Kök Hücre Saç Ekimi

Kök hücreler, insan vücudundaki hasarlı bölgeleri, oradaki hücrelerin yerini alarak, onarabilen hücrelerdir ve her hücrenin yerine geçebilirler. Bu onarıcı hücreler insan vücudundaki dokularda ve organlarda bulunmaktadır. Kök hücrelerin bu onarma yeteneği, onların kanser ve sinir sistemi hastalıklarında; organ nakli gibi durumlarda kullanılmalarına yol açmıştır.

Kök hücre tedavisi, ilk bulunduğu zamandan itibaren hayatî tedaviler için kullanılmıştır. Fakat günümüzde estetik amaçlar uğruna da kullanılmaya başlanmıştır ve kök hücre saç ekimi de bunlardan biridir. Kök hücre saç ekimi, kişinin kendi dokularından alınan kök hücrelerin, saç köklerine enjekte edilmesi işlemidir. Bu işleme terimsel ifade ile “otolog mikro greft” denir.

Kök Hücre Saç Ekimi Neden Yapılır?

Kök hücre enjektesi, saç tedavisinde farklı amaçlarla uygulanabilmektedir. Bu yöntem sadece saç ekimi için kullanılmamaktadır. Saç ekimi uygulanmamış bölgedeki saç köklerini güçlendirmek, onarmak ve saç dökülmelerini durdurmak için de kullanılır.

Kök hücre tedavisini uygulamakta ki bir diğer amaç saç ekiminden daha fazla verim almaktır. Hastanın kendi dokularından alınan canlandırıcı kök hücreler, kafa derisindeki ölü saç köklerini aktif hâle getirir ve ekilen saçlar daha güçlü ve dolgun bir şekilde uzar. Bu, çorak bir arazi yerine verimli bir arazi elde etmek için toprağı güçlendirmeye benzemektedir. Ayrıca kök hücre aktarılmadan yapılan saç ekimi uygulamalarından sonra da kök hücre tedavisi uygulanabilmektedir. Bu da önceden ekilen saçların güçlenmesini ve çoğalmasını sağlar.

Kök Hücre Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kök hücre tedavisinde kişinin kendi dokuları kullanılmaktadır. Kök hücre saç ekiminde de bu işlem aynıdır. İnsanların kulak arkası ve enselerindeki saç kılları genetik olarak dökülmemek üzere kodlanmıştır. Dökülmeyen kıl köklerinden alınan doku örnekleri, kök hücre uygulaması için uygun hâle getirilir. Bu işlem için kullanılan makine yardımıyla elde edilen tedavi, kişinin saç köklerine gerekli miktarlarda enjekte edilir. Yapılan işlem sayesinde kişinin kafa derisi saç uzaması ve yoğunlaşması için verimli hâle gelmiştir. Ardından saç ekimi işlemi gerçekleştirilir. Kök hücre saç ekimi tedavisinin başarısı bir ay içerisinde anlaşılabilmektedir.

Kök Hücre Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Kök hücre saç tedavisi, saç problemleri yaşayan 20 yaş ve üzeri kadın veya erkek her bireye uygulanabilmektedir. Bu tedavi sadece saç ekimi için kullanılmamaktadır. Saçlarını sürekli şekillendiren veya boyatan insanların saçları zamanla yıpranır ve dökülmeye elverişli hâle gelir. Bu şekilde veya çeşitli nedenlerden dolayı saç kaybı yaşayan insanların, saçlarının eski gürlüğüne ve kuvvetine kavuşması için bu yöntem kullanılmaktadır. Ayrıca ikinci defa saç ekimi yaptırmak isteyenlere, donör bölgesi yetersiz olanlara ve kadınlara, saç ekimi yaptırmak isterlerse kök hücre saç ekimi tedavisi önerilmektedir. Klasik saç ekimi kadınlarda erkekler kadar iyi sonuçlar vermemektedir. Bu yüzden kök hücre yöntemi kadınlar için daha verimli bir yoldur.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5 - 8 Saat

Aneztezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Kök Hücre Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Kök hücre saç ekiminin kişi için en avantajlı sonucu, dış görünüşten kaynaklı özgüven eksikliğinin giderilmesidir. İnsan sosyal bir varlıktır ve sosyalleşebilmek için özgüvene sahip olmalıdır. Günümüzde bir kişi, maalesef dış görünüşüne sağlığından daha çok dikkat etmektedir. Kişi, yeni saçlarıyla kendini daha iyi hissedecek ve bu ona büyük bir motivasyon kazandıracaktır.

Aslında kök hücre saç ekiminin diğer yöntemlere göre sağladığı avantajlar daha önemlidir. Tedavi sırasında hiçbir kimyasal kullanılmaz. Tamamen kişinin kendi doku örnekleri kullanılır. Donör bölgede az saçı olanlar dahî bu işlemi yaptırabilir. Saç köklerine kök hücre enjekte edilen kişiler, hem daha sağlıklı ve gür saçlara kavuşur hem de bu saçları kaybetme riskleri azdır. Bu tedavide domuz ürünlerinden elde edilen maddeler kullanılmaz. Aynı anda hem saç tedavisi hem de saç ekimi yaptırmak da kök hücre saç ekiminin önemli bir avantajıdır.

Kök Hücre Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekimi operasyonlarında fiyatlandırma kullanılan greft sayısına göre değişmektedir. Greftler, saç köklerini ve kafa derisini içerisinde bulunduran yapılardır. Saç ekiminden kasıt, kafa derisine greft nakli yapılmasıdır. 3000 greft nakli 60.000 ile 120.000 TL arasında değişirken; 5000 greft nakli 90.000 ile 150.000 TL arasında değişmektedir. Bu işlemlerden önce yapılacak kök hücre tedavisi fiyatı ise duruma göre değişiklik gösterir. Kök Hücre saç ekimi fiyatı, iki işlem de göz önüne alınarak yapılan bir hesaplamayla yaklaşık 40.000 TL civarındadır.

Instagram : Ixoralife

Kök Hücre Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ülkemizde ve uluslararası standartlarda literatüre geçmiş bir yan etki vakası bulunmamaktadır.

Hastadan kök hücre temini ve sonrasında nakli kısa süreli seanslarda halledilebilirken. Bu iki işlem arasında 2-3 haftalık bir süreç vardır. Bu süreçte kişiden alınan kök saç hücreleri çoğaltılır. Ortalama bir aylık bir ekim sürecinde sonra bir yıl içerisinde saçların doğal görünümüne kavuşma beklenir.

Kafa derisi üzerinden alınan kök hücrelerin boş bölgelere yeniden nakli gerçekleştikten sonra 1 ay içerisinde gelişme saptanırken; bütün saçın doğal görünüme ulaşması bir yılı bulmaktadır.

Kök Hücre saç ekiminin uygulanmasındaki amaç kesin sonuç elde etmeye daha çok yaklaşmaktır. Kök hücre tedavisi ile yeniden verimli hâle gelen saç köklerinin saç çıkarmama ihtimali çok düşüktür.

Kök hücre saç ekimi sırasında, kök hücre temin edilen ve kök hücrelerin nakledildiği bölgelere lokal anestezi uygulanmaktadır. Dolayısıyla kişiler hiçbir şey hissetmez ve tedavi sonrası süreç de can sıkıcı değildir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
13
Ocak

Kök Hücre Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir? Kök hücre saç ekiminin kişi için en avantajlı sonucu, ..

Devamını oku
20
Eylül

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır? Yüz bölgesinde sakal çıkmaması veya yoğunluğun düşük olması gibi durum..

Devamını oku
20
Eylül

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır? DHI Saç Ekimi öncesinde bilgisayar destekli saç analizi yapılmaktadır...

Devamını oku
19
Eylül

Safir FUE Saç Ekimi Nedir? Safir fue saç ekimi, safir madeni ile üretilen özel uçlar ile uygulanmak..

Devamını oku
19
Eylül

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç ekimi kişiye özel olarak tasarlanıp uygulanmaktadır. Saç ekimi, seyrek..

Devamını oku