fbpx

Migren Botoksu

migren-botoksu
Migrende ilaç tedavisine alternatif ve destek tedavi olan Botoks tedavisi hangi avantajları sağlar?

Botoks daha çok estetikle ilgili alanlarda adı anılmış olan bir ilaç olsa da, tıpta birçok hastalıkla tedavi amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır.
Yaklaşık onbeş yıldır yapılmış ve saygın tıp dergilerinde yayınlanmış çok sayıda çalışma ile botoksun baş ağrısında özellikle migrende etkinliği ve güvenirliği kanıtlanmıştır. Yapılan pek çok çalışmada botoks tedavisinin ilaç tedavisine oranla hayat kalitesini çok daha az oranda etkilemektedir.

Migren Botoksu Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

Hemen

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Tedavi Sonuçları

ABD ve birçok Avrupa ülkesinde güvenle kullanılmakta olduğu, hatta çoğu sağlık sigortaları ve devlet tarafından tedavi süresi, hastanın iş gücü kaybı gibi unsurlar göz önünde bulundurulduğunda maliyet-etki açısından daha avantajlı olduğundan desteklendiği artık bilinen bir gerçektir. ABD’de sıkı incelemeler ile ilaçlara onay veren resmi bir kuruluş olan FDA tarafından kronik migren tedavisinde kullanımı 2010 yılında onaylanmıştır. Ülkemizde de çoğu sağlık güvencesi sağlayıcıları tarafından karşılanmaktadır.

Randevu Al

Migren Botoksu tedavisi ağrısız yapılır, gündelik hayata hemen dönüş yapılabilir!

Migrende etkisi ağrı mekanizmalarının gelişmesini azaltma ve engelleme üzerinden gerçekleşen botoks bu etkisini yapıldığı bölgeden sinir hücresi boyunca taşınıp ağrı üreten merkezlerin aktivitesini azaltarak gerçekleştirmektedir. Botoksun çocuklarda dahi etkinliği ve uygulanabilirliği yapılan çalışmalarda gösterilmiştir. Uygulama açısından hastaların en çok merak ettiği canlarının yanıp yanmayacağı hususudur. Öncesinde yapılan lokal anestezi ile çok ince iğnelerin kullanıldığı bu uygulama esnasında hemen hiçbir acı hissedilmemektedir. Botoks tedavisinin ilaç tedavisine oranla yan etkileri oldukça azdır. Ayrıca hasta uygulama sonrası hemen günlük hayatına dönebilir.

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok Kat:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Botoks ile Migren Tedavisi Kimlere Yapılabilir
Migren Tedavisi İçin Yapılan Botoksun Yan Etkisi Var mıdır?
Botox ile Migren Ne Kadar Süre Kontrol Altında Tutulabilir?

İlgili Yazılar

Ixora Life Clinic

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara