Alın Botoksu, 2023 Alın Botoksu Fiyatları | Ixora Life    

Alın Botoksu

ALIN ÇİZGİLERİNE BOTOKS

Alın çizgilerine botoks uygulamak, cildin ışıltılı bir parlaklığa bürünmesine ve kaşların da form kazanmasına etki sağlar. Zamanın en belirgin izleri olan alın çizgileri, yatay formda olan ve kişinin yaşına bağlı olarak birkaç ya da daha çok sıralanmış izlerdir.

Yaşam boyu bu bölgedeki kasların çalışması ve cilt dokusunun esnekliğini kaybetmesi, kolajen üretiminin ileriki yaşlarda fazla yapılmaması nedeniyle oluşur. Estetik açıdan yaşlılık belirtileri gibi görünün bu çizgiler, botoks uygulamasıyla daha genç bir görünüme bürünür. Ameliyatsız estetik uygulamaları kapsamında, kliniğimiz hizmetleri dahilinde sunduğumuz pratik bir yöntemdir.

Alın Çizgilerine Botoks Nasıl Yapılır?

Alın botoksu yan etkileri olmayan güvenli bir uygulamadır. Botolinum toksininden elde edilen ve laboratuvar ortamında hazırlanarak estetik ve kozmetik alanda kullanılması sağlanan ürün, bir bakteri proteinidir. Doğrudan kas fonksiyonlarına etki ederek, geçici süreliğine uygulandığı bölgedeki fonksiyonu durdurur. Böylelikle çizgiler açılır, kırışıklıklar giderilir ve cilt yenilenmiş bir görünüme kavuşur.

Herhangi bir cerrahi işlem, kesi yoktur. İnce enjektörlerle alın yapısındaki bazı noktalara uygulanarak cildin toparlanması sağlanır. Botoks, kadın ve erkek herkese uygulanabilir. 18 yaş üzerinde ve hamile olmayan, bebek emzirmeyenlere uyguladığımız, ameliyatsız estetik uygulamasıdır.

Fakat kadın ve erkek deri yapıları farklı olduğu için, uygulama noktaları ve dozu farklıdır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

4 -6 Ay

Konaklama

Yok

VIP Transfer

Yok

Yüz Estetiğinde Botoks Uygulanan Bölgeler Hangileridir?

Alın botoksu yaptıranlar genellikle yüzün diğer bölgelerinde de uygulama yaptırarak, bütünsel bir görünüm elde ederler. Alın botoksu için bizlere danışanların, kırışıklıkları, çizgileri, cilt yapısı ve doku formlarına göre gerekli işlemleri belirliyoruz. En çok uygulandığı bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz; Alın çizgileri Kaz ayakları Göz çevresi kırışıklıkları Burun botoksu, burun ucu botoksu, gülme çizgileri, bunny Lines, boyun bantları, çene kırışıklıkları, sigara çizgileri, kaş arası ve kaş çevresi botoksu, migren botoksu olmaktadır.

Alın Çizgileri Botoksu İle Uygulanabilen İşlemler

Alın çizgisi botoks uygulamaları tekli uygulama olarak yapılabildiği gibi diğer estetik uygulamalarla da yapılabilir. Örneğin göz çevresi estetiğinde göz kapaklarının tedavisi, kaz ayakları botoksu ile beraber yapıldığında daha kombine bir görsel kazandırır.

Üst yüz bölgesi botoksu olarak, orta yüz ve alt yüz bölgeleriyle birlikte uygulanabilir. Dolgu işlemlerine ek olarak yapılabilir ve daha önce estetik ameliyat olmuş kişilere de revizyon olarak uygulanabilir.

Alın Çizgileri Tedavisinde Botoksun Avantajları Nelerdir?

Botoks öncesi sonrası görselleri, uygulamanın ne kadar fark yarattığını ve estetik açıdan çok daha genç bir görünüm kazandırdığını gösterir. Ameliyat gerektirmeyen bir uygulama yöntemi olduğu için kesi izi olmaz, enfeksiyon riski olmaz ve uygulamadan hemen sonra iz bırakmaz.

Pratik ve hızlı bir uygulamadır. Alın çizgilerine botoks ortalama 10 dakikada tamamlanır. Öncesi ve sonrasında herhangi bir hazırlık yapmaya gerek yoktur. acısız ve kanamasız bir uygulamadır. Pansumana, bandaja gerek yoktur. Konforlu ve güvenlidir. İçeriğindeki madde FDA tarafından onaylı ve kliniğimiz tamamen streril koşullarda dizayn edilmiştir.

Alın Çizgilerine Botoks Uygulaması Ne Kadar Sürede Belirlenir?

Uygulama sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilir. Uygulama cilt yapısına göre 3 gün ile 7 gün içerisinde belirginleşir. 2 haftada ise tamamen oturur ve cilt yüzeyinde tamamen kırışıksız bir görüntü verir. Kullanımı genellikle 6 aydır. Bazı ciltlerde 8 aya kadar kullanım sağlanabilir. Yeniden ve düzenli olarak uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bilinmesi gereken detay, botoksu çizgi ve kırışıklıkları tamamen geçirmediği belirli sürede yok ettiğidir. Kullanım süresi sonunda cilt eski haline döner. Alın çizgisi botoks fiyatları, uygulanacak bölge ve doku yapısına bağlı olarak belirlenir.

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok K:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar uygun adaylar değildir.

Bu büyük ölçüde uygulama yapan kişinin performansına bağlıdır. Botoks son derece kontrollü uygulama imkanı olan güvenilir, risksiz ve bazı ameliyatlara alternatif olabilecek başarılı bir ilaçtır. Kasların ne kadar hareketsiz olmalarının istendiği hastaya da bağlıdır.

Botoksun bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Etkisi sadece uygulama bölgesiyle sınırlı olup, 24 saat içerisinde vücuttan atılmaktadır.

Botoks’un etkisi uygulamadan 3-7 gün sonra başlar ve bu etki 3-4 ay devam eder. Uygulamaların sayısı arttıkça Botoks’un etkisi 12 ay kadar devam edebilir.

Botoks vücutta alın, kaş arası, göz çevresi, üst dudak, boyun, koltuk altı, el ve ayaklarada uygulanabilmektedir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
0 (533) 034 70 02
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Odaklanmış Elektromanyetik enerjiyi Yüksek Yoğunluklu Seçici Nörostimülasyon ile aynı anda birleştir..

Devamını oku
21
Eylül

Nazolabial dolgu uygulamasında altın standart yaklaşım Nazolabial oluk gibi orta yüz bölgesi alanla..

Devamını oku
21
Eylül

Gözaltı ve göz çevresi özel bir cilt yapısına sahiptir. Hem derisi, hem de cilt altı destek dokusu o..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları En sık tedavi edilen alanlar, elmacık kemiği, yanaklar, gülme çizgile..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Dolgusu Özellikleri Nelerdir? Dolgu işleminin gerçekleştirilmesi ile birlikte önceden belirle..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Bölgesinde En Fazla Rastlanan Şekil Bozuklukları Çene bölgesinde farklı şekil bozukluklarına r..

Devamını oku
21
Eylül

Migren Botoksu tedavisi ağrısız yapılır, gündelik hayata hemen dönüş yapılabilir! Migrende etkisi a..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoks ile koltuk altı terleme tedavisi nasıl uygulanır? Koltuk altı botoksu, terleme s..

Devamını oku
21
Eylül

Ayrıca kaz ayakları bazen yanaklara kadar uzun hatlar şeklide uzanabilir. Bu yüzden botox uygulaması..

Devamını oku
21
Eylül

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok Kat:3, 34396 Sarıyer/İ..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Çizgilerinin Tedavisinde Dudak Botoksu Uygulaması Dudaklardaki çizgilerin tedavisinde düşük d..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Sürekli çalıştığı için, sürekli büyüme eğiliminde o..

Devamını oku
20
Eylül

Yüz Estetiğinde Botoks Uygulanan Bölgeler Hangileridir? Alın botoksu yaptıranlar genellikle yüzün d..

Devamını oku
20
Eylül

Tüy sarartma işlemi bıyık ve çene bölgelerine, yanaklara, boyuna, kollara, bacaklara ve karına yapıl..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile ben aldırma işlemi lazer ışınlarının benin içeriğindeki melanosit adı verilen m..

Devamını oku
20
Eylül

Q – Switch lazer ile dövme sildirme etkinliği dövmenin geçici olarak beyaz rengi almasından anlaşıla..

Devamını oku
20
Eylül

Lazer epilasyon nedir? Işınların uyarılmasıyla elde edilen ışık demeti olan lazer, tıbbi ve estetik..

Devamını oku
20
Eylül

Radyofrekans nedir? Radyofrekans sistemi, son yıllarda bilimin hizmetine sunulmuş, elektrik akımı k..

Devamını oku