmiş olur. Hazırlık aşamalarının tamamlanması ile ameliyat sürecine başlanmış olunur. Yüz germe ameliyatları genellikle genel anestezi ile yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda sedasyon tekniği de tercih edilebilmektedir. Kullanılacak olan ameliyat yöntemine göre kulağın ön kısmından belirlenen genişçe bir alan içerisinde cerrahi kesi yapılır. Ameliyat yüz bölgesinde gerçekleştirildiği için kesi en az fark edilecek olan yerlerden yapılmaktadır.

Kulak önü itibariyle kulak arkasını da kapsayacak şekilde alın çizgisinin de dâhil edilmesiyle saçlı deri bölümünden devam edilerek kesi işlemi tamamlanmış olmaktadır. Sonrasında deri gerginleştirilecek şekilde çekilerek estetik dikişler yardımı ile açılan kesiler kapatılır. Yüz germe ameliyatı yaklaşık dört ila yedi saat arasında tamamlanmaktadır. Ameliyatta kullanılan ince dikiş malzemeleri sayesinde kapatılan kesiler genellikle iz bırakmayacak şekilde iyileşme sağlamaktadır. Yüz germe ameliyat sonrasında yüz sargısı yapılarak hastanın çoğunlukla ameliyat ile aynı gün ya da ertesi gün hastaneden taburcu edilmesi sağlanmaktadır.

Yüz Germe Ameliyat Kimler İçin Uygundur?

Yüz germe ameliyatı yaşlanmanın etkisi ile çoğunlukla 50 yaş ve üzeri kişilerin tercih ettiği ve bu yaş aralığında olanlar için uygun olan bir estetik ameliyat çeşididir. Bu yaş aralığında olan her kişi genellikle bu ameliyat ile kendini daha genç ve daha iyi hissedebilmekledir. Fakat bazı durumlarda ise cildi 50 yaş öncesi belirgin değişimler geçirmiş kişiler de yine bu ameliyatı olabilmektedir. Özellikle kırışan derinin görüntüsü ve boyunda meydana gelen sarkmalar sebebi ile yüz germe ameliyatı çokça tercih edilmektedir. Aynı zamanda yüz germe ameliyatı, kozmetik ürünlerin yetersizliği veya botoks işlemlerinin yeterli gelmediği durumlarda da ilerleyen yaş aralığında tercih edilmektedir.

50 yaş ve üzerindeki kadınlara uygulanan yüz germe ameliyatı; bazı kişilerde belirli aralıklar ile belirli bölgelere uygulanmaktadır. Yüz germe ameliyatı diğer estetik uygulamalar (burun ve gözkapağı estetiği, alın düzeltme estetiği, kaş kaldırma ameliyatı gibi) ile birlikte uygulandığında alınan sonuçlar daha verimli olabilmektedir. Yüz germe ameliyatı kadınların olduğu kadar erkek hastalar tarafından da tercih edilmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Yüz germe ameliyatı yaptırmaya karar verildikten sonra bu alanda uzman bir doktor tarafından verilen her yönergeye uyum sağlayarak ameliyatın sürecine başlanmış olunur. Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyat da hastanın sağlık geçmişiyle ilgili bilgilerin toplanması ile başlamaktadır.  Ameliyattan önce hastanın yüz yapısı, fiziki özellikleri ve kendinde yapmak istedikleri değişiklikler doğrultusunda doktor tarından belirlenen en uygun yöntemler eşliğinde ameliyat süreci başlamış olur. Hastanın genel sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra tetkikleri yapılır ve ameliyatla ilgili süreç tamamlanmış olur.

Ameliyatın öncesinde ortalama bir hafta gibi bir sürede herhangi bir ağrı kesici ve aspirin kullanılmamalıdır. Ameliyat öncesinde alkol ve sigara tüketimine en az 2 hafta öncesinde ara verilmelidir. Sigara kullanımına devam eden hastalarda iyileşme süresi daha uzun sürmekte ve ameliyatın kalıcılığı büyük oranda azalma göstermektedir. Yüz germe ameliyatı öncesinde hastanın devamlı kullandığı bir ilaç var ise bu muhakkak doktora bildirilmelidir. Yüz germe ameliyatı genellikle estetik bir amaç ile yapılan ve yüz bölgesinde gerçekleşen bir ameliyat olduğu için ameliyat öncesi gerçekleştirilen hazırlık süreci oldukça önemli ve detaylar içeren aşamalardan oluşmaktadır. Son yıllarda yapılan yüz germe ameliyatları son derece büyük bir titizlikle uygulanmakta ve çok az bir kısmında istenmeyen sonuçlar görülmektedir.

