DHI Saç Ekimi

DHI (Direct Hair Implantation) saç ekimi, saç köklerinin hedef bölgeye doğrudan nakledilmesi işlemine verilen isimdir. DHI saç ekimi diğerlerinden farklı olarak, kalem biçimli medikal bir alet tarafından herhangi bir dikiş gerektirmeyen, kesi uygulanmayan işlemdir. DHI saç ekimi ile saç foliküllerini özel bir bir solüsyon içinde muhafaza edilmektedir. Bu sayede saç foliküllerinin nakledildiği bölge daha iyi beslenmekte ve saçlara daha iyi tutunma olasılığı sağlamaktadır.

DHI saç ekimi diğer tekniklere göre daha hızlı ve daha az zaman almaktadır. Bu nedenle işlemin daha az zahmetli olmasını sağlamakta ve kişinin işlem sonrası günlük hayata dönmesi daha hızlı olmaktadır. Ayrıca minimum boyutta kanallar açıldığından daha yoğun ve doğal sonuçlar elde edilmektedir bu da DHI saç ekimi avantajları arasındadır.

Tıraşsız DHI saç ekimi de oluşabilecek yara ve cilt hasarını azaltarak, daha doğal bir görünüm sağlamaktadır. Saç ekimi sonrası iyileşme süresi de kişiye göre değişken olmakta fakat ortalama iki hafta içerisinde ağrı ve kızarıklık gibi şikayetler geçmektedir. DHI saç ekimi fiyatları için ise uzman kontrolü yapılarak kişinin fizyolojik yapısı ve ihtiyaç duyulan greft sayısı kontrol edilmelidir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi açılımı “doğrudan saç ekimi” anlamına gelmektedir. DHI Saç Ekimi, uzman doktorlar tarafından kullanılan DHI kalemleri ile greftlerin alınması ve saç ekimi yapılacak bölgeye aktarılmasıdır. DHI saç ekimi yapılırken herhangi bir kesi ya da kanal açılması söz konusu olmamaktadır. DHI saç ekimi ile, saç kökleri donör bölgeden alınıp, hedef bölgeye nakledilmektedir. Bu işlemde saç ekimi doktor tarafından özel bir alet olan Choi pen ile hedef bölgeye direkt olarak enjekte ederek gerçekleştirilmektedir. Bu teknik, saç ekimi işlemini daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmayı amaçlamaktadır.

DHI saç ekimi, genellikle diğer saç ekimi tekniklerine göre daha az zaman almakta ve daha az zarar vermektedir. Ancak, bazı kişilerde komplikasyonların oluşma riskini artırabilmektedir. Bu noktada saç ekimi yapacak doktorun deneyimi ve tecrübesine göre sonuçlar değişecektir. Bu nedenle Saç ekimi işlemine karar vermeden önce, doktor ve kliniğin deneyimini, tekniklerini ve kullandıkları malzemeleri araştırmak doğru olacaktır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5 - 8 Saat

Aneztezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI Saç Ekimi öncesinde bilgisayar destekli saç analizi yapılmaktadır. Böylece DHI Saç Ekimi için saçlarınızın kalitesi, saç dökülme oranı, donör alanın yoğunluğu hesaplanmaktadır. Böylelikle Saç Ekimi ile ekilecek greft sayısına karar verilmektedir. Ardından DHI Saç Ekimi için saçlarınız belirli bir uzunlukta kesilerek ön saç çizginiz belirlenmektedir. ilk olarak donör bölgesine lokal anestezi yapılmakta böylece ağrısız şekilde DHI saç ekimi tekniği uygulanabilmektedir. Sonrasında DHI Saç Ekimi ile saç teline zarar vermeden kökler alınmaktadır. Saç Ekimi için alınan greftler birli, ikili ve üçlü gruplara ayrılarak özel solüsyon içinde bekletilmektedir. Ardından saç ekimi yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanarak özel medikal kalem ile greftlerin transferi sağlanmaktadır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

DHI saç ekimi yeterli sayıda donör bulunan kadın erkek herkese uygulanabilmektedir. Fakat işlemin daha sağlıklı olması için 20 ila 50 yaş aralığında saç ekimi yapılması önerilmektedir.

DHI Saç Ekimi Avantajları Nedir?

DHI Saç Ekimi Avantajları arasında ilk olarak doku hasarının azaltılmasıyla hızlı iyileşme süreci sağladığı bilinmelidir. DHI Saç Ekimi ile minimum boyutta kanal açıldığından daha yoğun saç ekimi sağlanabilmektedir. Ayrıca greftlerin tutulma oranının yüksek olması da DHI Saç Ekimi avantajları arasındadır. DHI yoğun saç ekimi uygulamasına imkan sağlamaktadır. Bu sayede DHI saç ekim yöntemi saçlarınızın daha doğal görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. DHI saç ekim saç köklerinin bekleme süresini azaltarak oluşabilecek saç kayıplarının önüne geçmektedir. DHI saç ekim yöntemi bu sayede saç dökülmesi gerçekleşmemiş kişiler için büyük bir avantaj olmaktadır.

