Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi uygulaması ile kanal açma işlemi yapılırken, metal elitlerin yerine safir uçlar kullanılmaktadır. Ixora Life Clinic olarak uygulamakta olduğumuz Safir Uç ile FUE (Folicular Unite Transplantation) tekniği bugün saç ekimi konusunda dünyadaki son teknolojidir. 

Safir uç kullanılarak yapılan FUE saç ekimi yöntemi, FUE kapsamına giren yeni bir inovasyon çeşididir. Safir FUE yöntemiyle saç ekimi yapılacak alanda, saç köklerinin transfer edileceği kanallar minimum düzeyde tutulmaktadır. Bu sayede Safir FUE Saç Ekimi uygulama bölgesinde oluşabilecek kabuklanma ve iyileşmeye dair süreci hızlanmaktadır. 

Aynı zamanda saç ekimi süreci sonrasında yaşanabilecek tüm belirti ve ihtimaller safir fue saç ekimi ile tamamen minimalize edilmiştir. Bu yüzden de son dönemin en çok tercih edilen saç ekimi tekniği haline gelmiştir. İşlem sonrası hastanın taburcu edilmesi hemen operasyon sonrası yapılmaktadır. 

Saç yıkama süresi ise operasyondan sonraki 3. Gün başlamakta ve uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. İşlemlerin ardından Saçların Çıkma Süresi çevresel etkenler ve saç yapısı gibi özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Saç ekimi fiyatları hakkındaki değişkenin ihtiyaç duyulan greft sayısı olduğunu söylemek mümkündür.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir fue saç ekimi tekniği dört aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak saç ekimi  için greft alınacak bölgede saç kesimi ve lokal anestezi yapılmaktadır. İkinci aşamada ise safir fue saç ekimi için saç köklerinin alınması işlemi yapılmaktadır. Bu işlem yaklaşık iki saat sürmektedir. Yoğun ve sık bir saç görüntüsü elde etmek safir fue saç ekimi ile mümkün olmaktadır. safir fue ile saç kökleri alındıktan sonra rahat bir biçimde sayılabilmesi için özel solüsyon içinde yüzlük gruplar halinde sıralanmaktadır.

Ardından saç ekimi için üçüncü aşamaya geçilerek kanalların açılması işlemi uygulanmaktadır. Bu aşamada ön saç çizgisi belirlenmekte ve saç ekimi yapılacak alana lokal anestezi uygulanmaktadır. Son olarak dördüncü aşamada safir fue uçlar ile saç ekimi yapılacak kanallar açılmaktadır. Bu aşama saç ekimi için en önemli aşamadır. Hastanın mevcut saç yönüyle aynı yönde kanal açılarak saç ekimi yapılması gerekmektedir.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5 - 8 Saat

Aneztezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir fue saç ekimi, safir madeni ile üretilen özel uçlar ile uygulanmaktadır. Safir fue saç ekimi yapıldığında bu uçla açılan kanalların daha hızlı kapandığı ve iyileşme hızının arttığı gözlemlenmektedir. Aynı zamanda safir fue saç ekimi uygulanırken açılan kanallara yerleştirilen greftlerin daha kolay tutunduğu görülmektedir. Saç ekimi için açılan kanallara greft yerleştirilmediğinde 2,5 saat gibi kısa bir sürede kanalların kapanarak iyileştiği gözlemlenmiştir.

Safir FUE Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Safir Fue saç ekimi yeterli sayıda donör bulunan kadın erkek herkese uygulanabilmektedir. Fakat işlemin daha sağlıklı olması için 20 ila 50 yaş aralığında saç ekimi yapılması önerilmektedir. 

Safir FUE Saç Ekimi Avantajları Nedir?

Safir fue saç ekimi  gerçek safir madeninden üretilen uçlarla yapıldığından minimal düzeyde kanallar açılmasını sağlamaktadır. Böylece safir fue saç ekimi ile iyileşme süresi hızlı olmaktadır. Safir fue saç ekimi ile minimal düzeyde kanal açılımı sağlandığından daha yoğun saç ekimi yapılabilmektedir.

Saç Ekim Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekim fiyatları hakkında bilgi almak için öncelikle saçlarınızı her açıdan fotoğraflayıp uzmana göndermeniz gerekmektedir. 3 bin greft saç yaklaşık  10.000 TL ile 15.000 TL arasındadır. Ardından saç ekimi fiyatları için detaylı analiz yapılmaktadır. Böylece doktorunuz tarafından kaç greft saç ekimi yapılacağına karar verilmektedir. Çünkü Saç ekimi fiyatları greft sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Safir FUE Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Safir FUE Saç Ekimi Öncesi

Safir Fue saç ekimi öncesi işlemi ile safir fue saç ekimi öncesinde hasta bilgilendirilmektedir. Böylece saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar hastaya iletilmektedir. Safir fue saç ekimi öncesi hasta alkol tüketimini ve varsa kan sulandırıcı ilaçları bırakmalıdır. Ayrıca kronik bir rahatsızlığı bulunan hastaların kullandığı ilaç bilgilerini saç ekimi doktoruna iletmesi gerekmektedir. 

