Jawline Çene Dolgusu

Jawline, başka bir adı ile çene dolgusu; çenenin ucundan kulağa kadar uzanan, çenenin köşesinden çene ucuna kadar olan alanda yüzün yanında bulunan çene çizgisinin belirginleşmesini sağlayan bir estetik uygulamadır. Jawline estetik işlemi ile çene çizgisine ve çenenin uç kısmına yapılan dolgu uygulaması ile yüzün daha estetik görünmesi sağlanmaktadır. Kişinin sahip olmayı istediği yüz hatlarına ve çene yapısına ulaşmasını sağlayan jawline (çene dolgusu) ile yüzün daha estetik görünmesi sağlanır.

Çene dolgusu (jawline) estetiği genellikle ciltteki kırışıklıkları, yaşlanmaya bağlı gelişen sarkmış görüntüyü ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Jawline ile yüzün “V” görünümünü alması amaçlanmaktadır.

Son yıllardaki kullanımı oldukça artmakta olan çene dolgusu işlemi yüzde istenmeyen ve rahatsız olunan görünümü, daha estetik bir hale getirmek için sıkça başvurulan bir estetik yöntemdir. Yaşın ilerlemesinin sebep olduğu yaşlanma ile gelen süreç; kişinin sahip olduğu yüz yapısı gibi şartlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle kişiler ilerleyen yaş dönemlerinde çenede mevcut sarkmalar ile karşılaşabilirler. Özellikle son yıllarda daha ince görünümlü yanaklar ve daha belirgin çene hatları için en çok başvurulan estetik uygulamalardan biri olan Jawline (çene dolgusu), çokça başvurulan estetik bir yöntem olmaktadır.

Çene Dolgusu (Jawline) Nasıl Uygulanır?

Jawline; alt çene köşesinden başlayarak çenenin uç kısmına kadar uzanan bölgeye verilen isimdir. Özellikle bu bölge sarkma ve yaşlanmaya bağlı olarak gelişen boyun bölgesi ile yakın ilişkili olmaktadır. Bir kaza sonucunda çene bölgesinde deformasyonlar yaşayan kişilerin de yaptırmayı tercih edeceği bir uygulama olan jawline; aynı zamanda çene şeklinden rahatsız olan kişilere de uygulanabilmektedir. Hyaluronik asit içerikli dolgu ile kişinin kendi hücre yapısı desteklenerek bu yenileyici cilt uygulaması kişiye daha estetik bir görünüm kazandıran ve uygulama süresi oldukça kısa olan bir estetik işlemdir.

Jawline dolgu sayesinde çene ve yüzün uyumu, görünüm açısından daha estetik hale gelir iken aynı zamanda çene de daha belirgin hatlara sahip bir görüntü ile değişmektedir. Jawline (çene dolgusu) estetiğinde burnun ucundan dudaklara ve çenenin ucuna kadar uzanan çizginin estetik açılardan sağlıklı bir şeklide uygulanması sağlanır iken böylelikle istenilen estetik görüntü de elde edilmiş olmaktadır. Böylece kişinin daha genç bir görüntü ile birlikte yüzün daha keskin bir ifadeye sahip olması sağlanmaktadır.

Jawline (çene dolgusu) estetik işleminin uygulama süresi hyaluronik asit kullanılan uygulamalarda yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Anestezik kremin etkisi ise ortalama 1 saat sürmektedir. Jawline, 15-20 dakika kadar belirlenen kısa bir sürede yapılan bir estetik işlemdir. Çene dolgusu estetiğinde dolgu sayesinde enjekte edilen bölgenin daha dolgun bir hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

6 - 18 Ay

Konaklama

Yok

VIP Transfer

Yok

Jawline Hangi Durumlarda Gereklidir?

Jawline Çene Dolgusu : Kişilerin fiziksel özellikleri, yüz yapısı değişiklik gösterdiği için estetik uygulamalarda tercih edilen işlemlerin her biri de bu duruma bağlı olarak farklıklar göstermektedir. Bu farklılıklar kişilerin sahip olduğu yüz yapısında da ortaya çıkmaktadır. Çenedeki mevcut farklılıklar sebebi ile hangi kişilerin çene dolgusuna ihtiyaç duyacağı şu şekilde sıralanabilir:

