Dövme Sildirme, 2023 Dövme Sildirme Fiyatları | Ixora Life    

Dövme Sildirme

Q - SWİTCH LAZER İLE DÖVME SİLDİRME İŞLEMİ NEDİR?

Dövme birçok kişinin yaptırdığı veya yaptırmak istediği deri üzerine yapılan desen veya yazıların genel adıdır. Dövme zamanla bıkma, renginin solmasından dolayı kötü görüntü, istenilen şeklin olmaması, alerjik reaksiyonlar, işe girmede negatif etki, yeni ve farklı dövme yaptırılmak istenmesi gibi çeşitli nedenlerden dolayı sildirilmek istenebilir. Dövme sildirmenin birçok yöntemi bulunsa da en etkilisi ve acısızı Q – Switch lazer ile yapılan dövme sildirmedir.

Q – Switch lazer ışınları dövme boyasını küçük parçalara ayırdığı için bu boya parçalarını hücrelerin yutması kolaylaşır. Q – Switch lazer kullanımında ten ve dövme renkleri çok önemlidir. Bundan dolayı uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. Açık ve koyu ten rengine sahip olanlarda dövme rengi koyu mavi, lacivert ve siyah ise 1064 nm, dövme rengi kırmızıysa 532 nm kullanılmalıdır. Dövme rengi yeşilse ruby (694 nm) ve alexandirite (755 nm) kullanılmalıdır. Koyu ten rengine sahip olan kişilerde bu sürece daha fazla dikkat edilmelidir. Koyu ten rengi bu süreçte daha hassastır ve dikkatli olunmazsa leke bırakma riski vardır.

Q – Switch lazer ile dövme sildirme etkinliği dövmenin geçici olarak beyaz rengi almasından anlaşılabilir. Bu durum dövmenin silinmeye başladığını ifade eder. Fakat bazı dövmelerin tamamen silinmemektedir. Bu durum dövmenin farklı markalardan veya maddelerden yapılmasından kaynaklanır. Ayrıca bazı dövme boyaları lazerle parçalanamamaktadır. Bundan dolayı başarısız bir dövme sildirme işlemi gerçekleşebilir.

Hasta her dövme sildirme işleminin bir olmadığının hastaya özel bir işlem olduğunun farkında olmalıdır. Q – Switch lazer ile dövme sildirme amatör dövmeler için 4-6, profesyonel dövmeler için 6-10 bazı durumlarda daha da fazla seans gerektirir. Yakın zaman içerisinde yapılmış derin yerleşimli dövmeler için ise daha fazla seans gerektirir. Hasta düzenli olarak bu seanslara gitmelidir. Dövme sildirme işlemi her zaman yaptırılsa da özellikle kış aylarında yaptırılması önerilmektedir. Çünkü işlem bölgesini güneşten korumak gerekir.

Q – Switch Lazer ile Dövme Sildirme işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Dövme sildirme işlemi öncesinde dövme olan bölgeler 1-2 hafta güneşten ve güneş ışınlarından korunmalıdır. Eğer işlemi uygulayacak kişi tıraşlamayı önerdiyse tıraşlama yapılabilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanılıyorsa dövme sildirme işleminden 1 hafta önce bırakılmalıdır.

Dövme sildirme işleminde her dövme için farklı dalga boylu lazer ışını kullanılmaktadır. Lazer ışını dövmeyle aktif hale getirilerek dövme boyası parçalanır. Ve parçalanan boya hücreler tarafından vücuttan atılır. İşlemden önce lokal anestezik kremler uygulandığı için işlem sırasında ağrı ve acı hissedilmez. Dövme sildirme işleminin bir seansı dövmenin büyüklüğüne göre 10 dakika ile 1 saat arasında değişir. Dövmenin eski veya yeni olduğu, dövmenin yeri, rengi, derinliği gibi etkenler bu süreyi etkiler.

Dövme sildirme işlemi sonrasında işlem bölgesinde geçici bir süreliğine kanama, kabuklanma veya su toplaması yaşanabilir. Bunlar beklenen durumlardır. Bu durumlar için Q – Switch lazer ile dövme sildirme işlemi öncesinde ve sonrasında cildi onaran veya antibiyotikli kremler kullanılabilir. Bu sayede cilt kendini daha hızlı bir şekilde iyileştirir. Kabuklanmalar geçene kadar deniz ve havuza girilmemelidir. Dövme sildirme işleminin izlerinin kalması %5’tir. Yani beklenmesi ve görülmesi düşük bir ihtimaldir. Genellikle göğüs, üst kol ve ayak bileği iz bırakmaya meyilli bölgelerdir. Dövme sildirme işleminden sonra dövme renginin koyulaşması normal bir durumdur. İlerleyen seanslarda rengi açılacak ve solmaya başlayacaktır. İşlemden 4 hafta sonra tam etki görülmeye başlanacaktır. Dövme sildirme işlemi sonrasında 2-3 gün süre boyunca sıcak su, sauna, buhar banyosu yapılmamalıdır. Dövme sildirme işlemi direkt olarak deri üzerine uygulandığı için açık yara olarak kabul edilmektedir ve enfeksiyon riskine açıktır. Bundan dolayı temiz tutmak gerekir. Herhangi bir enfeksiyon durumu fark edilmişse en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Dövme sildirme işlemi yan etkisi fazla olmayan bir işlem olduğu için iyileşme süresi hızlıdır.

Q – switch lazer ile dövme sildirme işleminde her renge aynı dalga boylu lazer ışınları kullanılmadığı için bu işlem uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. Ayrıca dövme sildirme işlemi şekeri kontrol altına alınamayan diyabet hastalarına, aktif enfeksiyon hastalığına sahip olanlara, otoimmün hastalığı olanlara, aktif siğili olanlara yapılamaz. Leke oluşturma eğilimi olanlara da kontrol eşliğinde yapılır. Dolayısıyla bu noktalarda da uzmana ihtiyaç duyulur.

Q – switch lazer ile dövme sildirme işlemi dermatolog veya plastik cerrahların bulunduğu bir merkezde yaptırılmalıdır. Çünkü bu işlem sonuç olarak cildi etkileyen bir işlemdir. Ayrıca lazer ile dövme sildirme işlemi bütün dövmelere yapılsa da her dövmeyi tamamen geçirmeme ihtimalinin olduğu bu durumun dövmeyle alakalı olduğu bilinmelidir. Bundan dolayı bazı kişilerin ilk olarak lazer ile dövme sildirme işlemini yaptırıp ardından dövmenin ve izin kapanması için yeni bir dövme yaptırdığı bir öneri olarak akılda kalabilir.

Q – Switch Lazer ile Dövme Sildirme işleminin fiyatlandırması nasıl yapılır?

Q – switch lazer ile dövme sildirme fiyatlandırması dövmenin bulunduğu bölgeye, dövmenin büyüklüğüne, işlemi yapacak kişinin eğitimine, tecrübesine ve uzmanlığına, kliniğin kalitesine göre değişiklik gösterir. Cilt ve dövmenin rengi ve dövmenin derinliği sildirme işleminde etkili olduğu için bu noktalar göz önünde bulundurularak ortalama bir fiyat çıkartılır. En doğru fiyat için işlem merkezinden bir fiyat alınmalıdır.

Sonuç olarak Q – Switch lazer farklı dalga boylu lazer ışınlarının kullanılarak dövme boyalarını parçalayan ve vücut hücrelerinin emilimi sağlayan bir mekanizmadır. Dövme sildirme işlemi kişiye ve dövmeye göre farklılık gösteren, acısız ve ağrısız bir işlem olup işlem sonrasında ciddi bir yan etkisi ve riski bulunmamaktadır. Buna rağmen steril koşullarda ve uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği de bilinmelidir. İşlem öncesinde, sırasında ve sonrasında uyulması gereken kurallara dikkat edilerek bu süreç kolaylıkla atlatılabilir.

Q – Switch Lazer ile Dövme Sildirme işlemi hakkında bilmeniz gerekenler

1) Q – Switch Lazer ile Dövme Sildirme Kalıcı Kaş Dövmelerinde Başarılı mıdır?

Amatör olarak yapılan dövmeler kolaylıkla ciltten çıkarken profesyonel olarak yapılan dövmeler birkaç seans daha isteyebilir. Bunun yanı sıra bazı dövmeler gölgeler halinde de kalabilir. Bu durum dövme yapısı ve rengiyle alakalıdır.

2) Q – Switch Lazer ile Bütün Renkteki Dövmeler Silinebilir mi?

Siyah, lacivert, koyu mavi renklerdeki dövmeler en kolay silinebilen dövmelerdir. Sarı, yeşil, mavi vb. renklerdeki dövmeler daha zor ve uzun sürede silinebilen dövmelerdir. Mor, pembe, sarı, ten rengi, beyaz vb. renklerdeki dövmeler ise Q – Switch lazerle bile çok zor silinmektedir. Dövmenin özelliğine bağlı olarak hafif gölge şeklinde iz kalma durumu da görülebilir.

3) Q – Switch Lazer ile Dövme Sildirme Sonrası İz Kalır mı?

Dövmeyi sildiren kişinin vücudu keloid, hipertrofik, skar gibi tıbbi geçmişi yoksa dövme sildirme sonrasında iz kalmaz. Fakat bazı kişilerin cildinde hafif bir gölgelenme şeklinde dövme sildirme sonrası iz kalabildiği de belirtilmiştir.

4) Q – Switch Lazer ile Dövme Sildirme İçin Kaç Seans Gerekir ve Seans Aralıkları Nasıl Olmalıdır?

Dövme sildirme seanslarının miktarı dövme ve cilt rengine göre farklılık göstermektedir. Dövme yapılırken kullanılan boya miktarı ve teknik de oldukça önemlidir. Bir dövmenin silinebilmesi için ortalama olarak 5-15 seans miktarı gerekir. Seans aralıkları ise iki seans arasında 6-8 hafta olacak şekilde planlanmalıdır.

Q – Switch Lazer ile Dövme Sildirme Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin:

0530 665 40 55 numaralı telefonu arayabilir yada aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Sevgiler

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok K:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
0 (533) 034 70 02
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Odaklanmış Elektromanyetik enerjiyi Yüksek Yoğunluklu Seçici Nörostimülasyon ile aynı anda birleştir..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial dolgu uygulamasında altın standart yaklaşım Nazolabial oluk gibi orta yüz bölgesi alanla..

Devamını oku
21
Eylül

Gözaltı ve göz çevresi özel bir cilt yapısına sahiptir. Hem derisi, hem de cilt altı destek dokusu o..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları En sık tedavi edilen alanlar, elmacık kemiği, yanaklar, gülme çizgile..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Dolgusu Özellikleri Nelerdir? Dolgu işleminin gerçekleştirilmesi ile birlikte önceden belirle..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Bölgesinde En Fazla Rastlanan Şekil Bozuklukları Çene bölgesinde farklı şekil bozukluklarına r..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu tedavisi ağrısız yapılır, gündelik hayata hemen dönüş yapılabilir! Migrende etkisi a..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoks ile koltuk altı terleme tedavisi nasıl uygulanır? Koltuk altı botoksu, terleme s..

Devamını oku
21
Eylül

Ayrıca kaz ayakları bazen yanaklara kadar uzun hatlar şeklide uzanabilir. Bu yüzden botox uygulaması..

Devamını oku
21
Eylül

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok Kat:3, 34396 Sarıyer/İ..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Çizgilerinin Tedavisinde Dudak Botoksu Uygulaması Dudaklardaki çizgilerin tedavisinde düşük d..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Sürekli çalıştığı için, sürekli büyüme eğiliminde o..

Devamını oku
20
Eylül

Yüz Estetiğinde Botoks Uygulanan Bölgeler Hangileridir? Alın botoksu yaptıranlar genellikle yüzün d..

Devamını oku
20
Eylül

Tüy sarartma işlemi bıyık ve çene bölgelerine, yanaklara, boyuna, kollara, bacaklara ve karına yapıl..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile ben aldırma işlemi lazer ışınlarının benin içeriğindeki melanosit adı verilen m..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme etkinliği dövmenin geçici olarak beyaz rengi almasından anlaşıla..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer epilasyon nedir? Işınların uyarılmasıyla elde edilen ışık demeti olan lazer, tıbbi ve estetik..

Devamını oku
20
Eylül

Radyofrekans nedir? Radyofrekans sistemi, son yıllarda bilimin hizmetine sunulmuş, elektrik akımı k..

Devamını oku