DHI Saç Ekimi Dezavantajları Nedir?

DHI saç ekimi Dezavantajları arasında bu uygulamanın maliyetinin diğer tekniklere nazaran daha fazla olduğu görülmektedir. Aynı zamanda uygulanması zahmetli olan DHI saç ekimi deneyimsiz kişilerce yapıldığında başarısız sonuçlanması kaçınılmazdır. Estetik riskinin yüksek olması da DHI saç ekimi dezavantajları arasında yer almaktadır.

DHI Saç Ekim Fiyatları 2024 Ne Kadar?

Saç Ekimi Fiyatları ortalama 45 ila 85 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenliğin sebebi saç ekimi uygulamasında kullanılacak greft  sayısıyla ilgili olmaktadır.

DHI Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

DHI Saç Ekimi yöntemi, özel “Choi Implanter Pen” cihazı kullanılarak uygulanmaktadır. Bu cihaz ile saç foliküllerinin doğrudan hedeflenen bölgeye yerleştirilmesi sağlanarak doğal bir görünüm elde edilmektedir. Ayrıca, DHI saç ekimi esnasında dikiş kullanılmadığından iyileşme süreci hızlanmaktadır.

DHI Saç Ekimi Öncesi

DHI Saç Ekimi kimlere uygulanabilir?

DHI saç ekimi, saç yoğunluğundan tatmin olmayan 18- 60 yaş arası tüm bireylerde uygulanabilmektedir. İşlem öncesi uzman bir doktor tarafından saçların analizi yapılmakta ve kişinin saç dökülmesine sebep olan bir etken olup olmadığı araştırılmaktadır. Bu araştırma saç ekimi işleminin kalıcılığı açıdan önemli olmaktadır.

DHI Saç Ekimi için uygun aday mıyım?

DHI saç ekimi genellikle, saç kaybının ileri derecede olduğu kişiler için daha uygun bir seçenektir. Fakat saç kaybının hafif ve orta derecede olduğu kişiler de için uygulanmasında sakınca yoktur. Saç ekimi işlemi, kişide uygun donör bölge bulunmadığında uygulanamamaktadır. Bunun dışında saçı seyrelmiş ya da uygun donör alanı bulunan kadın erkek herkes DHI saç ekimi için uygundur. Seyrelmiş, dökülmüş saçların dışında, saçının kalınlaşmasını isteyen kişiler de bu yöntemle saç ekimi yaptırabilmektedir.

Genç yaşta saç ekilir mi?

Saç ekimi için yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat saç ekimi işleminden istenen sonucun alınabilmesi açısından 20 yaşından önce ya da 60 yaşından sonra önerilmemektedir. Bunun nedeni ise 20 yaşından önce bazı hormonal değişikliklerle saç dökülmesi gerçekleşebildiğinden işlemin tekrarlanma ihtimalinin olmasıdır. 60 yaş üzerinde ise yavaşlayan metabolizma nedeniyle istenen sağlıklı saçlara kavuşmanın zor olduğu gözlemlenmektedir.

DHI Saç Ekimi için en önemli unsur nedir?

DHI saç ekimi için en önemli unsur, saç ekimini yapacak doktor veya kliniğin deneyimi ile uzmanlığı olmaktadır. DHI saç ekimi, diğer yöntemlere göre daha hassas ve komplike bir işlemdir. Bu nedenle, saç ekimi yapacak doktor veya kliniğin, DHI saç ekimi konusunda deneyimli ve uzman olması önemlidir.

Tıraşsız DHI Saç Ekimi

Tıraşsız DHI saç ekimi, özel olarak üretilen ve 0,75 mm çapında olan bir mikro kanül kullanılarak yapılmaktadır. Bu mikro kanül sayesinde, saç ekimi bölgesine zarar verilmesi engellenmekte ve daha az ağrılı bir saç ekimi süreci gerçekleştirilmektedir.

Tıraşsız DHI saç ekimi, oluşabilecek yara ve cilt hasarını azaltarak, daha doğal bir görünüm sağlamaktadır. Bunun yanında, tıraşsız DHI saç ekimi ile daha hızlı iyileşme sağlanmaktadır.

Tıraşsız DHI saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler, saç ekimi yaptıracak olan doktor veya saç ekimi kliniğini iyi araştırarak, tıraşsız DHI saç ekiminin uygunluğu hakkında bilgi alınmalıdır.

