Göz Kapağı Ameliyatı, 2024 Göz Kapağı Estetiği Fiyatları    

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı estetiği, gözün alt ve üst kısımlarındaki göz kapaklarına uygulanan; sarkmış bir görüntüye sahip deri ve göz çevresindeki dokuların gerdirilme işlemine yönelik yapılan bir operasyondur. Ciltteki sarkma ve göz kapaklarında meydana gelen torbalanma görüntüsü, kaş duruşundaki düşüklük, göz kapağı düşüklüğü gibi nedenler ile meydana gelen problemleri düzeltmek için göz kapağı estetiği işlemi uygulanmaktadır.

İlerleyen yaş ile birlikte ciltte meydana gelen sarkmalar, güneşte çok fazla kalınması sonucu güneş ışınlarına yoğun derecede maruz kalma, uyku düzensizlikleri, aşırı sigara ve aynı zamanda aşırı alkol kullanımı gibi faktörler cildin yaşlanmasını hızlandırmakla birlikte yüzümüzün önemli bir bölgesi olan gözlerimize de olumsuz derecede etki etmektedir. Gözdeki bu gibi olumsuz durumların ortadan kaldırılmasını sağlayan, estetik açıdan daha sağlıklı bir görüntüye sahip olabilmek amacıyla yapılan göz kapağı ameliyatı, plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır.

Kişinin kendisini daha iyi hissedebilmesi ve görüntüsünden daha memnun olması, toplum içerisinde ve insanlar ile olan ilişkilerinde daha özgüvenli olabilmesi açısından göz kapağı estetiği oldukça sık başvurulan estetik ameliyatlardan biridir. İnsanın dışa dönük yaşamı açısından estetik olarak daha sağlıklı bir göz kapağı görüntüsüne sahip olmayı istemesi, göz kapağı ameliyatı yaptırmayı istemesinde önemli bir etken olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

İnsanın diğer insanlar ile arasında gerçekleşen yüz yüze olan her görüşmede göz en önemli unsurların başında gelmektedir. Yüz bölgesinde yaşlanma belirtilerinin ve zamanla oluşan bozulmaların en çok ve en erken görüldüğü bölgelerin başında ise göz çevresi gelmektedir.

Estetik açıdan bakıldığında göz çevresiyle ilgili meydana gelen tüm sorunlar; üst göz kapağında oluşan sarkma, gözaltı torbalarında meydana gelen şişkinlik görüntüsü, göz çevresindeki derinin sarkması gibi sorunların sebep olduğu her görüntünün tedavi edilebilmesi amacı ile yapılan her operasyon göz kapağı estetiğinin alanına girmektedir. Bazı özel durumlarda genç yaş aralığına sahip kişilere uygulanabildiği gibi genellikle 30-35 yaş sonrası kişiler için daha yoğun uygulanmaktadır.

Göz kapağı ameliyatı “blefaroplasti” tanımı ile de bilinmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatı olacak her kişi her ameliyat öncesinde olduğu gibi bir muayeneden geçirilmektedir. Muayene sonucunda kişinin göz kapaklarındaki görüntü değerlendirilmekte ve bunun ölçütü de göz kapaklarının yüzün bütünü ile olan durumu ile değerlendirilmektedir.

Göz kapağı estetiği ameliyatı öncesinde yapılan programlamada üst göz kapağının fazla olan kısımları işaretlenerek göz kapağında bulunan fazla miktardaki cilt, yağlanmanın oluştuğu kısımlar ve kas dokusu çıkartılır iken; alt göz kapağı ameliyatında ise yağ fazlalığı gözün içinden alınarak alt göz kapağındaki komplikasyon oranı böylelikle azaltılmaktadır. Aynı zamanda gözaltındaki mevcut torbalar işaretlenerek göz kapağının estetik bir görüntüye kavuşması sağlanmaktadır.  Göz kapağı estetiğinde uygulanan anestezi yöntemi genellikle lokal anestezidir. Ancak farklı işlemler yapılan göz kapağı ameliyatları için çeşitli yöntemler de kullanılmaktadır. Örneğin; üst ve alt göz kapağı estetiği beraber yapılan ameliyatlarda ameliyat süresi uzayacağı için sedasyon yardımı ile kişi sakinleştirilmektedir.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

1 - 2 Saat

Aneztezi Türü

Genel Anestezi

Hastane Yatış

1 Gün

İşe Dönme Süresi

3 - 4 Gün

Garanti Türü

-

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Üst ve Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Göz Kapağı Ameliyatı : Göz kapağında meydana gelen sarkmalar ve alt göz kapağında oluşan torbalanmaların görünümleri sebebi ile yüzde fark edilir bir farklılık olan asimetrik bir görüntü oluşmaktadır.  Her iki göz kapağının aynı ameliyatta yapılması operasyonun sonucu açısından daha sağlıklı sonuçlar içermektedir. Bu sonuçlara göre üst ve alt gözkapağının aynı ameliyat içerisinde yapılması aynı anda birden çok müdahalenin yapılabileceği anlamına gelmekte ve bunların tek bir sürede gerçekleşmesi açısından zaman kazanma gibi faydalarını da beraberinde getirmektedir.

Göz Kapağında Meydana Gelen Yaşlanmaya Bağlı Belirtiler Nelerdir?

Sahip olduğumuz cilt, yapı itibari ile hareket kabiliyeti yüksek ve esnek bir yapıya sahiptir. Ancak insanın yaşam süresi boyunca ilerleyen yaşlarında yaşlanmanın getirdiği sonuçlar doğrultusunda bu yapıda çeşitli deformasyonlar meydana gelmektedir. Zamanla meydana gelen bu elastik kayıp yaşlanmanın getirdiği belirtiler sonucunda deride yoğunlaşma, toplanma ve sarkma olarak kendini göstermektedir. Bu durumun en yoğun yaşandığı yerlerden biri de genellikle ilk aşamada göz kapaklarında meydana gelmektedir. Göz kapaklarında meydana gelen bu değişiklikler kişide durgun, yorgun ve sahip olunan yaştan daha yaşlı bir görüntüye sahip olmaya sebep olmaktadır. Aynı zamanda göz kapağı düşüklüğü, göz kapağında meydana gelen kırışıklıklar, gözaltında oluşan torbalanma ve renk değişimi, gözün kenarlarında oluşan kazayağı görünümlü çizgiler, durgun ve yorgun ifade şekli göz kapaklarında meydana gelen yaşlanmanın getirdiği belirtilerdendir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

Göz kapağı düşüklüğü görüntü itibari ile baygın veya uykulu bakışlar anlamına gelmektedir. Bunun başlıca sebebi ise pitozis yani gözün üst kapağının sarkması durumudur. Göz kapağı düşüklüğü kas tabakasının bozulması ile meydana gelen bir durumdur. Ancak farklı nedenler ile meydana gelen göz kapağı düşüklüğü için farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Göz kapağı düşüklüğü doğuştan olabildiği gibi yaşamın sonraki süreçlerinde de görülebilmektedir. Özellikle çocukluk döneminde oluşabilen göz kapağı düşüklüğü değişmemekle birlikte zamanla kişiye rahatsızlık verebilmektedir.

Doğuştan Gelen Göz Kapağı Düşüklüğü

Konjenital pitozis adıyla bilinen kişinin doğumu ile birlikte gelen göz kapağı düşüklüğü; çocuğun anne karnında iken gelişim sürecinde üst göz kapağının kaldırılmasını sağlayan leytor kasının yeterli şekilde kendi gelişimini tamamlamamasından dolayı kaynaklanmaktadır. Bunun sonucunda ise bu tip bir göz kapağı düşüklüğü gözün önünü kapatacağı için hastanın çocukluk yıllarındaki ilk evrelerinde meydana gelen göz tembelliğine sebep olmaktadır. Erken teşhis edilerek görme kaybının oluşmaması için harekete geçmek son derece önemlidir.

