Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2022 | Ixora Life Clinic    

Göz Kapağı Estetiği

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Yaşlanmanın ilk belirtisi göz etrafında başlar. Göz kapağında sarkma ve torbalanma ile göz etrafında oluşan kırışıklıklar kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Göz kapağı estetiği ile daha diri ve daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz Kapağının Estetik Sorunları ve Tedavileri Nelerdir?

Göz çevresi yaşlanma bulgularını yüzde en erken veren bölgelerden birisidir. Bu yüzden göz kapağına ait bozukluklar erken yaşta belirmeye başlar. Göz kapağı değerlendirilmesi etraf bölgelerinde değerlendirilmesini içerir. Göz kapağı sarkmaları, torbalanmalar, asimetriler ve kaş ile olan ilişkileri değerlendirilir. Göz kapağı estetiği ameliyatı bu sorunlar giderilebilir.
Yaşlanmaya bağlı göz kapağındaki değişiklikler;

  • Fıtıklaşan yağ yastıkçıklarına bağlı göz torbalarının belirmesi
  • Göz kapağı cildinde sarkma
  • Alt göz kapağı boyunda uzama
  • Kaşlarda sarkma
  • Elmacık kemiği bölgesine yakın şişlik oluşması

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

1 - 2 Saat

Aneztezi Türü

Genel Anestezi

Hastane Yatış

1 Gün

İşe Dönme Süresi

3 - 4 Gün

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Göz kapağı temel olarak üst ve alt olmak üzere iki ayrı bölüme ayrılır. Bu iki bölge ayrı ayrı ameliyat edilebileceği gibi aynı anda ya da komşu bölgeler ile beraberde yapılabilir. Üst göz kapağında en sık karşılaşılan problem genelde göz kapağı sarkmalardır. Göz kapağı düşmesi yani ptoziste en sık karşılaşılan ikinci problemdir. Alt göz kapağında ise torbalanma ve cilt gevşemesi ile kırışıklık ön plandadır.

Göz kapağı estetiği ameliyatları son derece yüz güldürücüdür. Hastalarda hızlı iyileşme gözlenir. Operasyon süresi kısadır. Ama özellikle alt göz kapağı estetiği ameliyatında komplikasyonlardan kaçınmak için titiz bir cerrahi ve deneyimli eller gerekir. Bu nedenle iyi planlama yapılmadığı zaman sanılanın aksine göz kapağı ameliyatları daha karmaşık ve zor ameliyatlar olabilir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı (Blefaroplasti)

Göz kapağı estetiği ameliyatı olacak kişi öncelikle tam bir muayeneden geçirilir. Göz kapaklarını değerlendirirken yüzün diğer yapıları ile ilişkisine bakmak gerekir, çünkü göz kapağı estetiği planlanırken daha iyi bir sonuç elde edilebilmesi için alın germe, kaş kaldırma, orta yüz germe ya da diğer estetik cerrahi uygulamalar da dahil edilebilir. Üst göz kapağında; ince bir penset ile kişinin gözleri açıp kapatılarak fazla olan göz kapağı cildi işaretlenir. Alt göz kapağında ise; gözaltı torbaları ve fazla cilt miktarı işaretlenir.

Göz kapağı operasyonları lokal anestezi ya da sedasyon ile uygulanabilir ve ortalama ameliyat süresi 45 dakika-1 saat aralığındadır.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı için kesi doğal katlantı çizgisi içinden yapılır. Kesi göz dış kenarına ulaşınca kırışıklık çizgileri içinde uzanır. Daha önceden işaretlenen göz kapağındaki yağ , fazla cilt ve kas dokusu çıkarılır.

Sarkık Göz Kapağı Estetiği ve Göz Altı Torbaların Tedavisi

Alt göz kapağı estetiği ameliyatı için ise kesi kirpik dibinin 1-2 mm aşağısından yapılır. İşaretlenen alandaki göz altı torbaları, kas ve fazla cilt çıkarılır. Ben genellikle alt göz kapağındaki torbaları aşırı çıkarmaktan kaçınıyorum.
Bunun yerine yağların fıtıklaşmasını önlemesi için septumu güçlendirmek ve yağların bir kısmını gözyaşı oluğuna yayarak daha pürüzsüz bir yanak geçişi elde etmenin daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Çünkü fazla alınmış yağlar erken dönemde güzel bir görünüm oluştursa da yaşlanma süreci devam ettikçe bu alanlarda çökme görülmesi muhtemeldir.

Yıllar sonra ‘ kadavra göz ‘ olarak isimlendirdiğimiz alt göz kapaklarında ciddi yumuşak doku eksikliğine bağlı çökmeler oluşabilir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Sonrası

Göz kapağı estetiği sonrası kişiler operasyondan hemen sonra evlerine gidebilirler dolayısıyla hastanede kalmak gerekmez. Ameliyattan sonra göz kapaklarında morluk ve ödem olağan bir süreçtir.
İlk bir iki gün göz kapaklarına uygulanacak buz şişliği ciddi ölçüde azaltmaktadır. Aynı anda morluk ve şişlik giderici krem kullanılması tavsiye edilir, bu sayede iyileşmede hızlanacaktır. Ağrılar için ağrı kesici yeterli gelecektir.

Göz kapağındaki kesi alanları ince striplerle kapatılmakta dikişler alınana kadar pansuman gerekmemektedir.
Dikişler ortalama 4-5 gün sonra alınır. Göz kapağı en iyi yara iyileşmesine sahip bölgedir, ameliyat izi saklı yerlerde kalır ve zamanla fark edilen bir iz kalmaz.

Göz Kapağı Estetiğinde Hedef

Göz çevresindeki kas hareketlerinin deri ve dokular üzerindeki etkileriyle, estetik görünümün azalması ve yaşlanma belirtilerinin gözlenmesiyle oluşan sorunların giderilmesi, ameliyatın temel hedefidir.

Blefaroplastide temel hedef; göz çevresinin gençleştirilmesi, toparlanması ve daha genç bir görünüm kazandırılmasıdır. Göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları ya da çeşitli hastalıklar nedeniyle göz çevresindeki sorunların giderilmesi, yine yapılacak uygulamanın tür ve içeriğine bağlıdır.

Göz kapağında oluşmuş; sarkıklar, çukurlar, torbalanmalar ve derin çizgiler gibi yaşlanma belirtilerini tamamen ya da belirli bir oranda geçirme, iyileştirme için göz kapağı estetiği yani blefaroplasti yapılır.

Göz Kapağı Estetiği Blefaroplasti Ameliyatı İle Tedavi Edilenler

Göz kapağı estetiği olanlar, göz simetrisindeki düzelmenin yanı sıra, yorgunluk ve yaşlılık belirtilerinin büyük oranda giderildiğini fark ederler. Bu ameliyatta yine yapılacak işleme bağlı olarak;

  • Göz altı deformasyonları
  • Göz kapağı deformasyonları
  • Sarkma ve torbalanmalar
  • Asimetrik bozukluklar giderilir.

Hem üst hem alt göz kapağı ameliyatlarında yaşlılık belirtileri silinerek, genç, dinamik ve daha deformesiz görünüm elde edilir. Uygulama sırasında civar bölgelere yani kaş, yanak, alın gibi orta yüz ya da üst yüz bölgelerine de ilave uygulamalar bir arada yapılabilir.

Göz Kapağı Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Yaş, zaman ve çeşitli faktörlere bağlı olarak önceki ya da ileriki yaşlarda oluşmuş göz kapağı ve göz altı sorunlarında, istenilen her yaşta ameliyat yapılır. Estetik ameliyatlar dahilinde 18 yaş üzerinde uygulamalar yapılmakla birlikte çeşitli sağlık problemlerinde daha erken yaşlarda da yapılabilir.

Göz kapağı ameliyatı riskleri hakkında ameliyat öncesi danışanlara bilgi sunarak, uygulamanın tür ve tekniğini belirliyoruz. Kadın veya erkek isteyen herkese uygulanabilir. Yüz deri ve dokusu sağlıklı olan, yüz kaslarında deformasyon olmayan, göz hastalıkları bulunmayan kişiler blefaroplasti ameliyatı yaptırabilirler.

Glokom, retine ayrılması, kuru göz sendromu gibi sorunları olan kişilere bu ameliyat türleri uygulanmaz.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı olarak bilinen uygulamalarda üst ve alt göz kapağının birleşim yerlerinden yukarı alma işlemi uygulanır. İleri ki yaşlarda daha belirgin olan badem göz ameliyatlarında daha genç ve formda görünüm elde edilir. Dışta duran kapaklar, ideal orana alınır.

Üst ve Alt Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz kapağında oluşan sarkıklar ve alt kısımda oluşan torbalanmalar nedeniyle görüntü ve asimetrik sorunlar gözlemlenir. Her iki kapağında değişiklik yapacak kişilere, aynı ameliyatta her iki kapağın tedavisini yapıyoruz.

Aynı zamanda bir avantaj olan her iki kapağın aynı seans içinde yapılması, simetri, birleşim yerleri uyumu gibi konular için de daha rahat ve nitelikli çalışma avantajı sağlar. Ameliyat öncesindeki teknik ve muayenelerde, teknik ve uygulanacak işlemler tespit edilir. Ameliyatın başarılı sonucunu gösteren faktörlerden biri de ameliyat sonrası bakımdır. Zira nitelikli bakımı sağlandığında uzun yıllar boyunca yapısını korur.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu ameliyat sonrasında hastalarda hafif ağrılar yaratabilir. Bunun için ağrı kesici ilaçlar kullanır ve bu süreç rahat bir şekilde geçer. Ağrılar 2-3 gün sürebilir.

Gerçekleştirilecek operasyon 30 dakika ila 1 saat arasında sürebilmektedir. Yapılacak ek işlemlere göre bu süre uzayabilir.

Ameliyattan 7-10 gün sonrasında işe dönülebilir. Bundan önce doktor kontrolü yapılmaktadır bu sürede doktordan bilgi alınabilir.

Göz kapağı estetiği sonrasında görme bozukluğu yaşanmamaktadır. Ameliyat sonrasında bulanık görme yaşanabilir ama geçici bir durumdur.

Göz kapağı estetiği ameliyatı 30 yaş sonrası bireyler için sıklıkla yapılmaktadır ve 70 yaşına kadar üst sınırı bulunmaktadır. Göz kapağı estetiği görmeyi engelliyor ise her yaşta yapılabilir.

Evet, hastadan hastaya bu durum değişiklik göstermektedir. Durumun düzelmediği hallerde ise ikinci bir ameliyat yapılabilir.

Göz kapağı estetiği uzman plastik cerrahlar ve ekibi tarafından yapılması halinde başarı oranı yükselen bir operasyondur. Bu sebep ile alanında uzman doktorlar kavramı kullanılması doğru olacaktır.

SSK ile anlaşması olan özel hastaneler ameliyatın bir kısmını karşılamaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için hastaneye başvurulmalıdır.

Göz kapağı düşüklüğü tekrarlama ihtimali yoktur sonuçlar kalıcı olmaktadır. İlerleyen yaşlarda ise doğal bir süreç olan yaşlanmanın etkisi ile tekrar deformeler görülebilir.

Ameliyat ertelenebilir ya da iptal edilebilir. Bu hastanın kararına bağlı olan bir konudur.

Büyük ya da küçük her ameliyat sonrasında iz kalmaktadır. Bu ameliyat esnasında da çok azda olsa iz kalmaktadır. Bu iz göz kapağının doğal katlanma yerinde olduğu için belli olmamaktadır.

Ameliyat sonuçları her kişi için farklılık gösterebilir. Bunun için ameliyat olan kişilerin yorumları dikkate alınmamalıdır.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sonrasında pişman olan kişilerin sayısı oldukça azdır. Genel olarak ameliyat ile yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Bunun için ise işinin ehli olan doktorlara ihtiyaç vardır.

Göz kapağı düşüklüğü bir süre sonra görmeye engel olmaktadır. Göz fonksiyonlarını yitirmeden önce ameliyat olunmalıdır. Sağlık için yapılan göz kapağı düşüklüğü ameliyatı caiz olmaktadır.

Göz kapakları oldukça fonksiyonel ancak bir o kadar da hassas yapılardır. Ameliyat ile yaratılan travmanın sonuçları çok daha net hissedilir. Göz kapağı estetiği ameliyatlarından sonra iyileşme süreci, ameliyatın kesin sonuçlarının ortaya çıktığı birinci ayda tamamlanır. Bu süreye kadar ivmeli bir şekilde morluklar ve şişlikler kaybolur. Operasyondan önce planlanan görsele doğru gidişat başlar.

Göz kapağı estetiği sarkmalara ve kırışıklara karşı yapılır. Bu iki sorun da genel olarak yaşlanmanın belirtileridir. Dünya üzerindeki hiçbir operasyon yaşlanma etkisini sonsuza kadar durduramaz. Doğal olarak göz kapağı estetiği operasyonlarından sonra da yaşlanma etkisi devam eder. Göz kapağı estetiği ile yapılan müdahalelerin sonucu beş – on yıl arasında kalıcıdır. Sonrasında duruma göre tekrarlanması gerekebilir.

Her cerrahi operasyon uygulama metodundan bağımsız olarak belirli risklerle gelir. Estetik operasyonlar çok daha planlı ve programlı ilerlediğinden dolayı risklerin ortaya çıkma ihtimali de düşüktür. Göz kapağı estetiği sırasında gözün estetik hale getirilememesi, göz estetiğinin daha da bozulması ve göze zarar verilmesi gibi riskler vardır. Bunlar oldukça düşük oranlara sahip risklerdir.

Göz kapağı estetiği yaptırıldıktan sonra yaklaşık bir aylık iyileşme sürecinin atlatılması gerekir. İlk haftalarda morluklar, kızarıklıklar ve ayrıca şişlikler bulunur. Bölge dışsal etkilere karşı oldukça açık olduğundan dolayı ilk bir ay kozmetik ürün kullanımı yasaktır. Sonrasında ise yapılan kontrollere göre kozmetik ürün kullanımına izin verilebilir.

Göz kapağı estetiği ameliyatlarını belirleyen temel unsur kullanılan yöntemdir. Cerrahi yöntem ile lazerli yöntem arasında fiyat farkı bulunur. Hastanın istekleri, yapılan müdahalelerin kapsamı, kombine edilen diğer operasyonlar, döviz kuru, operasyonun yapıldığı klinik, operasyonu yapan cerrah başlıca fiyat unsurlarıdır. Doğru ve kesin bir fiyat almak için mutlaka plastik cerrahiye başvurulmalı ve muayene olunmalıdır.
Uzmanlarımız sorularınızı cevaplıyor

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle en kısa sürede iletşime geçelim.

Ixora Life Clinic
Bize Ulaşın
Hasta Yorumları

1.5 hafta öncesinde anneme gözaltı ve göz üstü için estetik operasyonu yaptırdık. Annemin tansiyonla ilgili sıkıntısı olduğundan operasyondan co..

Melisa yılmaz

Dün klinikte göz torbalarım için bir operasyon gerçekleştirdim araştırmalar sonucunda en iyisinin ixora klinik oldugunu gözlemledim kendi içimde endiş..

Salih Gürgen

Operasyonumu dun yaptırdım gayet ağrısız ve sohbet ederek geçti. Ekim yaptırdığım oda gayet sterildi. Doktorun ilgisi ile kafamdaki soru işaretleri gi..

Cinar Berna

Merhaba bu klinikle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım bir burun estetiği yaptırmak için güzel ve temiz bir yer arıyordum daha sonrasında ixora kl..

Ferhat Babat

Annem ve kendim için dolgu ve botoks uygulaması için ixora ile yollarımız kesişti. İşlem uygulaması sırasında ilgili alaka, sonuçundan ve doğal görünü..

Gamze Yıldız

Arkadaşım ameliyatını A sınıf bir hastanede oldu,odamız gayet ferah ve güzeldi.Doktor bey sağolsun sürekli ilgilendi,bilgi verdi.Kesinlikle tavsiye e..

İlayda Güleç

Saç ekimi yaptırdım ve şuan çok memnunum bunun için ekibe ve doktoruma teşekkür ederim ..

Emre Aslan

14 Temmuz'da Ixora Life'da göğüslerimi küçülttüm. İrtibat kişim Meltem Hanım çok kibar ve her zaman yardımcı oldu. Planlama WhatsApp üzerinden yapıldı..

Sevgi
Ixora Life Clinic Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Online Konsültasyon

Ön talep formunu doldurarak
bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden Bize Ulaşın
0 (533) 034 70 02
Benzer Tedaviler
22
Eylül

Bişektomi – Yanak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Bişektomi operasyonunda eski yöntemlerde yanak ..

Devamını oku
22
Eylül

Kepçe kulak ameliyatı bir ya da her iki kulağın şeklini değiştirmek için yapılır. Kulaklarının şekli..

Devamını oku
22
Eylül

Göz kapağı temel olarak üst ve alt olmak üzere iki ayrı bölüme ayrılır. Bu iki bölge ayrı ayrı ameli..

Devamını oku
21
Eylül

Çene Ucu Estetiği (Törpüleme) Hakkında Çene, yüzdeki orantının sağlanmasında büyük önem taşır. Olma..

Devamını oku
21
Eylül

Yüz germe ameliyatı (FaceLift – klasik yüz germe ameliyatı) çeşitli yöntemlerle uygulanabilir. Yönte..

Devamını oku