Göz Altı Işık Dolgusu, 2024 Göz Altı Dolgusu Fiyatları    

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu; burun, göz kapağının alt kısmı ve yanak arasında kalan bölgenin zaman içerisinde meydana gelen sarkma gibi deformasyon etkilerinin dolgu işlemi ile ortadan kaldırılmasıyla cildin daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşması anlamına gelmektedir.  İlerleyen yaşlarda gözaltında meydana gelen torbalanmalar; yorgun ve donuk bir ifadeye sebep olmaktadır. Bu olumsuz ve sağlıksız görüntünün giderilmesi için yapılan gözaltı ışık dolgusu işlemi her geçen gün daha çok tercih edilmektedir.

Gündelik yaşam koşulları, stres, çalışma şartları, uykusuzluk ve çevresel faktörler gibi çeşitli nedenler yüzünden zamanla cildimizdeki canlılık ve olumlu görünüm etkisini kaybetmektedir. Gerek sağlık gerek estetik açıdan bakıldığında gözaltındaki sarkma ve morlukların sebep olduğu olumsuz görüntüler ise kişinin sosyal olarak kendini soyutlamasına ve kendini kötü hissetmesine sebep olmaktadır. Bu ve benzeri olumsuz sonuçların ortadan kaldırılmasını sağlayan gözaltı ışık dolgusu, estetik işlemlerin arasında bu sebepler ile çokça kullanılan yöntemlerden biri olmaktadır.

Gözaltında meydana gelen deformasyon veya renk değişimleri, özellikle yaşlanma ile meydana gelen çukurlar ve sarkmalar ile birleştiğinde gözaltı bölgesi olumsuz oranda etkilenmektedir. Göz altı ışık dolgusu, bu olumsuz durumları sağlıklı ve estetik bir görünüme kavuşturmak için kullanılan etkili yöntemlerden biridir. Gözaltı ışık dolgusu ile gözaltında meydana gelen çukur ve morluklar ortadan kaldırarak, canlı bir görünüm amaçlanmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Yararları

Çoğunlukla otuzlu yaşlardan sonra hemen hemen çoğu kişide gözaltı sorunları görülmeye başlanır. Aynı zamanda meydana gelen bu sağlıksız durum yaş ile birlikte ilerleme göstermektedir. Gözaltı ışık dolgusu, kısa süre içerisinde yapılan ve kişiye daha sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırdığı için herkesin yaptırmak isteyebileceği bir estetik uygulama olmaktadır. Çoğunlukla gözaltı ışık dolgusu yaptırmak isteyenler gözaltında morluk ve koyu halkalara sahip olan aynı zamanda bu görüntüden memnun olmayan kişiler olmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu, gözaltında meydana gelen morluk ve halkaları azaltır iken aynı zamanda da kişiyi daha estetik ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmaktadır. Bu sebeple de sıkça başvurulan bir estetik yöntem olma özelliğini taşır. Gözaltı ışık dolgusu sayesinde yorgun görüntü ortadan kalkmış olmakta ve gözaltındaki çukurlar yüze oranla yanaklar ile aynı konuma gelerek daha estetik bir görünüm olması sağlanmaktadır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

6 - 18 Ay

Konaklama

Yok

VIP Transfer

Yok

Göz altı ışık dolgusu işleminde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Nem tutma özelliği olan hyalüronik asit, cilt yapımızda ilerleyen yaş ile birlikte azalmaya başlar. Gözaltına verilen bu etken madde ile cilt tekrar bu maddenin kendisine kavuşmakta ve bu bölgedeki kırışık görünümünün ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Dolgu işleminin hemen ardından tek seans ile sonuç alınabilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu cildin daha sağlıklı ve estetik açıdan daha güzel görünmesini sağladığı için işlem sırasında uygulama dolgu türüne ve dolgunun dozuna göre değişiklik göstermektedir. Gözaltı ışık dolgusunun uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmekte ve kullanılan yöntemler doğrultusunda kişiden kişiye bu işlem değişiklik göstermektedir. Dolgu işleminin etkisi ortadan kaybolduktan sonra da kolaylıkla uygulanabilir bir işlem olan gözaltı ışık dolgusu sağlıklı ve estetik bir görünüm açısından kişilere fayda sağlamakta ve çokça da tercih edilen bir estetik işlem olmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusunun uygulama oranlarında büyük bir artış görülmektedir. Gözaltı ışık dolgusu, derinin altına yapılan bir estetik işlem olmamakla birlikte; ince uçlu iğneler ile yapılmaktadır. İşlem öncesinde kişi muayene edilir ve muayenesinden sonra hasta için belirlenen tedavi süreci planlanmış olunur. Temizlenme ve hazırlık süreçleri tamamlanan göz çevresi işlem için hazır hale getirilmektedir. Estetik dolgu gerektiren ve belirlenen bütün alanlara doktorun belirlemiş olduğu doz sayesinde enjekte yapılmaktadır. Dolgu işlemi yapılır iken işlem yapılan alana ışık dolgusu çok özenli ve dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır. Dolgu işleminin daha sağlıklı olması için bu durum son derece önemli bir yer tutmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Öncesi

Gözaltı ışık dolgusu işlemi öncesinde birtakım kurallara dikkat etmek gerekmektedir:

  • Kan sulandırıcı ilaçlar işlem öncesi kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Alkol ve sigara kullanımının işlemden az iki hafta önce bırakılması gerekir.
  • Kişinin düzenli olarak kullandığı bir ilaç varsa mutlaka doktora bildirilmelidir.
  • Beslenme ve uyku düzenine dikkat etmek gerekmektedir.
  • İşlem öncesi doktor tarafından belirlenen ve yürütülen sürece uyum sağlamak kişinin sağlığı açısından önemli bir yer tutmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası

Gözaltı ışık dolgusu sonrasında yapılması gerekenler doktor tarafından belirlenen tavsiyeler ile kişilere sunulmaktadır:

  • Uygulamadan sonra ilk gün sıcak su ile temas edilmemelidir.
  • İlk üç gün yüzü yoracak hareketlerden kaçınılmalıdır.
  • İlk hafta ağır aktivite ve sporlara ara verilmesi gerekir.
  • İşlemden sonra gelen 2 hafta süresince aşırı sıcak veya soğuktan uzak durulması gerekir.
  • Gözaltı ışık dolgusu işlemi ardından hastane yatışına gerek olmamakta ve doktorun önerilerini yerine getirmek süreç açısından önemli olmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusunun Zararı Var mıdır?

Gözaltı ışık dolgusu olumlu sonuçları olan estetik bir uygulamadır. Ancak her estetik işlemde olduğu gibi gözaltı ışık dolgusunda da çeşitli riskler bulunmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu yapılırken hyalüronik asit kullanılmaktadır. Hyalüronik asit, vücudumuzda kendiliğinde doğal süreçler ile oluşabilen bir madde olduğu için vücutta herhangi bir komplikasyon meydana gelmemektedir. Ancak bazı işlemler sonrasında uygulama yapılan bölgelerde hafif oranda kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu kızarıklıklar 2-3 gün içerisinde kaybolmaktadır. Bu ve benzeri olumsuz sonuçların meydana geldiği durumlarda en kısa süre içerisinde muhakkak bir doktora başvurmak gerekmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?

Gözaltı ışık dolgusu, medikal bir işlem olduğu için hamileler için herhangi bir yan etkisi olmasa da hamile veya emziren kadınlara önerilmemektedir. Aynı zamanda birtakım kronik ve çeşitli otoimmün hastalıklara sahip olan kişiler için de riskli olabilmektedir. Bu ve benzeri risklerin kararını muhakkak bu alanda uzman bir doktor vermeli ve tedavi sürecince kişinin uygun olup olmadığını belirlemelidir.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları 2024

Gözaltı bölgesi, gözaltı ışık dolgusu işlemi sırasında diğer alanlara göre daha hassas bir yapıya sahip olduğu için daha çok özen ve dikkat gerektirmektedir. Kişinin genel sağlık durumu, işlem yapılacak olan kliniğin kalitesi, uzman olan doktorun bu alandaki mevcut deneyimi, uygulama esnasında kullanılan yöntemler gibi faktörler gözaltı ışık dolgusunun fiyatını belirleme açısından önemli rol oynamaktadır. Dolgu işleminin kalitesi artış gösterdikçe buna bağlı olarak aynı oranda fiyat da artış göstermektedir. Gözaltı ışık dolgusu öncesinde doktorunuza başvuruda bulunarak gözaltı ışık dolgusu hakkında ve bu işlemin fiyatları ile ilgili daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Gözaltı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Estetik her uygulamada kalıcılık süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Gözaltı ışık dolgu uygulaması yapılan kişinin tıbbi geçmişi, işlem sırasında uygulanan dolgu miktarı ve kişinin öz bakımı bu süre üzerinde önemli bir rol oynamaktadır. Genellikle gözaltı ışık dolgusu 1-1,5 yıl arasında etkili olmaktadır. Uygulama seanslında kullanılacak olan dolgu kişinin gözaltına özel olarak uygulandığı için olumsuz bir etki görülmemektedir.

Instagram : Ixoralife

Göz Altı Işık Dolgusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Gözaltı ışık dolgusu uygulamasından sonra az da olsa şişlikler meydana gelebilmekte ancak bu şişlikler, 1 hafta içerisinde kaybolmaktadır. İşlemin yapıldığı gün sıcak su ile temas olmamalı, duş almaktan ve hareketli spordan uzak durulması gerekmektedir.

Gözaltı ışık dolgusu yaptıranlar işlem esnasında herhangi bir ağrı duymamaktadır. Bu yüzden işlem öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik krem uygulanmaktadır.

Genellikle 20-30 dakika süren dolgu uygulamasının ardından herhangi bir rahatsız edici ağrı hissedilmemektedir.

Gözaltı ışık dolgusu, gözaltı bölgesinde meydana gelen yaşlanmaya bağlı sağlıksız görünümü ortadan kaldırmak amacı ile yapıldığı için 18 yaşından itibaren uygulanabilir.

Gözaltı ışık dolgusunun etkisi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. İşlemin tekrarlanması için etkisinin azaldığı görüldüğü takdirde tekrarlanması mümkün olmaktadır.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
90 533 011 76 81
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Yağ Enjeksiyonu Popo kaldırma yöntemlerinin arasında en çok tercih edilen ve güvenli olan yağ enjek..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır? Nazolabial dolgu işleminin uygulama şekline ve uygulanacak olan doz..

Devamını oku
21
Eylül

Göz altı ışık dolgusu işleminde hyalüronik asit kullanılmaktadır. Nem tutma özelliği olan hyalüronik..

Devamını oku
21
Eylül

Dolgu (Filling) Uygulaması Yüz Dolgusu : Son yıllarda özellikle artan kozmetik yenilikler ile çok s..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak dolgusu işleminin ardından uygulama yapılan bölgede herhangi bir şişlik, kanama veya morarma g..

Devamını oku
21
Eylül

Jawline Hangi Durumlarda Gereklidir? Jawline Çene Dolgusu : Kişilerin fiziksel özellikleri, yüz yap..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu Nasıl Uygulanır? Migren Botoksu, hastaların baş ağrısı şikayetleri ve ağrının sıklığ..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoksu Nedir? Koltuk Altı Botoks : Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen bir sorun..

Devamını oku
21
Eylül

Kaz Ayakları Nasıl Oluşur? Cilt elastikiyeti, yüz derinizin bir kauçuk bant gibi gerilip sıkıştırıl..

Devamını oku
21
Eylül

Kaş Arası Botoks İşlemi Nasıl Yapılır? Botulinum toksini (tip A ve B), başarılı ve etkili bir terap..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Botoksu Nasıl Uygulanır? Dudak botoksu prosedürü sırasında, orbikularis oris (ağız çevresinde..

Devamını oku
21
Eylül

Botoks ile Yüz İnceltme Nedir? Masseter Botoks  : Yüzün estetik hale getirilmesi için onlarca farkl..

Devamını oku
20
Eylül

Alın Botoksu Uygulaması Nasıl Yapılır? Alın Botoksu, kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurarak ç..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer ile tüy sarartma işleminde en önemli noktalardan biri ise hangi cihaz ile işlemin nasıl yapıld..

Devamını oku
20
Eylül

Ben Ne Zaman Tehlikeli Olur? Ben Aldırma : Benlerin çeşitleri kendi gruplandırmalarında sayıca çok ..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme işlemi, dövmenin geçici bir şekilde beyaz renge ulaşmasından anl..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer Epilasyon Çeşitleri Lazer epilasyonun kullanımında birkaç farklı çeşit kullanılmaktadır. Ciha..

Devamını oku
20
Eylül

Fraksiyonel lazer uygulaması öncesinde lokal anestezi işlemi için krem sürülerek kişinin acı hissi e..

Devamını oku