DHI Saç Ekimi Operasyonu

DHI saç ekim operasyonu genellikle 5-6 saat, iyileşme süreci ise birkaç gün veya hafta sürmektedir. Ancak, net sonuçların görülmesi için birkaç ay beklemek daha uygundur. DHI saç ekimi ile elde edilen sonuçlar yüksek oranda doğal ve başarılıdır.

Saç ekim operasyonu nasıl yapılır?

DHI saç ekim operasyonu, lokal anestezi uygulanarak ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Öncelikle, saç ekim alanı taranarak saç ekilecek bölgeler belirlenmektedir. Daha sonra, saç ekim için kullanılacak olan saç folikülleri özel bir alet ile yerinden çıkarılmaktadır. Saç folikülleri çıkarıldıktan sonra, belirlenen bölgeye transfer edilmektedir. Saç foliküllerinin transferi sağlandıktan sonra, deri kapatılarak ve iyileşme sürecine girilmektedir.

DHI saç ekim operasyonunun yapılması için mutlaka bir saç ekim uzmanına danışılması önerilir. Bu uzman, saç ekim için en uygun yöntem ve teknikleri belirleyerek, hastaya en doğru önerileri sunar.

DHI Saç Ekimi Sonrası

DHI Saç Ekimi 10 – 15 gün sonra

DHI saç ekimi sonrası ilk günler hafif ağrı, sızı, sonraki süreçte ise kabuklanma ve dökülme şeklinde devam etmektedir. DHI saç ekimi sonrası hasta istirahat etmek üzere evine gidebilmektedir.  bir kaç gün içinde ise hasta günlük yaşantısına dönebilmektedir.

DHI Saç Ekimi 1 ile 3 ay arasında

DHI saç ekimi sonrası İlk hafta, ödem oluşumu ve alan kızarıklıklar görülebilmektedir. Fakat, bu durumlar normal ve geçicidir. Bunun yanında, saç ekimi yaptırılan alanda kaşıntı ve şişkinlik olması da sürecin bir parçasıdır. Bu nedenle, doktorun önerdiği ilaçlar kullanılarak iyileşme süresi hızlandırılmaktadır.

DHI Saç Ekimi 3 ile 6 ay arasında

DHI saç ekimi 3 ile 6 ay arasında yeni saçların oluşumu gerçekleşmekte fakat başlangıçta saç telleri zayıf olmaktadır. Bu süreçte hassas ciltlerde kabuklanma ve enfeksiyon oluşma riski bulunmaktadır. saç ekimi sonrası oluşan enfeksiyonlardan kurtulmak için ilaç kullanılması gerekmektedir.

Saç ekimi ardından 6 ay geçtiğinde saç büyümesinde hızlı bir artış görülmektedir. Bunun yanında saç tellerinde güçlenme ve kalınlaşma gerçekleşerek saç yoğunluğu artmaktadır.

DHI Saç Ekimi 8 ay ve 1 yıl arasında

Saç ekimi 8 ay ve 1 yıl arasında ekilen saçlarda istenen sonuca ulaşılmaktadır. 1 yılın ardından ekilen saçlarda dökülme olmamakta fakat dökülmesi devam eden diğer saçlar nedeniyle açıklık oluşabilmektedir. 1 yıl ardından oluşmuş seyreklik için yeniden saç ekimi yapılması uygun görülmemektedir.

DHI Saç Ekimi ömrü ne kadar?

DHI saç ekimi ömrü kişiden kişi değişmekle birlikle genel olarak bir ömür kalıcıdır.

Ekilen saçların yüzde kaçı çıkar?

DHI saç ekimi ile ekilen saçların yaklaşık %80- 90 oranında çıktığı gözlemlenmektedir. Fakat bu oran 6 ay ila 1 yıl arasında gerçekleşmektedir.

Instagram : Ixoralife

DHI Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular

DHI Saç Ekimi yöntemi, özel bir mikro implantasyon cihazı kullanılarak yapılır ve bu yöntem ile saç ekiminde çok daha doğal sonuçlar elde edilir. DHI Saç Ekimi, kullanılan en yeni tekniklerden biridir. özel bir mikro implantasyon cihazı kullanılarak yapılan DHI saç ekimi ile çok daha doğal sonuçlar elde edilmektedir. DHI Saç Ekimi ile diğer yöntemlerden farklı olarak, özel medikal kalem kullanılmaktadır. Bu kalem ile, mikro kanallar açılarak saç folikülleri nakledildiği için DHI Saç Ekimi yöntemi "Mikro İğne Saç Ekimi" olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda DHI Saç Ekimi ile, saç folikülleri özel bir solüsyon ile nakledilmekte ve bu sayede saç folikülleri daha hızlı yerleştirilmektedir. Bunun yanında DHI Saç Ekimi ile saç foliküllerinin nakledildiği bölgeye daha az zarar verilmekte böylece daha az dökülme görülmektedir,