  • Çenesinin ucunda derin çukurlar halinde gamzeleri olanlar
  • Oldukça küçük bir çene yapısına sahip olanlar
  • Çenenin daha belirgin olmasını isteyenler
  • Çenedeki sarkmaları ortadan kaldırmak isteyenler
  • Çenenin yüze göre orantısız ve geride olması
  • Çene hattının keskin olmaması
  • Asimetrik görünüm
  • Yüz ile uyumsuz bir görüntüye sahip çene yapısı
  • Bir kaza sonucu meydana gelen istenmeyen, travmatik durumlar
  • Genetik bozukluklar

Çene dolgusu işleminde istenmeyen durumlar görülebilmektedir. Ancak bu durumlar oldukça az sayıda olmaktadır. Çene dolgusu estetiğinin hamile ve bebek emziren annelerde uygulanması sakıncalı olarak görülmektedir. Çene dolgusu işleminin öncesinde kişinin dolgu için uygun olup olmadığı bu konuda uzman olan biri tarafından belirlenmelidir.

Çene Dolgusu Ağrılı Bir İşlem midir?

Her estetik uygulamada olduğu gibi çene dolgusu (jawline) uygulamasında da hissedilecek olan acı kişinin sahip olduğu özelliklere ve uygulamayı yapan uzmana ve kullanılan teknik yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Anestezi işlemine ihtiyaç duyulmayan çene dolgusunda uygulama yapılacak olan alanların yaklaşık 15- 20 dakikada enjekte edilerek sonlandırılmış olmaktadır. Çoğunlukla acısız ve ağrısız bir işlem olarak bilinen çene dolgusu (jawline) estetiği sırasında kişiye anestezik özelliği olan bir krem sürülmektedir. Böylelikle yapılacak olan işlemde kişinin ağrı veya acı hissetmesi engellenmektedir.

Jawline’nin Avantajları Nelerdir?

Kişinin yüz hatlarını daha fazla ön plana çıkaran ve yüzün estetik oranında artışını sağlayan en etkili dolgu estetik işlemlerinden biri olan Jawline; daha genç bir görünüm sağlar iken estetik görünümlü bir çene şekli ile de kişinin ifadesindeki canlılığı artırmaktadır. Çene dolgusu (jawline) sayesinde, yüz daha orantılı görünümüne kavuşmuş olur.

Çenede oluşan yaşlanmaya bağlı sebeplerden ötürü dolgu uygulandığında daha genç bir görünüm elde edilmektedir. Yüzde ifademizi en çok belirleyen hatların olduğu yanak, çene ve dudak ahengi sağlanmış olmaktadır. Aynı zamanda olması gerekenden daha küçük bir çene şekline sahip olunan durumlarda jawline ile estetik bir görünüm elde edilmektedir.

Jawline Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çene dolgusu (jawline) estetik uygulaması yapıldıktan sonra kişi gündelik yaşamına kısa bir süre içerinde dönebilmektedir. Uygulamadan sonra yaklaşık 3 gün yapılan bölgede hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilmektedir. Ancak bu durum geçici olmakta ve bu etkiler zamanla azalma göstermektedir. Jawline dolgu uygulaması sonrasında sıcak banyo yapılmaması gerekmektedir. Ortalama bir iki saat sonra kişi yıkanabilmektedir.

Çene dolgusu estetiği sonrası ilk birkaç saat makyaj yapımına ara verilmesi gerekmektedir. Özellikle ağır aktivitelerin olduğu sporlardan uzak durulması yapılan estetik işlemin kalıcılığı açısından önemlidir. Jawline; çene bölgesinde yapılan bir işlem olduğu için çiğneme hareketinin herhangi bir ağrı oluşturması son derece normaldir. Yaklaşık 1-2 gün içerisinde bu ağrılar geçmektedir. Çene dolgusu, uzmanlar tarafından sağlık ve estetik sebepler doğrultusunda uygulandığında çoğunlukla olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Çene Dolgusu Kalıcı mıdır?

Jawline uygulaması kaliteli ve doğru oranda malzeme kullanıldığında 1-1,5 sene kullanılmaktadır. Bu süre sonunda ise çene dolgusu işleminin tekrarı gerekebilir. Özellikle uygulama esnasında kullanılan ürünlerin kalitesi çok önemlidir. Kalitesiz ürünlerin kalıcılığı çok kısa bir süre içerisinde kaybolmakta ve zamanla eriyebilmektedir. Çene dolgusu (jawline) dolgu işleminde başarılı olmak ve yapılan estetik uygulamanın etkisini uzun süre devam etmesini sağlamak için kullanılan malzeme kalitesine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda burada kişinin öz bakımına ayırdığı zaman ve süreç de önemli bir yer tutar.

Jawline (Çene Dolgusu) Fiyatları

Jawline dolgu işleminin fiyatı belirlenirken kullanılan birçok faktör bir araya toplanmaktadır. Malzemenin kalitesi, uygulamamın süresi, çene yapısındaki bozukluğun hangi aşamada olduğu, uygulamayı yapan uzmanın deneyimi ve hizmet verilen merkezin niteliği etkili olmaktadır. Çene dolgusu (jawline) işleminin fiyatının belirlenmesinde öncelikle dolgu yaptırmaya karar verdiğinizde size bu bilgiye verecek klinik/uzman tarafından bilgilendirilmiş olursunuz.

Instagram : Ixoralife

Jawline Çene Dolgusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Jawline (çene dolgusu) uygulamasında kullanılan miktar birçok sebebe bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama 5-8 cc arası dolgu kullanılmaktadır.

Jawline dolgu uygulaması yapılacak olan kişinin dolgu ile şekillendirmeye uygun bir yüz yapısı olması gerekmektedir. Uzman tarafından belirlenen kriterler ile jawline uygulaması herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan herkese uygulanabilir.

Kullanılan dolgu malzemelerinin kalitesi ve kişinin öz bakımı ile doğru orantılı olarak; kalıcılık değişiklik göstermektedir. Bu şartların yerine getirildiği durumlarda ortalama iki seneye kadar kalıcılığın olduğu görülmektedir.

Jawline (çene dolgusu) uygulaması yaklaşık 15-20 dakika kadar sürmektedir.

Çene dolgusu (jawline) estetiği sırasında kişiye anestezik krem sürülmektedir. Böylelikle yapılacak olan işlemde kişinin ağrı veya acı hissetmesi engellenmektedir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Yağ Enjeksiyonu Popo kaldırma yöntemlerinin arasında en çok tercih edilen ve güvenli olan yağ enjek..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır? Nazolabial dolgu işleminin uygulama şekline ve uygulanacak olan doz..

Devamını oku
21
Eylül

Göz altı ışık dolgusu işleminde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Nem tutma özelliği olan hyalüronik..

Devamını oku
21
Eylül

Dolgu (Filling) Uygulaması Yüz Dolgusu : Son yıllarda özellikle artan kozmetik yenilikler ile çok s..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak dolgusu işleminin ardından uygulama yapılan bölgede herhangi bir şişlik, kanama veya morarma g..

Devamını oku
21
Eylül

Jawline Hangi Durumlarda Gereklidir? Jawline Çene Dolgusu : Kişilerin fiziksel özellikleri, yüz yap..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu Nasıl Uygulanır? Migren Botoksu, hastaların baş ağrısı şikayetleri ve ağrının sıklığ..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoksu Nedir? Koltuk Altı Botoks : Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen bir sorun..

Devamını oku
21
Eylül

Kaz Ayakları Nasıl Oluşur? Cilt elastikiyeti, yüz derinizin bir kauçuk bant gibi gerilip sıkıştırıl..

Devamını oku
21
Eylül

Kaş Arası Botoks İşlemi Nasıl Yapılır? Botulinum toksini (tip A ve B), başarılı ve etkili bir terap..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Botoksu Nasıl Uygulanır? Dudak botoksu prosedürü sırasında, orbikularis oris (ağız çevresinde..

Devamını oku
21
Eylül

Botoks ile Yüz İnceltme Nedir? Masseter Botoks  : Yüzün estetik hale getirilmesi için onlarca farkl..

Devamını oku
20
Eylül

Alın Botoksu Uygulaması Nasıl Yapılır? Alın Botoksu, kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurarak ç..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer ile tüy sarartma işleminde en önemli noktalardan biri ise hangi cihaz ile işlemin nasıl yapıld..

Devamını oku
20
Eylül

Ben Ne Zaman Tehlikeli Olur? Ben Aldırma : Benlerin çeşitleri kendi gruplandırmalarında sayıca çok ..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme işlemi, dövmenin geçici bir şekilde beyaz renge ulaşmasından anl..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer Epilasyon Çeşitleri Lazer epilasyonun kullanımında birkaç farklı çeşit kullanılmaktadır. Ciha..

Devamını oku
20
Eylül

Fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde lokal anestezi işlemi için krem sürülerek kişinin acı hissi e..

Devamını oku