İlerleyen Dönemlerde Ortaya Çıkan Göz Kapağı Düşüklüğü

Göz kapağı düşüklüğünün çoğunlukla görülme sebebi kişilerin ilerleyen zamanlarda yaşlanma sürecine bağlı olarak ciltte görülen esneklik kaybı ve deformasyondur. Aynı zamanda yüzde özellikle göze alınan darbeler sonucu yaşanan travmatik olaylarda, kontakt lens kullanımın uzun süre yapıldığı durumlarda ve kas hastalıkları görülen kişilerde görülebilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Kişilere Uygulanmaktadır?

Göz kapağı görüntüsünden memnun olmayan, daha sağlıklı ve estetik bir görüntüye sahip olmak isteyen, göz simetrisindeki düzelmenin yapılmasını isteyen herkes, göz kapağı estetiği (blefaroplasti) yaptırabilmektedir. Aynı zamanda yüzdeki kaslarında herhangi bir deformasyon olmayan, göz kapağı bölgesindeki cilt dokusu ve görüntüsü sağlıklı olan herkes yine bu işlemleri yaptırabilmektedir. Ancak doktor tarafından sakıncalı bulunan ve yapılması sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilecek her durum için farklı ameliyat türleri uygulanmaktadır. Göz kapağı ameliyatında yapılacak işlemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Göz kapağında meydana gelen bozulmalar
  • Gözaltındaki deformasyonlar
  • Alt göz kapağındaki sarkma ve torbalanmalar
  • Asimetrik bozukluklar
  • Yüzdeki yaşlı ve yorgun görüntü

Badem Göz Ameliyatı

Badem göz ameliyatı, göz kapağı ve etrafında meydana gelen yaşlanma belirtilerinin düzeltilerek, kişinin göz yapısının mevcut görüntüsünden daha çekik bir görüntüye sahip olmasını sağlayan göz kapağı estetik ameliyatlarının bir çeşididir. Badem göz ameliyatı ile hedeflenen yorgun bakışların kişiye kattığı durgun ve yaşlı ifade biçiminin daha genç ve canlı bir görüntüye dönüşmesini sağlamaktır. Lokal anestezi yöntemi ile gerçekleştirilen bu operasyon genellikle 60 dakika gibi bir sürede yapılmaktadır. Badem göz ameliyatı yapılmadan önce üst veya alt göz kapağında düzeltilmesi gereken bir problem, yapılacak bir işlem var ise öncesinde bu işlemin yapılması gerekmektedir. Badem göz ameliyatı farklı uygulanacak göz kapağı ameliyatı yöntemleri ile birlikte yapılabilmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kişiden kişiye değişiklik gösteren ifademiz, bakışlarımız ve göz yapımız ile gerçekleştiği gibi kaş şeklimizin de yansıttığımız görüntümüzde tamamlama özelliği bulunmaktadır. Kaş şekli ile kişi, bakışlarına farklı anlamlar kazandırır iken yüzümüzün estetik bir görünüme sahip olmasına da etkisi büyüktür. Doğuştan gelen yapısal bir özellik olsa da kaş şekli zamanla yaşanabilecek olan değişimler doğrultusunda farklı görünümlere sahip olabilmektedir. Darbe ve yaralanmalar sonucunda oluşan görüntüler, kaşın altıdaki dokunun kendisinde meydana gelen değişimler ve geçirilen çeşitli hastalıklar sonucunda kaşlarda düşük bir görüntüye rastlanabilmektedir. Kaşın görünümünde meydana gelen bu düşüklük estetik görüntüyü olumsuz bir yönde etkilediği için psikolojik olarak kişiyi toplumdan soyutlayabilmekte ve zamanla kişinin insan ilişkilerinde zayıflama görülebilmektedir. Aynı zamanda kaş kaldırma ameliyatı, kişinin estetik görüntüsüne olumlu bir katkı sağlayabileceği gibi ayrıca görme işlevinin düzeltilmesi gereken kaş kaldırma ameliyatlarıyla da görme sağlığı açısından katkı sağlamaktadır. Kaş kaldırma yönteminin ameliyatlı veya ameliyatsız olup olmaması tedavi aşamasında kullanılacak yönteme, kaş yapısına ve estetik açıdan verilen kararlara bağlı olarak değişmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Ameliyat öncesi bakım sıralamasında hastanın öncelikle ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrah tarafından söylenen her şeyi harfi ile yerine getirilmesi gerekmektedir. Ameliyat esnasında oluşabilecek kanamayı arttırması sebebiyle aspirin gibi ilaçların operasyondan en az 15 gün önce kullanılmaması gerekmektedir. Süreci olumsuz yönde etkileyeceği gibi ameliyat sonrasındaki yaraların iyileşmesini geciktirmesi sebebi ile sigara ve alkol tüketiminin de 2-3 hafta önce bırakılması gerekmektedir. Hastanın beslenmesine ve uyku düzenine de özen göstermesi gerekmekte ve oluşabilecek farklı sonuçlar için de bitkisel ilaçlara ara vermesi gerekmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası

Göz kapağı estetiği geçiren hastaların büyük çoğunluğu operasyonun bitiminden hemen sonra evlerine gidebilmektedirler. Ameliyat sonrası göz kapaklarında oluşan morluklar ve şişkinlik bir süre sonra geçmekte olan doğal bir süreçtir. Ayrıca ameliyat sonrasındaki bir iki gün göz kapaklarına uygulanan buz işlemi şişliği de büyük ölçüde azaltmaktadır. Oluşacak ağrılar için de doktor kontrolünde verilen ağrı kesiciler yeterli gelmektedir. İyileşme süreci en fazla 10 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süre sonunda dikişler alınmakta ve bu şekilde süreç tamamlanmış olmaktadır. Göz kapağı iyileşme süreci anlamında en ideal bölgelerden olmaktadır. Ameliyat sonrası ameliyat izi zamanla iyice yok olacağı gibi hasta da estetik bir görünüme kavuşmuş olacaktır.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Göz kapağı estetiği ameliyatı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kişinin sağlık durumu, cilt yapısı ve yaşlanma sürecine bağlı olarak ameliyatın kalıcılığı belirlenmektedir. Kalıtsal özellikler, sigara ve alkol kullanımın yoğunluğu, cilt yapısının özellikleri doğrultusunda ameliyat geçiren kişinin bir kez daha göz kapağı estetiğine ihtiyacı olabilmektedir. Özetle göz kapağı ameliyatının etkisi uzun yıllar kendini gösterebilmekte olup ancak ilerleyen yaşlarda kişinin isteği doğrultusunda tekrar yapılması da mümkün olmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz kapağı estetiği ameliyatı gerek estetik gerek işlevsel sebeplerle de olsa sadece üst göz kapağı veya alt göz kapağı estetiği şeklinde yapılabileceği gibi aynı zamanda her ikisinin birlikte yapılabilmesi de mümkündür. Blefaroplasti, genellikle kaş ve alın kaldırma işlemleri ameliyatları ile de birlikte uygulanabilmektedir. Buna göre göz kapağı estetiği fiyatları yapılan ameliyat türlerine ve ameliyatta kullanılacak yöntemlere göre alanında uzman bir doktor tarafından belirlenmektedir.

Instagram : Ixoralife

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ameliyat sonrasında hafif ağrılar görülebilmekte ancak ağrı kesici ilaçlar sayesinde hastanın ağrılarının azaltılması sağlanmaktadır. Ortalama ağrı süresi ise 2 veya 3 gündür.

Göz kapağı ameliyatı zorluğu olan estetik bir ameliyat değildir. Alanında uzman bir doktor tarafından yapılırsa süreç daha sağlıklı ilerleyecektir.

Göz kapağı ameliyatı sonrasında görme bozukluğu yaşanmamakta olup ameliyat sonrası görmede bulanıklık yaşama hali ise geçici bir durumdur.

Göz kapağı estetiği ameliyatı özellikle 30 yaş ve sonrası hastalar için daha yoğun bir biçimde yapılmaktadır. Şayet görmeyi engelleyen bir durum var ise ameliyat her yaşta yapılabilmektedir.

Göz kapağı düşüklüğünün ameliyat sonrasında tedavi edilmesine rağmen tekrarlama durumu çok büyük bir oranda gerçekleşmemektedir. Ancak ilerleyen yaşlarda, yaşlanmanın getirdiği sonuçlar doğrultusunda tekrarlanabilmektedir.

Ameliyat sonrasında çok az iz kalması öngörülmektedir. Ancak iyileşmenin de etkisi ile zamanla bu izde azalmalar görülmektedir.

Göz kapağı ameliyatının ardından ilk hafta morluk ve şişkinlik olabilmektedir. Fakat bir ay gibi bir süre içerisinde ameliyat bölgesine herhangi bir kozmetik bakım ürünü kullanmak sağlık açısından doğru değildir. Doktor kontrolleri sağlandıktan sonra sonrasında kozmetik ürün kullanılabilmektedir.

Hemen hemen her ameliyatta risk vardır. Çoğunlukla risk faktörünün çok az olduğu estetik ameliyatlarından biri olan göz kapağı ameliyatında az da olsa görülebilen riskler bulunmaktadır.

Ameliyat bitiminden yaklaşık 7 ila 10 gün sonrasında doktor kontrolleri ile işe dönülebilmektedir.

Ameliyat ortalama 30 dakika ila 60 dakika arasında sürmektedir. Ameliyatta uygulanacak işlemlere göre süre değişmektedir.

Ameliyattan yaklaşık 1-2 gün sonra göz bölgesini korumak şartı ile banyo yapılabilmektedir.

Göz kapağı ameliyatı göz ile ilgili bir ameliyat olduğu için hastaların kafasında bu tip sorular oluşması normaldir. Ancak ameliyat körlüğe neden olmamaktadır.

Göz kapağı ameliyatı plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmaktadır.

Ameliyat başarılı bir şekilde yapılırsa, göz kapağı estetiği kişiye çok daha genç bir görüntü vermektedir.

Ameliyatsız göz kapağı işlemi lazer ile yapılan göz kapağı estetiği olarak da bilinmektedir. Bu işlem plexr adındaki bir cihaz eşliğinde yapılmaktadır.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
22
Eylül

Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi) Nasıl Yapılır? Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı ile yüze dah..

Devamını oku
22
Eylül

Kepçe Kulak Ameliyatı : Bu durumun başlıca sebebi sahip olduğumuz fiziksel özelliklerimizdir. Yani k..

Devamını oku
22
Eylül

Üst ve Alt Göz Kapağı Ameliyatı Göz Kapağı Ameliyatı : Göz kapağında meydana gelen sarkmalar ve alt..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Ucu Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır? Çene ucu estetiği ameliyatı için, kişinin profiline yand..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Yüz germe ameliyatları tercih edilme noktasında genellikle yaş a..

Devamını oku
21
Eylül

Jinekomasti Ameliyatı ve Tedavisi Jinekomasti Ameliyatı : Jinekomasti tedavisinde geçerli olan en s..

Devamını oku
21
Eylül

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kol germe ameliyatı, kollarında sarkmalar meydana gelen kişiler ..

Devamını oku
21
Eylül

Popo (Kalça) Estetiği Nedir? Kalça Büyütme Ameliyatı : Popo estetiği, kişinin poposunda bulunan hac..

Devamını oku
21
Eylül

Karın Germe Nedir? Karın germe ameliyatı çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen, kişinin fazla kilo a..

Devamını oku
21
Eylül

Kimler Liposuction – Yağ Aldırma Ameliyatı Olabilir? Liposuction Yağ aldırma ameliyatı, genellikle ..

Devamını oku
21
Eylül

Meme Dikleştirme Ameliyatı : Tarihten bu yana güzel olmak ve daha estetik bir görüntüye sahip olmak ..

Devamını oku
21
Eylül

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Meme küçültme ameliyatı, meme görüntüsü büyük olan kişilerin..

Devamını oku
21
Eylül

Meme büyütme estetiğinin hem fiziksel hem de sosyal gerekçeler açısından kadınların psikolojilerinin..

Devamını oku
21
Eylül

Estetik Kavramına Genel Bir Bakış Yunanca duymak ve algılamak sözcüklerinden oluşan “aisthetikos” k..

Devamını oku