Safir FUE Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Safir FUE Saç ekimi 20-60 yaş arası yeterli donöre sahip kadın erkek tüm bireylere uygulanabilmektedir. Şakaklarda, alın bölgesinde açıklık bulunan ya da tepe bölgesinde dökülme gerçekleşen bireylerde Safir fue saç ekimi uygulanabilmektedir. Aynı zamanda erkek tipi saç dökülmesi yaşayan ya da alın çizgisinde açıklık bulunan kadınlarda da safir fue saç ekimi uygulanmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi için uygun aday mıyım?

Safir FUE saç ekimi, geriye gitmiş saç çizgisi olan ve saçları tepeden seyrelmiş olan kişiler için uygundur. Safir FUE saç ekimi için kişinin seyrelen bölgesinin tamamen kelleşmesini beklemesine gerek yoktur. Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin, doktorun yaptıracakları muayene ve testler sonucunda saç ekimi işlemine uygun olup olmadıkları konusunda bilgi almaları tavsiye edilmektedir.

Genç yaşta saç ekilir mi?

Saç ekimi için yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat saç ekimi işleminden istenen sonucun alınabilmesi açısından 20 yaşından önce ya da 60 yaşından sonra önerilmemektedir. Bunun nedeni ise 20 yaşından önce bazı hormonal değişikliklerle saç dökülmesi gerçekleşebildiğinden işlemin tekrarlanma ihtimalinin olmasıdır. 60 yaş üzerinde ise yavaşlayan metabolizma nedeniyle istenen sağlıklı saçlara kavuşmanın zor olduğu gözlemlenmektedir. 

Safir FUE Saç Ekimi için en önemli unsur nedir?

Safir FUE saç ekimi için en önemli unsur kullanılan özel safir başlıklar nedeniyle iyileşme sürecinin hızlı olmasıdır.

Traşsız Safir FUE Saç Ekimi

Traşsız Safir FUE saç ekimi yapılması mümkün olmaktadır. Fakat traşsız saç ekimi mümkün olmakla birlikte, traş edilerek yapılan uygulamalar uzmanların daha titiz şekilde çalışmasını sağlamaktadır. 

Traşsız safir fue saç ekimi ile maximum 3 bin kıl kökü edilebilmektedir Her bir greftte 1 ila 3 kıl kökü bulunmaktadır. Düşük greft ihtiyacı olan bireylere traşsız safir fue saç ekimi yapıldığında daha doğal sonuçlar elde edilmektedir. Bu miktar 2 bin ile 3 bin greft aralığındadır.

Safir FUE Saç Ekimi Operasyonu

Safir fue saç ekimi operasyonu Lokal anestezi uygulaması ile bölgenin uyuşturulması ardından başlamaktadır. Donör bölgeden saç ekimi için greftlerin toplanması aşamasında hastanın ense bölgesinden tek tek saç kökleri toplanmaktadır. Bu köklerin kalınlığına göre uygun punch seçilerek çalışma yapılmaktadır. safir fue saç ekimi için toplanan bu kökler kalınlıklarına göre ayrılarak solüsyon kabı içinde gruplandırılmaktadır. Ardından saç kalınlığına uygun başlıklar seçilerek saç ekimi işlemine geçilmektedir.

Saç ekim operasyonu nasıl yapılır?

Safir Fue saç ekim operasyonu lokal anestezi ile bölgenin uyuşturulması, donör bölgeden saç köklerinin toplanması ile başlamaktadır. Ardından safir fue tekniği ile saç ekimi yapılacak bölgedeki kıl köklerinin boyutuna en uygun başlıklar seçilerek kanallar açılmaktadır. Daha sonra saç ekimi aşamasına geçilmektedir. Bu aşamada kişinin doğal saç çıkışı gözlemlenerek yeni saç kökleri safir fue tekniği ile ekilmeye başlanmaktadır. Safir fue saç ekimi yaklaşık olarak 6 ila 8 saat arasında sürmektedir.

Safir FUE Saç Ekimi tıbbi bir işlem midir?

Safir FUE saç ekimi estetik yönü ağır basan tıbbi bir işlemdir. Saç ekimi, Mikro cerrahi tekniklerin kullanıldığı minik bir cerrahi uygulama olduğundan uzman doktorlar tarafından ve hastane ortamında gerçekleştirilmektedir. Kişiye modern uygulamalarla konforlu bir saç ekimi gerçekleştirilmektedir. Kişiye özel planlanan saç ekimi ense bölgesinden alınan greftlerin dökülen alana ekilme işlemidir. Safir fue saç ekimi ile doğal bir görüntü elde etmek amaçlanmaktadır. Saç ekimi süresi kişinin ihtiyacı olan greft sayısına göre değişkenlik göstermekte, alan fazla ise bir kaç seansa bölünerek uygulanmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi acı verir mi?

Safir Fue Saç ekimi işlemi lokal anestezi ile uygulandığından herhangi bir acı hissedilmemektedir. Saç ekimi yaptırmayı düşünen birçok kişi acı ve ağrı konusunda endişe hissetmektedir. Gelişen teknoloji ile saç ekimi işlemi acılı olmamakta fakat işlem sonrası bir kaç gün hafif ağrılar hissedilmektedir. Oluşan bu ağrıların ne zaman geçeceği konusunda net bir zaman belirtmek zor olmakta bu süre kişiye göre değişmektedir.

Safir Fue saç ekimi ağrı yanında uyuşma belirtisi de göstermekte, bu uyuşmanın geçme süresi de kişinin fizyolojisine göre değişmektedir. Bazı hastalarda saç ekimi sonrası uyuşmanın yaklaşık 8 ay devam ettiği gözlemlenmiştir.

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası

Safir fue saç ekimi sonrası ilk üç gün istirahat edilmesi önemlidir.  Saç ekimi sonrası yeteri kadar dinlenme sağlanmadığında ameliyat bölgesinde ve yüz bölgesinde de şişlikler ve ağrı görülmektedir. Bu nedenle saç ekimi sonrası iyileşmenin hızlandırılması adına başı yüksekte tutarak yatmak, yeteri kadar istirahat etmeye özen göstermek gerekmektedir. Bunun yanında saç ekimi yapılan bölgeyi ilk 3 gün yıkamamak, kaşımamak her türlü temastan kaçınmak da önemlidir.

Safir FUE Saç Ekimi 10 – 15 gün sonra

Safir Fue saç ekimi 10-15 gün sonra yaralarda iyileşme gerçekleşmektedir. İlk 10 gün içinde kaşıntı görülmesi normaldir. Saç ekimi sonrası ilk yıkama doktor kontrolünde hastane ortamında gerçekleştirilmeli ve doktorun gösterdiği şekilde kişinin yıkama işlemine evde devam etmesi gerekmektedir. saç ekimi İlk yıkamanın doktor kontrolünde yapılması, henüz tam tutunamamış saç köklerinin yerinden çıkmasını önleme açısından önemli olmaktadır. Saç ekimi sonrası 10 gün sonunda şok dökülme gerçekleşmektedir.

Safir FUE Saç Ekimi 1 ile 3 ay arasında

Safir FUE Saç Ekimi 1 ile 3 ay arasında genellikle oluşmuş kabukların döküldüğü gözlemlenmektedir. Bu süreçte başlamış olan şok dökülme devam etmekte fakat şişlik tamamen iyileşmektedir. Ön saç hattındaki kızarık da büyük ölçüde iyileşmiş olacaktır bu aşamanın ardından hafif egzersiz hareketleri yapılabilmektedir.

Safir FUE Saç Ekimi 3 ile 6 ay arasında

Safir FUE saç ekimi 3 ile 6 ay arasında yeni saçların oluşumu gerçekleşmekte fakat başlangıçta saç telleri zayıf olmaktadır. Bu süreçte hassas ciltlerde kabuklanma ve enfeksiyon oluşma riski bulunmaktadır. saç ekimi sonrası oluşan enfeksiyonlardan kurtulmak için ilaç kullanılması gerekmektedir. saç ekimi sonrası oluşan enfeksiyon durumunda doktorunuzla irtibata geçmeniz hızlı iyileşme sağlayacaktır.

Saç ekimi ardından 6 ay geçtiğinde saç büyümesinde hızlı bir artış görülmektedir. Bunun yanında saç tellerinde güçlenme ve kalınlaşma gerçekleşerek saç yoğunluğu artmaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi 8 ay ve 1 yıl arasında

Safir FUE Saç ekimi 8 ay ve 1 yıl arasında ekilen saçlarda istenen sonuca ulaşılmaktadır. 1 yılın ardından ekilen saçlarda dökülme olmamakta fakat dökülmesi devam eden diğer saçlar nedeniyle açıklık oluşabilmektedir. 1 yıl ardından oluşmuş seyreklik için yeniden saç ekimi yapılması uygun görülmemektedir.

Safir FUE Saç Ekimi ömrü ne kadar?

Safir FUE saç ekimi ömrü 10-15 yıl arasında değişebilmektedir. Safir FUE saç ekimi ömrü, doğru bakım yapılıp yapılmaması durumuna göre de uzayabilmektedir. Saç ekimi yaptıran kişinin sağlık durumu süreci de etkileyebilmektedir. Saç ekimi yaptıran kişinin sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olması, saç ekiminin ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir.

Ekilen saçların yüzde kaçı çıkar?

Ekilen saçların yüzde 80 oranında çıktığı gözlemlenmektedir. Ancak Safir FUE saç ekimi sonrasında ekilen saçların bir kısmının çıkmama ihtimali bulunmaktadır. Saç ekimi sonrasında doktor tarafından verilen bakım talimatlarına uyulmaması veya saça zarar verici etkenlerle temas etmesi gibi nedenlerle olabilir.

Instagram : Ixoralife

Safir FUE Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular

Safir fue saç ekimi yönteminin en önemli farkı bu işlemin uygulandığı başlık ucudur. Diğer yöntemlerde metal uçlar kullanılırken safir fue saç ekimi için doğal safir taşı kullanılmaktadır. Bu sayede metallerin verdiği zarar safir fue ile önlenmektedir. Bu nedenle çokça tercih edilen saç ekimi yöntemidir.

Safir Fue saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında 48 saat boyunca işlem yapılan bölge ile temastan kaçınılması önemlidir. Hamam, solaryum gibi ortamlardan kaçınmak da safir fue saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken husustur.

Safir FUE saç ekimi fiyatı, diğer saç ekimi işlemlerine göre daha maliyetli olabilir. Saç ekimi alanın büyüklüğü, ekilecek saç sayısı ve saç ekimi yöntemine göre fiyat değişebilmektedir. Safir FUE saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin, farklı klinikleri karşılaştırarak en uygun fiyatı bulmaları tavsiye edilmektedir.

Ekilen saçlar kişinin kendi saçıdır ve saç çıkış yönüne dikkat edilerek ekilen saçlar doğal görünmektedir. Ekilen saçların tamamen doğal görünmesi kliniğe ve doktorun tecrübesine, ekilen saçların çıkış yönüne ve ekilen saçların büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Safir FUE ile ekilen saçların büyüklüğü, doğal görünmeyi etkileyebilir. Ekilen saçlar çok büyükse, doğal görünme ihtimali azalabilmektedir.

Safir Fue saç ekimi kabuklanma ve kabukların dökümünün ardından iyileşme sürecini tamamlamaktadır. Bu süre yaklaşık olarak 7 ila 10 gün sürmektedir.

Safir FUE saç ekimi, iz bırakma ihtimali düşüktür. Saç ekimi sonrası iz bırakma durumu her kişi için değişebilir. Saç ekimi yaptıran kişinin ekim sonrasında doktor tarafından verilen bakım talimatlarına uyulup uyulmadığı gibi etkenler, saç ekimi sonrasında iz bırakma ihtimalini etkileyebilmektedir.

Safir FUE saç ekimi sonuçları, işlem yapıldığı günden itibaren görülebilir. Saç ekimi sonrasında ekilen saçların tamamen çıkması ve doğal görünmesi için 8-12 ay arasında değişebilmektedir.

Kadınlarda Safir Fue saç ekimi erkeklerde yapılan işlemle benzerlik göstermektedir. Fakat kadınlarda saç dökülme sebepleri farklı olduğundan saç ekimi öncesi dökülme nedenleri araştırılmalıdır.

Safir Fue saç ekimi uygulamasının bilinçsiz yapılması durumunda doku kayıplarına, enfeksiyonlara Hepatit B ve bazı mantar oluşumlarına sebep olabilmektedir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
13
Ocak

Kök Hücre Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir? Kök hücre saç ekiminin kişi için en avantajlı sonucu, ..

Devamını oku
20
Eylül

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır? Yüz bölgesinde sakal çıkmaması veya yoğunluğun düşük olması gibi durum..

Devamını oku
20
Eylül

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır? DHI Saç Ekimi öncesinde bilgisayar destekli saç analizi yapılmaktadır...

Devamını oku
19
Eylül

Safir FUE Saç Ekimi Nedir? Safir fue saç ekimi, safir madeni ile üretilen özel uçlar ile uygulanmak..

Devamını oku
19
Eylül

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç ekimi kişiye özel olarak tasarlanıp uygulanmaktadır. Saç ekimi, seyrek..

Devamını oku