Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı, her kişide farklılık yaratabilen sebepler ile birlikte çoğunlukla kolda meydana gelen sarkma sonucunda başvurulan bir estetik uygulamadır. Kol germe ameliyatı estetiği kollarda sarkık bir görüntü oluştuğunda veya kolların yapısı gereği ilerleyen yaşla birlikte sarkma eğilimi gösterdikleri durumlarda sıkça yapılabilmektedir.

Estetik açıdan kişiyi rahatsız etmesi ile birlikte aynı zamanda psikolojik açıdan da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu durumun ortadan kalkmasını isteyen her kişi, estetik bir operasyon olan kol germe estetiğine ihtiyaç duyabilmekte ve kol germe ameliyatını yaptırmak isteyebilmektedir.

Kol germe ameliyatı, başka bir ismi ile Brakioplasti, özellikle ilerleyen yaş dönemlerinde çokça tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bunun yanı sıra kol germe ameliyatı yalnızca yaşlanmaya bağlı olarak gelişen sarkmalarda değil, hızlı kilo kaybında, aşırı kilo alımında veya tüp mide ameliyatından sonra gelen süreçte kollarda meydana gelen değişimlere bağlı olarak da tercih edilebilen bir tedavi yöntemidir.

Kolda Neden Sarkma Meydana Gelir?

Vücutta sarkmaya en elverişli yerlerden biri olma özelliğine sahip olan kollarda, özellikle ilerleyen yaşlarda ciltte yer alan kolajen oranının azalması ile sarkma durumu görülmektedir. Bununla birlikte yaşın ilerleme süreçlerinde deride elastikiyet kaybı da meydana gelmektedir. Genellikle kadınlarda görülebilen yüksek miktarlarda kilo alıp vermeye bağlı olarak meydana gelen kol sarkması sonucu her kişi, kol germe ameliyatına başvurabilmektedir. Aynı zamanda kadınlarda doğum sonrası görülen sarkmalara bağlı olarak ve mide küçültme ameliyatlarının sonrasında da oldukça fazla başvurulan bir estetik yöntemdir.

Kol bölgesinde veya bu bölgenin alt kısmında meydana gelen sarkmalar, ilerleyen yaş, kilo alıp verme dengesinin değişikliğe sebep olduğu durumlar, doğum sonrası vücuttaki değişiklikler, sarkmış kol derisi görüntüsüne sebep olmakta ve bu durum da kişileri estetik ve psikolojik açıdan rahatsız etmektedir. Bilhassa kısa kollu giysiler tercih ettiğinde kollarındaki sarkmalardan rahatsızlık duyan kişiler sosyal yaşamında insan ilişkilerinde olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Kişi, meydana gelen bu sarkma görüntüsünün önüne geçmek için kol germe ameliyatı yaptırmayı isteyebilmektedir.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

1 - 3 Saat

Aneztezi Türü

Genel Anestezi

Hastane Yatış

1 Gece

İşe Dönme Süresi

1 - 3 Gün

Garanti Türü

-

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı, kollarında sarkmalar meydana gelen kişiler tarafından tercih edilebilen bir estetik ameliyat türü olmasının yanı sıra çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebilen de bir estetik ameliyat türüdür. Ameliyat öncesinde hastanın tıbbi geçmişine bakılarak birtakım tetkikler istenmekte ve kollarda meydana gelen sarkmanın nedeninin belirlenmesi ile birlikte ameliyat sürecine başlanmaktadır. Her hastaya göre değişiklik gösteren tedavi yöntemi seçilerek ameliyatta kullanılacak olan teknik ve yöntemler belirlenmekte olup ona göre bir tedavi uygulanır. Ortalama 1-3 saat sürebilen kol germe estetiği, her ameliyatta olduğu gibi hastanın durumuna göre süre olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Kol germe ameliyatı, lokal anestezi ile zaman da zaman da genel anestezi ile gerçekleştirilen bir ameliyattır. Anestezi yöntemleri, kişiden kişiye değişiklik gösterebilen hasta süreçlerine ve doktorun uygulayacağı tedavi yöntemlerine bağlı olarak değişmektedir.

Kol germe ameliyatı, kolun iç kısmından başlayarak koltuk altına kadar olan bölgeyi kapsayan bölgeye kesi atılması ve deride meydana gelen sarkmalardaki yağ dokusunun alınmasıyla gerçekleştirilmektedir. Ameliyatta estetik dikiş tekniği kullanılmakta olup, zamanla kendiliğinden kaybolma durumu gösteren bu dikiş yöntemi ile estetik görüntü sağlanmaktadır. Kol germe ameliyatı sonrasında hastalar hızlı bir şekilde iyileşme göstermektedir. Ancak kimi hastalarda genel anestezi tercih edildiği için hastaların taburcu edilme süreci de ameliyattan 1 gün sonrasına kalabilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kol germe ameliyatı öncesinde, her operasyon sürecinde olduğu gibi hastalardan birtakım tahliller ve tetkikler istenmektedir. Ameliyat öncesi hastanın öncelikle ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrah tarafından söylenen her şeyi yerine getirmesi gerekmektedir. Ameliyat esnasında oluşabilecek kanamayı arttırması sebebiyle aspirin gibi ilaçların operasyondan önce kullanılmasına ara verilmesi gerekmektedir. Süreci olumsuz yönde etkileyeceği gibi ameliyat sonrasındaki yaraların iyileşmesini geciktirmesi sebebi ile sigara ve alkol tüketiminin de 2-3 hafta önce bırakılması gerekmektedir. Hastanın beslenmesine ve uyku düzenine de özen göstermesi de yine iyileşme sürecini olumlu yönde etkileyecektir.

Ameliyat Günü

Kol germe ameliyatı öncesinde tetkikleri yapılan hastanın, ameliyattan bir gece önce yeme-içme ilişkisini kesmesi gerekmektedir. Sabah hastane yatışından sonra kontrolleri yapılarak operasyon aşamasına geçilmiş olur. Ameliyatın bitimi ile birlikte herhangi bir sorun ile karşılaşılmamış ise hastanın mevcut dikişlerine pansuman yapılarak sürecin tamamlanması sağlanmış olunur. Kol germe ameliyatı, hastaların endişelenmesine sebep olacak bir estetik ameliyat türü olmamaktadır. Hastanın fiziksel olarak tamamıyla hazır olmasının yanı sıra mental olarak da sürece hazır olması önem taşımaktadır. Ameliyat günü sigara içilmemesi ve alkol tüketimi olmaması gerekmektedir. Yeme-içme dengesi ve uyku dengesi her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da önemli bir durum olmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Kol germe estetiği olan kişiler, ameliyat sonrası sürece bağlı olarak kısa süreli ağrılar yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda doktorunuz tarafından verilen ağrı kesici ilaçlar sayesinde hastaların ağrıları azaltılabilir. Kol germe ameliyatı sonrasında kişinin, dikiş atılan bölgelere daha hassasiyet göstermesi gerekir. Dikiş atılan yere zarar vermemek ve ameliyat sonrası dokuların daha kolay kapanmasını sağlamak için kol korsesi kullanmaları daha uygun olmaktadır. Kol korseleri ortalama 1-1,5 ay boyunca kullanılmaktadır. Hastalar kol korsesini kolaylıkla kullanabilir ve bu sürecin sonunda da günlük yaşamlarına rahatlıkla dönebilmektedirler. Kol germe ameliyatı sonrası oluşabilecek riskleri önlemek adına özellikle ameliyattan sonraki ilk günlerde kolların yüksekte tutulması iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Kol Germe Ameliyatında Oluşabilecek Riskler

Kol germe ameliyatı, diğer operasyonlara göre daha az yan etki ve riske sahip bir ameliyat olmaktadır. Son derece basit ve kısa süreli iyileşme sürecine sahip olan kol germe ameliyatı, kolay bir ameliyat olmasının yanında kişilerin ameliyat kararlarında daha rahat davrandıkları bir estetik ameliyat türüdür. Bu ameliyatta da hemen hemen her ameliyatın taşıdığı riskler olabilmektedir. Bu yüzden doktorun dediklerini harfiyen uyguluyor olmak ve ameliyat öncesi süreçte daha özenli davranmak elbette iyileşme oranında artışa sebep olmaktadır.

Kol germe ameliyatı sonrasında hastaların en çok rahatsız olduğu konuların başında kolda yaşanabilecek hissizlik durumu gelmektedir. Ameliyat sonrası bir süreliğine bu durum yaşanabilmektedir ancak bu durumun geçici olduğunu unutmamak gerekir. Doktorunuz tarafından en doğru bilgi elbette size verilecektir. Nadir görülen durumlarda hissizlik durumu geçmez ise vakit kaybetmeden doktorunuz ile görüşmeniz faydalı olacaktır.

Ameliyat Olmadan Liposuction ile Kol Germe

Kol germe ameliyatına gerek kalmadan liposuction yöntemi ile birlikte kol bölgesinde bulunan sarkma ve fazla yağlardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Ancak bu uygulama için sarkma nedeninin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Kimi hastalarda bu yöntem yararlı olurken kimilerinde istenilen sonuç alınamayabilir. Bu durumda da cerrahi müdahale gerekebilmektedir.  Ortalama 30 dakika gibi kısa süren bir uygulama olan liposuction ile kolda meydana gelen sarkmaların giderilmesi ve koldaki deri görüntüsünün daha sıkı ve estetik bir görünüme sahip olması böylelikle mümkün olmaktadır. Hastalar bu işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemekte ve işlem çok kısa sürede bitirilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları

Kol germe ameliyatı fiyatları, ameliyatta tercih edilen yöntemlere, liposuction uygulanıp uygulanmamasına göre farklılık gösterebilmektedir. Kol germe ameliyatı fiyatları hakkında net bir rakam vermek bu sebeple pek de söz konusu değildir. En kesin ve doğru bilgiyi operasyonu gerçekleştirecek olan doktor aracılığı ile öğrenebilir ve böylelikle kol germe ameliyatı fiyatı hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Instagram : Ixoralife

Sıkça Sorulan Sorular

Kol germe ameliyatı genellikle 1 - 3 saat arasında sürmektedir.

Kol germe ameliyatı esnasında uygulanan dikiş yöntemleri estetik açıdan hastayı rahatsız edecek boyutta değildir. Ayrıca ameliyat sonrası gelen iyileşme süreci ile birlikte doktorunuz tarafından önerilen ameliyat izini önleyecek olan çeşitli kremler kullanılabilmektedir.

Kol germe ameliyatı, liposuction uygulaması ile yapılabilir. Ameliyatı olacak hastanın sarkma dışında yağlanma problemi var ise elbette liposuction uygulaması yapılabilmektedir.

Kol germe estetiği kalıcı bir estetik ameliyattır. Ancak kol germe ameliyatı olan hastanın kilo dengesini sağlaması ve bakım uygulamalarını düzenli yapması gerekmektedir.

Kol germe (brakioplasti) ameliyatı, 18 yaş üstü her hastaya yapılabilmektedir.

Ameliyat sonrasında 1-1,5 ay sonra spor yapılabilmektedir.

Kol germe ameliyatı sonrasında hasta operasyondan sonra genelde 1 gün hastanede kalabilmekte ve 1 hafta boyunca da istirahat edebilmektedirler.

Ameliyattan sonra 1 hafta kadar ağrılar olabilmektedir. Ancak doktorunuz tarafından yazılan ilaçlar eşliğinde ağrılar azalma göstermektedir.

Ameliyat sonrası kilo alıp verme dengesi bozulur ise sarkmalar tekrarlayabilir.

Genellikle uzmanlar hamilelik döneminde bu tür ameliyatları önermemektedir.

Ortalama 2 haftalık bir süre sonucunda gündelik hayata dönülebilir.

Kol germe ameliyatı son derece basit ve olumlu sonuçlar alınabilen bir estetik ameliyattır.

Ameliyatın alanında uzman ve deneyimli bit doktor tarafından yapılması iyileşme sürecini olumlu etkilemektedir.

Ameliyat fiyatı, klinik ve doktor seçimi aynı zamanda tedavi yöntemlerine göre değişiklik göstermektedir. En doğru bilgiyi ameliyatı gerçekleştirecek olan doktor vermektedir.

Her ameliyatta olduğu gibi kol germe ameliyatında da az da olsa riskler mevcuttur. Ancak ameliyat sonrasında doktorun tavsiyeleri doğrultusunda ilerlenirse, iyileşme süreci daha sağlıklı yürütülmekte ve ameliyat başarılı olmaktadır.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
22
Eylül

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) Nasıl Yapılır? Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı ile yüze dah..

Devamını oku
22
Eylül

Kepçe Kulak Ameliyatı : Bu durumun başlıca sebebi sahip olduğumuz fiziksel özelliklerimizdir. Yani k..

Devamını oku
22
Eylül

Üst ve Alt Göz Kapağı Ameliyatı Göz Kapağı Ameliyatı : Göz kapağında meydana gelen sarkmalar ve alt..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Ucu Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır? Çene ucu estetiği ameliyatı için, kişinin profiline yand..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Yüz germe ameliyatları tercih edilme noktasında genellikle yaş a..

Devamını oku
21
Eylül

Jinekomasti Ameliyatı ve Tedavisi Jinekomasti Ameliyatı : Jinekomasti tedavisinde geçerli olan en s..

Devamını oku
21
Eylül

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kol germe ameliyatı, kollarında sarkmalar meydana gelen kişiler ..

Devamını oku
21
Eylül

Popo (Kalça) Estetiği Nedir? Kalça Büyütme Ameliyatı : Popo estetiği, kişinin poposunda bulunan hac..

Devamını oku
21
Eylül

Karın Germe Nedir? Karın germe ameliyatı çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen, kişinin fazla kilo a..

Devamını oku
21
Eylül

Kimler Liposuction – Yağ Aldırma Ameliyatı Olabilir? Liposuction Yağ aldırma ameliyatı, genellikle ..

Devamını oku
21
Eylül

Meme Dikleştirme Ameliyatı : Tarihten bu yana güzel olmak ve daha estetik bir görüntüye sahip olmak ..

Devamını oku
21
Eylül

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Meme küçültme ameliyatı, meme görüntüsü büyük olan kişilerin..

Devamını oku
21
Eylül

Meme büyütme estetiğinin hem fiziksel hem de sosyal gerekçeler açısından kadınların psikolojilerinin..

Devamını oku
21
Eylül

Estetik Kavramına Genel Bir Bakış Yunanca duymak ve algılamak sözcüklerinden oluşan “aisthetikos” k..

Devamını oku