fbpx

Safir FUE Saç Ekimi

safir-fue-sac-ekimi
Safir FUE Saç Ekimi ile Kalaıcı Saçlarınıza Kavuşun!

Safir uç kullanılarak yapılan FUE yöntemi, ayrı bir yöntem değil sadece FUE kapsamına giren yeni bir çeşit inovasyondur. Ekim yapılacak alanda, saç köklerinin transfer edileceği kanalların olağandan daha minimum düzeyde tutulmasını sağlayarak bölgede oluşabilecek kabuklanma oluşumunu ve iyileşmeye dair süreci en aza indirmek amacı ile geliştirilmiş bir uygulamadır.

En son saç ekimi teknikleri ülkemizde öncelikli olarak kullanılmaktadır. Ixora Life Clinic olarak uygulamakta olduğumuz Safir Uç ile FUE (Folicular Unite Transplantation) tekniği bugün saç ekimi konusunda dünyadaki son teknik ve teknolojidir.

Safir, maden olarak değerlendirildiğinde oldukça kıymetlidir. Safir başlık kullanımında da gerçek safirden elde edilen uçlar kullanılmaktadır. Bu işlem sırasında, saç ekimi için kanal açma işlemi yapılırken, metal elitlerin yerine de özel olarak üretilmiş olan safir uçların kullanılması tercih edilir. Safir uç kullanılarak yapılan FUE yöntemi, ayrı bir yöntem değil sadece FUE kapsamına giren yeni bir çeşit inovasyondur. Ekim yapılacak alanda, saç köklerinin transfer edileceği kanalların olağandan daha minimum düzeyde tutulmasını sağlayarak bölgede oluşabilecek kabuklanma oluşumunu ve iyileşmeye dair süreci en aza indirmek amacı ile geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde saç ekimi süreci sonrasında yaşanabilecek tüm belirti ve ihtimaller tamamen minimalize edilmiştir. Bu yüzden de son dönemin en çok tercih edilen uygulaması haline gelmiştir.

Safir FUE Saç Ekimi

Safir uç ile yapılan uygulamalar, ilk olarak lokal anestezi işlemi ile başlamaktadır. Lokal anestezi işleminin ardından, saç kökleri mikro motor aracılığı ile toplanmaya başlanmaktadır. Bu toplama işlemi sırasında saç kökleri tek tek alınmaktadır. Genel olarak 0.6 ile 0.8 mm arasında değişen mikro motor uçlar aracılığıyla alım yapılmaktadır. Alım yapılmasının ardından, ekim yapılacak alanda açılacak kanallara transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Saç ekim işlemlerinde sonucun başarı oranı yakalanan doğal görüntü ile doğru orantılıdır. Bu doğal görüntü ise ekim açısı, sıklığı ve transfer edilen saç köklerinin işlem sonrasındaki çıkış yönü ile yakalanmaktadır. Bu ayrıntılar gözetilerek en yüksek noktada verim alma konusunda safir uçlarla işlem yapılması önemli bir ayrıntıdır. Safir uçların, saç ekim alanında getirdiği yeniliklerden bir diğeri de minimum açı ile açılan kanallar sebebiyle çok daha fazla kök ekimine olanak tanınmasıdır. Bu sebeple de istenilen sıklığın yakalanması konusunda da ciddi başarı sağlanmaktadır. Saç ekim sıklığı konusunda da, doğru orantıyı yakalayabilmek adına Ixora Life Clinic uzmanları ile yapılacak görüşmeler, süreç hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Randevu Al

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5 - 8 Saat

Aneztezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

1 - 7 Gün

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Tedavi Sonuçları

Hastanın Taburcu Edilmesi

Otelde kalmak istemeyen hastalar hariç bütün hastalar operasyon sonrası taburcu edilir. Hastanede yatmalarına gerek yoktur. Dokunun alındığı bölüm özel bir sargı yapılır. Böylece dış bölge ile temasın kesilmesi estetik bir şekilde sağlanmış olur.

Safir FUE Saç Ekimi
Safir FUE Saç Ekimi

Saç Yıkama Süresi

Operasyonunuzu yaptıktan sonra 3. gün ekim yapılan alana ilk müdahaleyi biz yaparak yıkama işlemini size detaylıca anlatıp gösteririz. Siz de 10 – 12 gün boyunca bizim size gösterdiğimiz şekilde yıkama işlemini gerçekleştirerek ekim yapılan alanda kabuklanma ya da pıhtılaşma oluşmasını engellemiş olursunuz.

Saçların Çıkma Süresi

Ekimden sonraki 1 aylık dönem saç ekiminde dökülme süreci denilen dönemdir. Yani ekilen köklerin ucundaki saçların birkaç günlük adaptasyon sürecinde yeterince beslenememesi ve hava akımına uğraması sebebiyle dökülmesidir. Fakat şunu da belirtmeliyiz ki bu dökülme kesinlikle herkeste olacak ya da ekilen saçların hepsi dökülecek diye bir şey yoktur. Tamamı ya da bir kısmı dökülse de dökülmese de kesinlikle bir sorun söz konusu değildir. Bu, süreç içindeki normal bir durumdur.

3. ayına geldiğinizde ise artık yavaş yavaş ekilen kökler kendini saç olarak deri üstünde göstermeye başlar. Bu şu anlama gelmektedir: Artık saçlarınızın çıktığını rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

6. ayına geldiğinizde ise sürecin yarısını tamamlamış olursunuz. Yani ekilen saçlarınızın yarısı çıkmış olur. Minimum 8, maksimum 1,5 yıl içerisinde ise ekilen saçların tamamı çıkmış olurken süreci de tamamlamış oluruz.

Safir FUE Saç Ekimi

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekiminden sonra neden kaşıntı meydana gelir?
Saç ekiminden ne kadar süre sonra şampuan kullanılır?
Saç ekiminde donör başkası olabilir mi?
Saç ekimi işlemi ikinci kez yapılabilir mi?

İlgili Yazılar

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara