Safir FUE Saç Ekimi | Ixora Life Clinic    

Safir FUE Saç Ekimi

SAFİR FUE SAÇ EKİMİ İLE KALICI SAÇLARINIZA KAVUŞUN!

Safir uç kullanılarak yapılan FUE yöntemi, ayrı bir yöntem değil sadece FUE kapsamına giren yeni bir çeşit inovasyondur. Ekim yapılacak alanda, saç köklerinin transfer edileceği kanalların olağandan daha minimum düzeyde tutulmasını sağlayarak bölgede oluşabilecek kabuklanma oluşumunu ve iyileşmeye dair süreci en aza indirmek amacı ile geliştirilmiş bir uygulamadır.

En son saç ekimi teknikleri ülkemizde öncelikli olarak kullanılmaktadır. Ixora Life Clinic olarak uygulamakta olduğumuz Safir Uç ile FUE (Folicular Unite Transplantation) tekniği bugün saç ekimi konusunda dünyadaki son teknik ve teknolojidir.

Safir, maden olarak değerlendirildiğinde oldukça kıymetlidir. Safir başlık kullanımında da gerçek safirden elde edilen uçlar kullanılmaktadır. Bu işlem sırasında, saç ekimi için kanal açma işlemi yapılırken, metal elitlerin yerine de özel olarak üretilmiş olan safir uçların kullanılması tercih edilir. Safir uç kullanılarak yapılan FUE yöntemi, ayrı bir yöntem değil sadece FUE kapsamına giren yeni bir çeşit inovasyondur.

Ekim yapılacak alanda, saç köklerinin transfer edileceği kanalların olağandan daha minimum düzeyde tutulmasını sağlayarak bölgede oluşabilecek kabuklanma oluşumunu ve iyileşmeye dair süreci en aza indirmek amacı ile geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde saç ekimi süreci sonrasında yaşanabilecek tüm belirti ve ihtimaller tamamen minimalize edilmiştir. Bu yüzden de son dönemin en çok tercih edilen uygulaması haline gelmiştir.

Safir uç ile yapılan uygulamalar, ilk olarak lokal anestezi işlemi ile başlamaktadır. Lokal anestezi işleminin ardından, saç kökleri mikro motor aracılığı ile toplanmaya başlanmaktadır. Bu toplama işlemi sırasında saç kökleri tek tek alınmaktadır. Genel olarak 0.6 ile 0.8 mm arasında değişen mikro motor uçlar aracılığıyla alım yapılmaktadır. Alım yapılmasının ardından, ekim yapılacak alanda açılacak kanallara transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Saç ekim işlemlerinde sonucun başarı oranı yakalanan doğal görüntü ile doğru orantılıdır. Bu doğal görüntü ise ekim açısı, sıklığı ve transfer edilen saç köklerinin işlem sonrasındaki çıkış yönü ile yakalanmaktadır. Bu ayrıntılar gözetilerek en yüksek noktada verim alma konusunda safir uçlarla işlem yapılması önemli bir ayrıntıdır.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5 - 8 Saat

Aneztezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

>Safir uçların, saç ekim alanında getirdiği yeniliklerden bir diğeri de minimum açı ile açılan kanallar sebebiyle çok daha fazla kök ekimine olanak tanınmasıdır. Bu sebeple de istenilen sıklığın yakalanması konusunda da ciddi başarı sağlanmaktadır. Saç ekim sıklığı konusunda da, doğru orantıyı yakalayabilmek adına Ixora Life Clinic uzmanları ile yapılacak görüşmeler, süreç hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Hastanın Taburcu Edilmesi

Otelde kalmak istemeyen hastalar hariç bütün hastalar operasyon sonrası taburcu edilir. Hastanede yatmalarına gerek yoktur. Dokunun alındığı bölüm özel bir sargı yapılır. Böylece dış bölge ile temasın kesilmesi estetik bir şekilde sağlanmış olur.

Saç Yıkama Süresi

Operasyonunuzu yaptıktan sonra 3. gün ekim yapılan alana ilk müdahaleyi biz yaparak yıkama işlemini size detaylıca anlatıp gösteririz. Siz de 10 – 12 gün boyunca bizim size gösterdiğimiz şekilde yıkama işlemini gerçekleştirerek ekim yapılan alanda kabuklanma ya da pıhtılaşma oluşmasını engellemiş olursunuz.

Saçların Çıkma Süresi

Ekimden sonraki 1 aylık dönem saç ekiminde dökülme süreci denilen dönemdir. Yani ekilen köklerin ucundaki saçların birkaç günlük adaptasyon sürecinde yeterince beslenememesi ve hava akımına uğraması sebebiyle dökülmesidir. Fakat şunu da belirtmeliyiz ki bu dökülme kesinlikle herkeste olacak ya da ekilen saçların hepsi dökülecek diye bir şey yoktur. Tamamı ya da bir kısmı dökülse de dökülmese de kesinlikle bir sorun söz konusu değildir. Bu, süreç içindeki normal bir durumdur.

3. ayına geldiğinizde ise artık yavaş yavaş ekilen kökler kendini saç olarak deri üstünde göstermeye başlar. Bu şu anlama gelmektedir: Artık saçlarınızın çıktığını rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

6. ayına geldiğinizde ise sürecin yarısını tamamlamış olursunuz. Yani ekilen saçlarınızın yarısı çıkmış olur. Minimum 8, maksimum 1,5 yıl içerisinde ise ekilen saçların tamamı çıkmış olurken süreci de tamamlamış oluruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi bir tür cerrahi operasyon olduğu için, prosedürler uygulanırken saç derisinde kontrollü bir tahribat meydana gelmektedir. Bu tahribattan sonra iyileşme döneminde saçlar yeni yerlerine adapte olurken bir miktar kaşıntı yaşanması oldukça normaldir. Kabuklanma süreci sona erdiğinde kaşıntı durumu da sonlanmaktadır.

Operasyondan sonra ilk yıkama ve sonrasındaki 14 gün boyunca kesinlikle sülfat, paraben ve farklı bir kimyasal içermeyen şampuanlar önerilir. Bu süreden sonra eski şampuanınızı kullanmaya geri dönmenizde bir sakınca yoktur.

Hayır olamaz. Saç ekiminde kendi saç köklerinizin kullanılması esastır. Bir başkasına ait olan saç kökleri veya sentetik maddeler kullanılamaz.

Evet uygulanabilir. Fakat, ikinci uygulama için ilk operasyonun üzerinden en az 6 ay geçmesi gereklidir. Bu süre içinde donör bölge tam anlamıyla iyileşip kendini toparlayabilir. Daha kısa bir süre zarfında ikinci operasyonun gerçekleştirilmesi mümkün değildir.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
0 (533) 034 70 02
Benzer Tedaviler
20
Eylül

Sakal Ekimi Nedir ve Kimlere Yapılır? Sakalların çıktığı bölgelerde sakal çıkmaması ya da yoğunluğu..

Devamını oku
20
Eylül

DHI Tekniği ile Saç Ekimi DHI saç ekimi tekniği başta Türkiye olmak üzere dünyada sadece sayılı saç..

Devamını oku
19
Eylül

>Safir uçların, saç ekim alanında getirdiği yeniliklerden bir diğeri de minimum açı ile açılan kanal..

Devamını oku
19
Eylül

Saç Ekimi Operasyonunda Kanalların Açılması Greftlerin ekilmesi operasyonun son aşaması olup ilk aş..

Devamını oku