DHI Saç Ekimi Sonrası dikkat edilmesi gerekenler; operasyon sonrası ilk 3 gün baş bölgesinin yüksekte tutulması şişkinliği önlemede yardımcıdır. Bu nedenle DHI Saç Ekimi Sonrası 2 yastık kullanılması gerekmektedir. Ayrıca Saç Ekimi Sonrası yüz üstü yatmaktan kaçınmak ve sırt üstü yatmak önerilmektedir. DHI saç ekimi yapılan bölgenin yastıkla temas etmemesi önemlidir. Bunlara ilave olarak DHI saç ekimi sonrası hamam, sauna solaryum gibi ortamlardan uzak durmaya dikkat edilmesi gerekmektedir. DHI saç ekimi sonrası oluşan kabuklanmalar kaşıntıya neden olmakta bu nedenle operasyon bölgesini kaşımamaya özen gösterilmelidir. DHI saç ekimi sonrası saçlar 48 saatten az süre içinde yıkanmamalı ve ilk yıkama doktor tarafından yapılmalıdır. Aynı zamanda DHI saç ekimi sonrası bölgenin temizliği için jöle, sprey gibi ürünleri kullanmamaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

DHI saç ekimi, diğer yöntemlere nazaran daha pahalı olabilmektedir. Saç ekimi öncesi uzman kontrolü ile kişinin fizyolojik yapısına ve bütçesine uygun seçenek sunulması da mümkündür. saç ekimi yapacak doktorun uzmanlığı, kullanılacak malzemelerin kalitesi gibi değişkenler de fiyat üzerinde belirleyici olmaktadır.

Ekilen saçlar kişinin kendi saçıdır ve ekim sırasında doğal saçların çıkış yönüne dikkat edildiğinde doğal görünüm elde edilmektedir. Bu noktada işlemi uygulayacak doktorun ve kliniğin uzmanlığı da önemli olmaktadır.

DHI saç ekimi iyileşme süresi hastanın operasyon sonrası dinlenme sürecine, hassasiyetine göre değişkenlik göstermektedir. DHI saç ekimi iyileşme aşamasında yaklaşık 3-5 gün içerisinde ağrı ve sızının geçtiği gözlemlenmiştir. Fakat 14 gün boyunca kızarıklık ve ödem durumunun devam ettiği de görülmektedir. Doktor veya saç ekimi kliniğinin önerilerine dikkat edilmesi, iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Örneğin, saç ekimi yaptırılan alana dokunulmaması ve güneşe maruz bırakılmaması gibi uyarıları önemsemek gerekmektedir.

DHI saç ekimi sonuçları için tam olarak bir yıllık sürecin bitiminde istenilen sonuç elde edilmektedir. DHI saç ekimi uzun süren bir işlem olmakta fakat sağladığı doğal görünüm açısından çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Elde edilen DHI saç ekimi sonuçları görüntülerinde uygulamanın başarısı kanıtlanmaktadır.

DHI saç ekimi, doğru teknik ve cihazlar kullanılarak yapıldığında güvenli olmaktadır. Fakat DHI saç ekimi uygulamasının bilinçsiz yapılması, ciddi sağlık risklerine neden olmaktadır. Yanlış teknik kullanımı, saç ekimi yaptırılacak alanda cilt hasarına neden olarak iyileşme sürecinin uzaması ve ağrılı olmasına neden olmaktadır. Kalitesiz malzeme ve cihaz kullanılması da yine cilt hasarlarına sebep olmakta ve saç ekim sürecinde iyileşme sürecini zorlaştırmaktadır.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
13
Ocak

Kök Hücre Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir? Kök hücre saç ekiminin kişi için en avantajlı sonucu, ..

Devamını oku
20
Eylül

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır? Yüz bölgesinde sakal çıkmaması veya yoğunluğun düşük olması gibi durum..

Devamını oku
20
Eylül

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır? DHI Saç Ekimi öncesinde bilgisayar destekli saç analizi yapılmaktadır...

Devamını oku
19
Eylül

Safir FUE Saç Ekimi Nedir? Safir fue saç ekimi, safir madeni ile üretilen özel uçlar ile uygulanmak..

Devamını oku
19
Eylül

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Saç ekimi kişiye özel olarak tasarlanıp uygulanmaktadır. Saç ekimi, seyrek..

Devamını oku