Ameliyat Günü

Yüz germe ameliyatı sonrasında kişinin hastanede kalması gerekmekte ve bundan dolayı da yanında kendisine eşlik edecek bir refakatçinin olması gerekir.

Yüz germe ameliyatı öncesinde tetkikleri yapılan hastanın ameliyattan bir gece önce yeme-içme ilişkisini kesmesi gerekmektedir. Sabah hastane yatışından sonra kontrolleri yapılarak operasyon aşamasına geçilmiş olur. Ameliyatın bitimi ile birlikte herhangi bir sorun ile karşılaşılmamış ise hastanın mevcut dikişlerine pansuman yapılarak sürecin tamamlanması sağlanmış olunur.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Yaptırmak Mümkün mü?

Ameliyatsız yüz germe ameliyatında genellikle bu işlem uygun olan yüz bantları sayesinde gerçekleşmektedir. Ancak hastaya uygulanan yöntemler arasında çok fazla işlem gerektirmemesi sebebiyle de botoks, dolgu veya lazer de ameliyat gerektirmeyen yüz germe işlemleri de yapılabilmektedir. Elbette bu işlemler uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Aksi takdirde kişilerin oldukça olumsuz sonuçlar ile karşılaşması mümkün olmakta ve hoş olmayan sonuçlar ile karşılaşılmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyatlarının süresi genel yapısı itibariyle hastanın durumuna göre değişiklik göstermekte ve ortalama 4 veya 6 saat arasında değişmektedir.

Ameliyatın ardından takip eden ilk günlerde morluk ve şişlikler açısından boyunluk takılması uygun olmaktadır.

Ameliyat sonrası ilk yedi gün şişlikler artmakta olabilir ancak bu endişelenebilecek bir durum olmadığı gibi meydana gelen bu şişlikler zamanla inmeye başlayacaktır.

Dikişler ve bandajlar alındıktan sonra hasta duş alabilmektedir.

İyileşme sürecinde mümkün olduğunca güneşten uzak durulmalı veya güneşe çıkılacağı zaman güneş koruyucuları tercih edilmelidir.

Makyaj yapan kişiler dikişler alındıktan sonra makyaj yapabilirler.

Ameliyat sonrasında gelen birkaç hafta içinde şişlikler çoğunlukla ortadan kaybolmaktadır.

Kişi spor aktivitelerine ortalama bir ay sonra yeniden geri dönebilecektir.

Ameliyattan birkaç gün sonra gelişebilen ağrılar olduğunda enfeksiyon riskinden şüphelenmek son derece doğaldır. Böyle bir durumda kişi hemen doktoruna başvurmalı ve enfeksiyonu durduracak antibiyotikler yardımı ile iyileşme sağlanabilmektedir.

Ameliyat sonrası sürecin iyi takip edilmesi ve doktorun talimatlarına uyum göstermesi, süreci daha sağlıklı ve olumlu sonuçlar almaya götürmüş olur.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yüz germe ameliyatı ile hastanın görünümünde yaklaşık 10 yıl gibi bir gençleşme görüntüsü meydana gelmektedir. Bu uzun süre kalıcı olan sonuç sayesinde kişi istediği genç ve yeni görüntüye kavuşmuş olur. Ameliyatın kalıcılığı noktasında başka koşullar da devreye girmektedir. Her kişinin yaşam şartları değişiklik göstereceği için sonuçlar da değişiklik göstermektedir. Aşırı sigara ve alkol tüketimi, kötü beslenme alışkanlıkları ve uykusuzluk aynı zamanda yoğun güneş ışınlarına maruz kalma da süreci etkilemektedir. Bu gibi faktörlerin hepsi bir araya toplandığında ortalama olarak verilen bu kalıcılık süresi kendini 10 yıl ve hatta daha iyi koruma sağlandığı durumlarda ise daha kalıcı olarak kendini göstermektedir.

Yüz Germe Ameliyatında Doktor Seçiminin Önemi

Her cerrahi işlemde ve estetik ameliyatta, ameliyatı gerçekleştirecek olan doktorun son derece iyi bir bilgi birikimine ve deneyime sahip olması gerekir. Ameliyat öncesi yapılan doktor seçimi ameliyat sürecinin ve ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecinin en önemli aşamaların başında gelmektedir. Yüz germe ameliyatını yapacak doktor hakkında detaylı bir araştırma yapılması sonuçların verimi açısından da oldukça önemli bir noktadır. Alanında uzman ve etkin doktor olması bilhassa estetik ameliyatlar noktasında hatta yüz bölgesinde gerçekleşen ameliyatlarda görüntümüzün önemi açısından bizim için önemli bir ayrıntıdır. Son yıllarda tıp alanında yaşanan teknolojik gelişimlerin etkisiyle yüz germe ameliyatları da son derece kolay ve iyileşme sürecinin hızlı gelişme gösterdiği bir ameliyattır.

Bununla birlikte ameliyatınızı yapacak olan doktorun deneyimi ve ameliyatta kullandığı yöntemlerin güncel uygulamalar olması; ameliyatın sonucu açısından önemli bir yer tutmaktadır. Estetik ameliyatlarda doktor seçiminin önemi sağlık açısından olduğu gibi estetik açıdan bizi daha çok ilgilendirir. Doktor ve hasta arasında gelişen güven, dış görünüşü etkileyen bu ameliyatlarda önemli bir yer tutmaktadır. Doktor, kişinin her sorusuna büyük bir titizlikle cevap vermeli ve ameliyat sonrasında oluşabilecek her komplikasyon ve diğer sonuçları hastası ile açıkça paylaşabilmelidir.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Yüz germe ameliyatı fiyatları ameliyat esnasında yapılacak olan işleme ve kullanılacak malzemelere göre değişkenlikler göstermektedir. Ameliyat öncesinde yapılan tetkik ve incelemeler sonucunda hastanın muayene aşamasında yapılacak olan en uygun operasyon seçilir ve buna göre de yüz germe ameliyatı fiyatı belirlenmiş olur. Özetle tercih edilen her estetik ameliyat, kullanılacak teknik malzemeye ve yönteme göre fiyat değişkenliği göstermektedir. En faydalı bilgi elbette bu süreçte doktorunuz tarafından size bildirilmektedir.

Instagram : Ixoralife

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yüz germe ameliyatı genellikle 50 yaş ve üzeri kişilerin tercih ettiği bir ameliyattır. Ancak kişinin sahip olduğu yüz yapısı ve cilt özellikleri sebebiyle de bu yaş aralığı daha erken süreçlere de çekilebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı birçok değişkene bağlı gelişir. Hastanın sahip olduğu özellikler, operasyonu yapan doktorun uzmanlığı ve ameliyat sonrasındaki sürecin kişinin öz bakımına dikkat etmesi ile süreci etkilemektedir. Ortalama 10 yıl kadar belirlenen bu süreç iyi bir bakımla üç veya beş yıl kadar daha uzayabilmektedir.

Kişi eğer oldukça yoğun bir diyet programına tabi ise veya obezite gibi bir hastalık aşamasında ise kilo verme sürecinde ciddi bir azalma ve buna bağlı olarak vücudunda ve yüzünde değişimler yaşayabilmektedir. Bu gibi yoğun kilo verme süreçlerinde ameliyatın uygulanması tavsiye edilmemektedir. Ancak kilo verme süreci bittikten sonra yüz germe ameliyatı rahatlıkla tercih edilebilir.

Yüz germe ameliyatlarının sonucu hastanın yaşam koşulları ile doğru orantılı olacağı için 10 yıl olarak belirtilen bu zaman dilimi kendini 15 yıl olarak da gösterebilmektedir.

Ameliyat sonrasında estetik amaçlı atılan dikişler kendiliğinden erimektedir.

Yüz germe ameliyatı plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır.

Yüz germe ameliyatı öncesinde ameliyatın planlaması en ince detayına kadar yapılmalıdır. Olumsuz sonuç doğurabilecek her işlem telafisi mümkün olmayan hatalara sebep olacağı için her türlü risk iyi hesaplanmalıdır. Yanlış ya da kötü veya eksik bir uygulamadan sonra yüz simetrisinde kayma oluşabilir. Ameliyat sonrası enfeksiyon gibi riskler görülebilir.

Ameliyatta gerçekleşen kesiler sonucunda o bölgelere bağlı olarak ödemler olabilir. Ancak bir hafta sonra meydana gelen bu ödem ve şişlikler kaybolmaktadır.

Operasyon sonrası kişi gündelik hayata çok kısa sürede dönebilmektedir. Çoğunlukla hasta ameliyattan bir gün sonra evine dönebilmekte ve ortalama 10 gün içerisinde günlük yaşamına geri dönebilmektedir.

İlk ameliyattan sonra ihtiyaç duyulan ikinci bir yüz germe ameliyatı 10 yıl içerisinde tekrarlanabilmektedir.

Büyük oranda böyle bir sonuç elde edilmezken nadir durumlarda yaklaşık binde dört olmaktadır.

Ameliyattan sonra enfeksiyon olabilme riskine karşın kullanılan bakım malzemeleri doğal içerikli olanlar arasından seçilmeli ve doktor kontrolünde olmalıdır.

Ameliyatların başarı oranı birçok değişkene göre farklılık gösterir. Ancak bu ameliyatın başarı oranı çoğunlukla yüzde doksan beş oranındadır.

Her operasyon sonrası ağrı olduğu gibi bu ameliyatta da hafif ağrılar kendini 1-2 gün süre göstermektedir. Ameliyat sonrası ağrı kesiciler yardımıyla bu ağrılar kesilebilmektedir.

Kişinin ihtiyacı olduğunda yüzüne yaptıracağı ufak işlemler sayesinde ve sağlıklı bir yaşam anlayışına sahip olması durumlarında kalıcılık süresi artış göstermektedir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
22
Eylül

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) Nasıl Yapılır? Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı ile yüze dah..

Devamını oku
22
Eylül

Kepçe Kulak Ameliyatı : Bu durumun başlıca sebebi sahip olduğumuz fiziksel özelliklerimizdir. Yani k..

Devamını oku
22
Eylül

Üst ve Alt Göz Kapağı Ameliyatı Göz Kapağı Ameliyatı : Göz kapağında meydana gelen sarkmalar ve alt..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Ucu Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır? Çene ucu estetiği ameliyatı için, kişinin profiline yand..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Yüz germe ameliyatları tercih edilme noktasında genellikle yaş a..

Devamını oku
21
Eylül

Jinekomasti Ameliyatı ve Tedavisi Jinekomasti Ameliyatı : Jinekomasti tedavisinde geçerli olan en s..

Devamını oku
21
Eylül

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kol germe ameliyatı, kollarında sarkmalar meydana gelen kişiler ..

Devamını oku
21
Eylül

Popo (Kalça) Estetiği Nedir? Kalça Büyütme Ameliyatı : Popo estetiği, kişinin poposunda bulunan hac..

Devamını oku
21
Eylül

Karın Germe Nedir? Karın germe ameliyatı çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen, kişinin fazla kilo a..

Devamını oku
21
Eylül

Kimler Liposuction – Yağ Aldırma Ameliyatı Olabilir? Liposuction Yağ aldırma ameliyatı, genellikle ..

Devamını oku
21
Eylül

Meme Dikleştirme Ameliyatı : Tarihten bu yana güzel olmak ve daha estetik bir görüntüye sahip olmak ..

Devamını oku
21
Eylül

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Meme küçültme ameliyatı, meme görüntüsü büyük olan kişilerin..

Devamını oku
21
Eylül

Meme büyütme estetiğinin hem fiziksel hem de sosyal gerekçeler açısından kadınların psikolojilerinin..

Devamını oku
21
Eylül

Estetik Kavramına Genel Bir Bakış Yunanca duymak ve algılamak sözcüklerinden oluşan “aisthetikos” k..

Devamını oku