fbpx

Yüz Dolgusu

yuz-dolgusu
Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu uygulamaları, Bireyin doğrudan ifadesini ve imajını belirleyen en önemli bölgedir yüz. Yüzün şekli doğumsal ya da yaşlanmaya bağlı değişikliklere bağlı olarak ideal formda olmayabilir. Yanaklarda çöküklük, gülme çizgilerinin derinliği ya da gözaltı çöküklüğü kişiyi olduğundan daha yaşlı ve daha yorgun gösterebilir. Bu bölgelere uygulanacak yüz dolgusu maddeleri ile kaybedilen ya da olması gereken hacim kazandırılır.

Yüzde yapısal ya da sonradan oluşan hacim kayıplarının giderilmesi için yüze dolgu enjekte uygulamaları oldukça başarılı sonuçlar verir.

Randevu Al

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

Hemen

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Tedavi Sonuçları

Yüz Dolgusu Uygulama Alanları

En sık tedavi edilen alanlar, elmacık kemiği, yanaklar, gülme çizgileri, kaş arası çizgi, dudaklar ve çene bölgesidir. Zigomatik, şakak kemiği, zigomatik kavis ve az miktarda da olsa inframalar boşluğu gibi bitişik çukurlardır. Yapılan bu uygulamalar ile ameliyatsız olarak yüzünüzdeki kusurlar giderileceği gibi yüz görünümünde değiklikler sağlanabilir.

Yüze uygulanan dolgu maddeleri vücuda kullanılanlardan maddelerin içerikleri farklılıklar içerebilirler işlem gerekli hassasiyet gösterilerek uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir. Hazır ve kişiden alınan kendi yağ dokuları yüzde de uygulanabilir.

Şakakta ve kavise bağlı yerde, dolguyu derine periosteumun altına ya da arasına yerleştirmek önemlidir. Morarmayı önlemek için yavaşça enjekte etmeye ve yerleştirmeye özen gösterilmelidir. Ürüne kolayca masaj yapılabilir ama masaj çok sert olursa genel etki azalır.

Enjekte eden kişi atrofi alanını tamamen doldurmamalıdır, fakat zayıflamanın çok şiddetli görünmemesi için az miktarlarda hacim kullanarak konturları yumuşatmalıdır. İnframalar boşluğu için, düzeltme hedefi boşluğun yarısının 3’te biri kadar düzeyde tutulmalıdır. Kademeli olarak istikrarlı bir sonuç elde etmek için doğrusal çizgi veya vantilatör tekniği kullanılabilir.

Hazır Yüz Dolgusu Maddeleri

Yüz dolgusu için hacim verici dolgular kullanılır, Genellikle Voluma ya da Radiesse dolgu kullanıyorum. 18-24 aya kadar kalıcılık gösterir. Ortalama olarak her bölge için 05cc‘den 1,5cc’ye kadar hacim kullanılabilir. Bu oranlar kişilere ve kişilerin arzularına göre değişiklik gösterebilir. 2 haftadan 4 haftaya kadar tekrar edilen enjeksiyonlar daha fazla hacim gereksinimi olan kontür alanlarına daha fazla yardımcı olabilir.

Yüze hacim kazandırmak için dolgu uygulamaları faydalıdır. Yüz dolgusu uygulaması sonrası iyileşme dönemi olmadan hemen iyi ve gözle görülür bir sonuç yaratır.

Yüz dolgusu işlemleri ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için arayabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

DOLGUNUN KALICILIĞI NEDİR?
DOLGU UYGULAMASI GÜVENLİ BİR UYGULAMAMIDIR?
DOLGU İŞLEMİ NE KADAR SÜRER?

İlgili Yazılar

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara