fbpx

Nazolabial Dolgu

nazo-55-476x580
Nazolabial Dolgu – Nazolabial Oluk

Burun kanat yanlarından başlayıp ağız köşelerine dek uzanan oluğa “nazolabial oluk” adı verilir. Doğduğumuz andan itibaren aslında yüzümüzün bir bileşeni olan bu oluk yaş aldıkça cildimizin nemini ve destek dokusunu kaybetmesiyle hem derinleşir hem de yer çekiminin etkisini sergilemeye başlar. Mimiklerimizin fazla aktif olduğu durumlarda bu proçes daha hızlı ve agresif gelişmektedir. Derinleşen ve belirginleşen nazolabial oluk hiç istenmeyen asık surat görünümüne ve yorgun yaşlı bir ifadeye neden olur.

Randevu Al

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

Hemen

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Tedavi Sonuçları

Nazolabial dolgu uygulamasında doğru zamanlama nedir?

Oluk tamamiyle derinleşmeden müdahale etmek çok daha anlamlı sonuçlar verecektir ve hatta yapılması en doğru olan şey oluklar oluşmadan cildin nem dengesini korumak olacaktır. Bu cildin her türlü yaşlanma belirtsinin daha geç oluşmasını sağlayacaktır.

Nazolabial dolgu uygulamasında altın standart yaklaşım

Nazolabial oluk gibi orta yüz bölgesi alanlarında yapılan dolgularda daha dikkatli olunması gerekmekte, çünkü orta yüz asıcı destek dokusunu en çabuk kaybeden ve bu nedenle sarkmaya en meyilli alanlardandır. Doğru teknikle yapılması ve öncelikle yüzü yükseltici ”lifting” etkisi yaratacak hamlelerle başlanması doğru bir sonuç için elzemdir. Yüzü önce elmacıkları destekleyerek germeye çalışmak ve bir miktar yükseltmeyi amaçlayıp nazolabial oluğu sonraki aşamada doldurmak en doğru yaklaşım olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi dolgu maddesi?
Mimiklerim etkilenir mi?
Etki ne zaman ortaya çıkar?
Kalıcı mı?

İlgili Yazılar

Ixora Life Clinic

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara