fbpx

Koltuk Altı Botoksu

koltuk-alti-botoksu
Koltuk Altı Botoksu

Sadece sıcak havalarda değil her mevsim sizi zor durumda bırakan koltuk altı terlemenizden mustaripseniz terleme botoksuna “Merhaba!” deyin. Koltuk altı terlemesi sorunu sadece özel yaşamı olumsuz etkilemekle kalmıyor aynı zamanda sosyal ortamlarda da özgüven eksikliğine neden olabiliyor. Peki, bunu önlemek için ne yapmak gerekiyor?  Koltuk altı botoksu, hayatımızı kolaylaştıran bir uygulamadır.

Randevu Al

Koltuk Altı Botoks Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

Hemen

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Tedavi Sonuçları

Aşırı terleme sorunu nedir?

Aşırı terlemeye tıp dilinde hiperhidrosis denmektedir. Terleme iki şekilde ortaya çıkar. Biricisi psikolojik faktörlerle yani stres, utanma, heyecan gibi duygusal değişikliklerde oluşan aşırı terleme durumu. İkincisi ise altta yatan bazı hastalıklara bağlı olarak ve ilaç kullanımına bağlı ortaya çıkan aşırı terleme durumudur. Vücudumuzun her yerinde aynı anda aşırı terleme durumu görülmez. Çoğunlukla aşırı terlemenin yaşandığı bu bölgeler koltuk altı, avuç içi, ayak ve ayak tabanıdır.

Koltuk Altı Botoks ile koltuk altı terleme tedavisi nasıl uygulanır?

Koltuk altı botoksu, terleme sorunundan kişiyi kurtaracak yöntemlerden biridir. Botoks, sadece bilindiği üzere sadece yüzdeki kırışıklıklar için kullanılmıyor. Medikal estetikten önce botoks, göz ve nörolojik hastalıkların tedavisinde zaten kullanılmaktaydı. Medikal estetikle beraber artan botoks kullanımı son yıllarda aşırı terleme problemi olan insanlarda terlemeyi durdurmak için koltuk altı, el ve ayakta uygulanıyor. Artık sadece pürüzsüz ve genç görünmek için değil, aynı zamanda aşırı terleme sorununa da çözüm olarak botoks uyguluyoruz.

Koltuk altı botoksu nedir?

Lokal anestezi altında yaklaşık 30 dakikada uygulanan koltuk altı botoksu ile işlem sonrası yaşantınıza ara vermeden kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Koltuk altında bulunan belirgin ter bölgelerinin tesbit edilmesini takiben, ince uçlu iğnelerle bölgeye 20-30 adet enjeksiyon yapılır. Kısa sürede tamamlanan uygulama sonrası, 1 hafta içersinde ilaç etkisini göstermeye başlar.
15 gün sonra eğer terleme halen devam ediyorsa, terlemenin aktif olarak devam ettiği bölgelere ek doz botoks uygulamaları yapılabilir.

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok Kat:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Koltuk Altı Botoks işlemi kimlere uygulanabilir?
Koltuk Altı Botoks işlemi ne kadar süreyle yaptırmak gerekiyor ?
Koltuk Altı Botoksu ağrılı bir işlem midir?
Koltuk altı botoksu yan etkisi var mıdır?

İlgili Yazılar

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara