Yüz Dolgusu Fiyatları 2022 - Liv Hospital Vadi | Ixora Life Clinic    

Yüz Dolgusu

YÜZ DOLGUSU

Yüz dolgusu uygulamaları, Bireyin doğrudan ifadesini ve imajını belirleyen en önemli bölgedir yüz. Yüzün şekli doğumsal ya da yaşlanmaya bağlı değişikliklere bağlı olarak ideal formda olmayabilir. Yanaklarda çöküklük, gülme çizgilerinin derinliği ya da gözaltı çöküklüğü kişiyi olduğundan daha yaşlı ve daha yorgun gösterebilir. Bu bölgelere uygulanacak yüz dolgusu maddeleri ile kaybedilen ya da olması gereken hacim kazandırılır.

Yüzde yapısal ya da sonradan oluşan hacim kayıplarının giderilmesi için yüze dolgu enjekte uygulamaları oldukça başarılı sonuçlar verir.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları

En sık tedavi edilen alanlar, elmacık kemiği, yanaklar, gülme çizgileri, kaş arası çizgi, dudaklar ve çene bölgesidir. Zigomatik, şakak kemiği, zigomatik kavis ve az miktarda da olsa inframalar boşluğu gibi bitişik çukurlardır. Yapılan bu uygulamalar ile ameliyatsız olarak yüzünüzdeki kusurlar giderileceği gibi yüz görünümünde değiklikler sağlanabilir.

Yüze uygulanan dolgu maddeleri vücuda kullanılanlardan maddelerin içerikleri farklılıklar içerebilirler işlem gerekli hassasiyet gösterilerek uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir. Hazır ve kişiden alınan kendi yağ dokuları yüzde de uygulanabilir.

Şakakta ve kavise bağlı yerde, dolguyu derine periosteumun altına ya da arasına yerleştirmek önemlidir. Morarmayı önlemek için yavaşça enjekte etmeye ve yerleştirmeye özen gösterilmelidir. Ürüne kolayca masaj yapılabilir ama masaj çok sert olursa genel etki azalır.

Enjekte eden kişi atrofi alanını tamamen doldurmamalıdır, fakat zayıflamanın çok şiddetli görünmemesi için az miktarlarda hacim kullanarak konturları yumuşatmalıdır. İnframalar boşluğu için, düzeltme hedefi boşluğun yarısının 3’te biri kadar düzeyde tutulmalıdır. Kademeli olarak istikrarlı bir sonuç elde etmek için doğrusal çizgi veya vantilatör tekniği kullanılabilir.

Hazır Yüz Dolgusu Maddeleri

Yüz dolgusu için hacim verici dolgular kullanılır, Genellikle Voluma ya da Radiesse dolgu kullanıyorum. 18-24 aya kadar kalıcılık gösterir. Ortalama olarak her bölge için 05cc‘den 1,5cc’ye kadar hacim kullanılabilir. Bu oranlar kişilere ve kişilerin arzularına göre değişiklik gösterebilir. 2 haftadan 4 haftaya kadar tekrar edilen enjeksiyonlar daha fazla hacim gereksinimi olan kontür alanlarına daha fazla yardımcı olabilir.

Yüze hacim kazandırmak için dolgu uygulamaları faydalıdır. Yüz dolgusu uygulaması sonrası iyileşme dönemi olmadan hemen iyi ve gözle görülür bir sonuç yaratır.

Yüz dolgusu işlemleri ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için arayabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kullandığımız materyalin kalıcılığı 8-12 ay arasındadır. Kalıcı dolgu malzemelerine bağlı allerjik reaksiyonlar, sert doku oluşumu gelişme riski kalıcı olmayan dolgulara gore oldukça yüksektir. Bu yüzden kliniğimizde kalıcı dolgu kullanılmamaktadır.

Dolgu işlemi kullanılan dolgu malzemelesi mutlaka bilinmeli ve uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Dolgu uygulaması yaklaşık 20-30 dakika aralığında sürer. Uygulama sonrası herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Şişlik veya kızarıklık olabilir fakat bu etkiler 1-2 gün içinde kendiliğinden geçecektir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
0 (533) 034 70 02
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Nazolabial dolgu uygulamasında altın standart yaklaşım Nazolabial oluk gibi orta yüz bölgesi alanla..

Devamını oku
21
Eylül

Gözaltı ve göz çevresi özel bir cilt yapısına sahiptir. Hem derisi, hem de cilt altı destek dokusu o..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları En sık tedavi edilen alanlar, elmacık kemiği, yanaklar, gülme çizgile..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Dolgusu Özellikleri Nelerdir? Dolgu işleminin gerçekleştirilmesi ile birlikte önceden belirle..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Bölgesinde En Fazla Rastlanan Şekil Bozuklukları Çene bölgesinde farklı şekil bozukluklarına r..

Devamını oku