Kaz Ayaklarına Botoks Fiyatları 2022 - Liv Hospital Vadi | Ixora Life Clinic    

Kaz Ayaklarına Botoks

KAZ AYAKLARINA BOTOKS

Göz etrafındaki kırışıklıkları gidermeye yönelik kaz ayakları botoksu uygulaması gereksimleri; Göz etrafı kırışıklıkları tekrarlayıcı mimik hareketleri ve zamanla oluşmaya başlar. Bu kırışıklığın derecesi ve oluşma süresi birçok faktöre bağlıdır. En sık neden göz etrafı mimik kaslarının fazla kullanımıdır.

Göz kısma ya da gülme gibi yüz ifadeleri bu kırışıklıkların oluşması için bir nedendir. Ayrıca cilt yapısı çok ince olan hastalarda bu tekrarlayıcı mimik hareketlerinin baskısı daha fazla olacağından, kırışıklık oluşumu daha erken görülebilir. Meslekte önemli bir etkendir. Devamlı dikkat gerektiren ya da konuşma gerektiren işlerle uğraşanlarda yine göz etrafı çizgilenmeler daha fazla olabilir.

Göz dış tarafında oluşan ışınsal tarzda çizgilenmeler kaz ayağı kırışıklığı denilir. Bu kırışıklıkların tedavisinde botox çok etkindir. Özellikle kırışıklıklar tam oturmamışsa tek başına botoksu uygulaması neredeyse mükemmel sonuç verir. Ancak kaz ayağı kırışıklıkları eğer derinleşmişse dolgu ve botoksu kombine uygulamaları daha etkin bir sonuç yaratır.

Çünkü bu kırışıklıklar artık ciltte doku kaybına da sebep olmuştur. Sadece botoks kırışıklıkları açsa da kırışıklıkların içini doldurmaz. Dolgu burada devreye girer. Dolgu ile hem kırışıklık doldurulmuş hem de cilt kırılmasına karşı direnç elde edilmiş olunur.

Kaz ayakları botoksu dozu her alan için 12.5 ünite olmak üzere toplam 25 ünitedir. Dysport uygulaması için ise 40 + 40 ünite olmak üzere toplam 80 ünitedir. Etkinlik süresi 4-6 aydır.

Kaz ayaklarına dolgu uygulaması için en iyi seçim Volbella ya da Teosyal Redensity 2’dir. Çünkü bu dolgular su gibi akışkan olduğu için cilt içinde çok iyi bir yer tutar ve kendilerini belli etmezler. Toplam uygulama dozu 0.5-1 ml yeterlidir.

Botoks yapılması ile kaz ayakları neredeyse mükemmel tedavi edilirken en büyük problem alt göz kapağındaki kırışıklıkların geçmemesine bağlı uyumsuz görünümdür. Çoğu hasta bu durumdan şikayet edebilir. Bu durumu önlemek için ya botoksu uygulama alanı alt göz kapağı alt ve dış yanına kadar genişletilmelidir.

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Ayrıca kaz ayakları bazen yanaklara kadar uzun hatlar şeklide uzanabilir. Bu yüzden botox uygulaması bazen kaz ayaklarına 2 ya da 3 paralel hat üzerinden yapılmalıdır. Diğer dikkat edilmesi gereken noktada botoksun alt göz kapağı kaslarına difüzyonundan kaçınılmasıdır.

Bu sayede alt göz kapağı hareketleri de bir miktar azaltılmış olur ve daha uyumlu bir geçiş sağlanabilir. Diğer bir seçenek ise kaz ayaklarına uygulanan botox yüksek seviyeye yapılmalı, alt göz kapağı yanlarına inilmemelidir. Bu sayede alt göz kapağı kırışıklıkları kesilmemiş, doğal görünüm bozulmamış olunur.

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok K:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Yüzünüzde maske gibi donuk bir yüz görünümü oluşmaz. Bu uygulama ile amaç doğal ve daha genç bir görüntü elde etmektir.

Kırışıklığınızın derinliğine göre tek başına bu işlem yeterli olmayabilir.

Botox uygulamaları 4-6 ayda bir tekrarlanır. Uygulama sayısı arttıkça araları uzayabilir. Zamanla belli mimikler unutulur ve daha düşük dozlarla aynı etkiler sağlanabilir.

Hayır. Botox’un hiçbir dolgu özelliği yoktur.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
0 (533) 034 70 02
Benzer Tedaviler
21
Eylül

Migren Botoksu tedavisi ağrısız yapılır, gündelik hayata hemen dönüş yapılabilir! Migrende etkisi a..

Devamını oku
21
Eylül

Koltuk Altı Botoks ile koltuk altı terleme tedavisi nasıl uygulanır? Koltuk altı botoksu, terleme s..

Devamını oku
21
Eylül

Ayrıca kaz ayakları bazen yanaklara kadar uzun hatlar şeklide uzanabilir. Bu yüzden botox uygulaması..

Devamını oku
21
Eylül

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok Kat:3, 34396 Sarıyer/İ..

Devamını oku
21
Eylül

Dudak Çizgilerinin Tedavisinde Dudak Botoksu Uygulaması Dudaklardaki çizgilerin tedavisinde düşük d..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks) Hakkında Sürekli çalıştığı için, sürekli büyüme eğiliminde o..

Devamını oku
20
Eylül

Yüz Estetiğinde Botoks Uygulanan Bölgeler Hangileridir? Alın botoksu yaptıranlar genellikle yüzün d..

Devamını oku