Wonder Popo Kaldırma

Kalça bölgesinde özellikle yaşlanmaya bağlı olarak, kalıtsal nedenler ve kilo kaybı gibi sebepler ile birçok kişi için popo kaldırma uygulamasını yaptırmak istemektedir.  Özellikle kadınlar için en dikkat çekici vücut bölgelerinden biri olan kalça bölgesi gibi daha girintili ve çıkıntılı bölgelerin estetik açıdan daha uyumlu ve daha güzel görünümünün oluşturulması ile popo kaldırma uygulamasına başvurulmaktadır.

Popo kaldırma estetiği ile basenlerin çok belirgin olmadığı, kalçanın dışa doğru hafif ve orantılı bir biçimde çıkıntı yaptığı, belin daha ince görünerek orantılı ve estetik bir popo görüntüsü amaçlanmaktadır. Popo kaldırma estetiğinde görüntünün vücuda uygun ve ideal şekilde belirlenmiş oranda bir görünümün elde edilmesi son derece önemlidir. İdeal bir popo kaldırma estetiğinde bu görüntünün elde edilmesi için de sadece popo bölgesine yapılan işlemler yeterli olmayabilir.

Basenler, bacaklar ve poponun bel ile kesiştiği noktaların uyumu ve bir bütün halinde ele alınması gerekmektedir. İdeal popo görüntüsüne ulaşmak için bu sebeple her bir alana özel müdahaleler ayrı ayrı yapılmalı ve popo kaldırma işleminde her biri ayrı değerlendirilmelidir. Popo kaldırma estetiği daha çok kilo alıp verme veya yaşlanmaya bağlı olarak süreçte gelişen sarkık, küçük ve düz popo görünümüne sahip olan kişilerin daha sık başvurduğu bir estetik operasyondur.

Brezilya Popo Kaldırma Estetiği

Brezilya popo kaldırma estetiğinde kişinin istediği sonuca bağlı olarak vücudunun başka bölgelerinden fazla yağlar alınır ve doğal görünüme sahip bir popo elde etmek amacı ile kalça bölgesine enjekte edilmektedir. Genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirilen popo kaldırma operasyonunda bazı durumlarda sedasyonlu lokal anestezik tedavi de tercih edilebilir.

Brezilya popo kaldırma estetik işleminde vücudun başka alanlarından yağ alınmaktadır. Yağ alındıktan sonra stabil bir şekilde depolanmaktadır. Daha dolgun ve daha yuvarlak bir popo görünümü elde etmek amacıyla da enjeksiyon işlemine hazır olması sebebiyle saflaştırma tekniği ile uygulanmaktadır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5 - 8 Saat

Aneztezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Yok

Konaklama

Yok

VIP Transfer

Yok

Yağ Enjeksiyonu

Popo kaldırma yöntemlerinin arasında en çok tercih edilen ve güvenli olan yağ enjeksiyonu yöntemi; özellikle karın ve belden alınan yağlar ile popoya enjekte edilmektedir. Kişi, hem istemediği yağlarından kurtulduğu gibi aynı zamanda da istediği kıvrımlı ve orantılı vücut hatlarına sahip olabilmektedir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ile yaklaşık 1,5-2 yıla kadar uygulaması yapılan yağın belirli bir miktarında erime gözlemlendiği için süreyi uzatabilmek adına 2.bir uygulama genellikle önerilmektedir.

Yaklaşık 2-3 saat süren ameliyat genel anestezi yöntemi ile gerçekleştirilir ve sonrasında kişinin 1 gece hastane yatışı gerekmektedir. Uygulamanın süresi yağların oranına ve uygulanacak olan liposuction yöntemine göre değişiklik göstermektedir.

Yağlar liposuction yöntemi ile vücuttan toplanmaktadır. Bu açıdan kişinin yaklaşık 1ay korse kullanması gerekmekte ve kişiler 5 gün içerisinde gündelik yaşamına geri dönebilmektedir.

Popoya yağ enjeksiyonu işlemi, kalıcı bir yöntem değildir. Uygulama kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Genellikle 1-2 yıl da enjekte edilen yağın nerede ise yarısı kalıcı olmaktadır. Gerekli görüldüğünde 1-2 yıl sonra ikinci bir seans ile yağ enjeksiyonu tekrarlanabilmektedir. Yapılan bu ikinci seans ile daha yüksek oranda bir kalıcılık elde etmek mümkün olmaktadır.

Protez ve Dolgu Yöntemi ile Popo Kaldırma

Popo kaldırma estetiğinde protez yöntemi; poponun üzerinde bulunan yağ oranının yeterli olmadığı durumlar için kullanılan en uygun yöntemlerden biri olmaktadır. Bu işlem ile kalçaların geriye doğru çıkıntı yapması ve aynı zamanda daha yüksekte kalması sağlanmaktadır. Protezler, kısa bir kesi ile kalçanın arasında yer alan oluğa yerleştirilerek uygulanmaktadır. Uygulaması yapılan her protez, kalçalar için özel olarak tasarlanmış olan ürünler olmaktadır. Popo kaldırma estetiği için kullanılan dolgu işlemi oldukça kolay uygulanabilen bir işlemdir. Her kalçaya enjekte edilerek uygulanan jel dolgu malzemesinin miktarına karar verilerek hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu uygulama yaklaşık yarım saat sürmekte ve kişi en kısa süre içerisinde sonuca ulaşabilmektedir. Lokal anestezi yöntemi ile yapılan bu işlemde hasta hemen gündelik yaşamına dönebilmektedir.

Popo Kaldırma Gerektiren Durumlar

  • Yaşa ve kilo dengesizliklerine bağlı olarak gelişen durumlar popo yapınızı orantısız ve düz bir görünüme getirdiyse,
  • Karın bölgenizde ve bacaklarınızda fazla görülen yağlar varsa,
  • Daha dolgun bir popo görünümüne sahip olmak istiyorsanız,
  • Özellikle bel ve kalçanın kesiştiği alanda daha kıvrımlı bir görünüm istiyorsanız,
  • Kendiniz ile olan görüş ve özgüveninizi değiştirmek istediğinizde,
  • Daha seksi görünmek istiyorsanız; popo kaldırma estetiği sizin için uygun bir estetik işlem olmaktadır. Popo kaldırma estetiği, istediğiniz estetik görüntüye kavuşmanızı sağlayan bir tedavi olmaktadır.

Kimler Popo Kaldırma Estetiği İçin Uygundur?

Popo kaldırma ameliyatı; her operasyonda olduğu gibi daha elverişli ve uygun şartlara sahip kişilere uygulandığında daha sağlıklı sonuçlar alınmaktadır. Hastaların tıbbi geçmişleri önemli bir yer tutar iken vücudunun formuna daha dikkat eden kişiler daha avantajlı olmaktadır.

Bu açıdan özellikle genç hastalar bu estetik işlemi daha fazla tercih etmektedir. Çok zayıf ya da obez hastalığı olan kişiler popo kaldırma ameliyatı için pek de uygun kişiler olmamaktadır. Bunun sebebi ise; zayıf kişilerin olumlu yönde bir iyileşme süreci geçirmeleri için popo kaldırma estetiğinde gerekli olan olan yağ oranına sahip olmamalarıdır. Bunun yanı sıra obez hastalar ise vücutlarındaki mevcut yağın fazlalığı sebebi ile uygulamanın sınırlı kalması yüzünden fark edilebilir görüntüye kavuşamamaktadır. Popo kaldırma ameliyatı için uygun bir aday olup olmadığınızı anlamanın en belirgin yolu bir kliniğe giderek uzman bir doktorun değerlendirmeleri ile olmaktadır.

Popo Kaldırma Ameliyatının Etkisi

Estetik açıdan başarılı bir popo kaldırma estetiği ameliyatı ile kişinin yeni görünümünden son derece memnun olması kaçınılmaz ve aynı zamanda da kalıcı bir süreç olmaktadır. Süreç içerisinde kişi kilosuna, beslenme düzenine ve yaşam koşullarına dikkat ettiği sürece popo kaldırma ameliyatının sonuçlarının uzun yıllar boyunca yeniden herhangi bir estetik işleme gerek kalmadan devam etme olasılığı oldukça yüksektir. Popo kaldırma estetiği sonrasında istediğiniz formda bir popo görünümüne sahip olabileceğiniz gibi aynı zamanda bu durum kendinizle ilgili fikrinizin olumlu yönde değişmesine de sebep olmaktadır.

Instagram : Ixoralife

Popo Kaldırma Hakkında Sık Sorulan Sorular

Daha iri ve yuvarlak bir popo görünümünde sahip olan Brezilya poposu aynı zamanda daha çıkık olması nedeniyle de insanlar tarafından çokça beğenilmektedir. Bu tipte olan popo yapısına da Brezilya poposu denmektedir.

Vaser liposuction ile zarar görmeden alınan yağlarla enjeksiyon yöntemi eşliğinde kalçaların büyütülmesi mümkündür.

Protezlerin kullanım ömrü yaklaşık 10 yıldır. Bu süreç kullanılan protezin kalitesine ve kullanım şekline göre değişiklik göstermektedir.

Popo kaldırma estetiğinde uygulanacak yönteme göre bu durum değişmektedir. Popo kaldırma ameliyatından sonra biraz daha fazla iz oluşabilmekte ancak bu durum zamanla azalmakta ve daha estetik bir görünüm sağlanmaktadır.

Uygulama sırasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır ise dikişlerin alınması gerekmemektedir. Ancak alınması gereken dikişler var ise yaklaşık 2 hafta içerisinde alınması gerekmektedir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Yağ Enjeksiyonu Popo kaldırma yöntemlerinin arasında en çok tercih edilen ve güvenli olan yağ enjek..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır? Nazolabial dolgu işleminin uygulama şekline ve uygulanacak olan doz..

Devamını oku
21
Eylül

Göz altı ışık dolgusu işleminde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Nem tutma özelliği olan hyalüronik..

Devamını oku
21
Eylül

Dolgu (Filling) Uygulaması Yüz Dolgusu : Son yıllarda özellikle artan kozmetik yenilikler ile çok s..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak dolgusu işleminin ardından uygulama yapılan bölgede herhangi bir şişlik, kanama veya morarma g..

Devamını oku
21
Eylül

Jawline Hangi Durumlarda Gereklidir? Jawline Çene Dolgusu : Kişilerin fiziksel özellikleri, yüz yap..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu Nasıl Uygulanır? Migren Botoksu, hastaların baş ağrısı şikayetleri ve ağrının sıklığ..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoksu Nedir? Koltuk Altı Botoks : Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen bir sorun..

Devamını oku
21
Eylül

Kaz Ayakları Nasıl Oluşur? Cilt elastikiyeti, yüz derinizin bir kauçuk bant gibi gerilip sıkıştırıl..

Devamını oku
21
Eylül

Kaş Arası Botoks İşlemi Nasıl Yapılır? Botulinum toksini (tip A ve B), başarılı ve etkili bir terap..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Botoksu Nasıl Uygulanır? Dudak botoksu prosedürü sırasında, orbikularis oris (ağız çevresinde..

Devamını oku
21
Eylül

Botoks ile Yüz İnceltme Nedir? Masseter Botoks  : Yüzün estetik hale getirilmesi için onlarca farkl..

Devamını oku
20
Eylül

Alın Botoksu Uygulaması Nasıl Yapılır? Alın Botoksu, kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurarak ç..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer ile tüy sarartma işleminde en önemli noktalardan biri ise hangi cihaz ile işlemin nasıl yapıld..

Devamını oku
20
Eylül

Ben Ne Zaman Tehlikeli Olur? Ben Aldırma : Benlerin çeşitleri kendi gruplandırmalarında sayıca çok ..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme işlemi, dövmenin geçici bir şekilde beyaz renge ulaşmasından anl..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer Epilasyon Çeşitleri Lazer epilasyonun kullanımında birkaç farklı çeşit kullanılmaktadır. Ciha..

Devamını oku
20
Eylül

Fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde lokal anestezi işlemi için krem sürülerek kişinin acı hissi e..

Devamını oku