fbpx

Göz Altı Işık Dolgusu

timthumb
Göz Altı Işık Dolgusu

Gözler yüzün, en fazla ilgi çeken en önemli estetik alanlarından biridir. Dolayısıyla göz çevresi etrafındaki morluklar, kırışıklıklar, göz altlarındaki torbalanmalar yüze yorgun, mutsuz ve daha yaşlı bir ifade verebilmektedir.

Bazı kişilerde göz çevresindeki bu durumlar; estetik problem olma dışında özgüven eksikliği, sosyal uyumsuzluk ve psikolojik problemler de neden olabilmektedir.

Randevu Al

Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

Hemen

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Tedavi Sonuçları

Göz çevresi sorunları kadın-erkek, tüm yaş guruplarında ve ırklarda görülebilmektedir. Göz torbalanmaları ileri yaşlarda ortaya çıkmakla birlikte göz çevresi renk koyulaşması daha erken yaşlarda dahi görülebilmektedir.

Alt göz kapağında iç kısımdan başlayan ve aşağı doğru uzanan ağlama oluğu (tear trough) deride hafif çökme şeklinde bir hat oluşturmaktadır ve bu da yüze yaşlı bir ifade vermektedir.

Gözaltı ve göz çevresi özel bir cilt yapısına sahiptir. Hem derisi, hem de cilt altı destek dokusu olan yağ dokusu bu bölgede oldukça incedir. Bununla birlikte bu bölgedeki deride kolajen elastin lifleri de daha ince ve gevşektir. Dolayısıyla yaşlanmayla beraber ciltteki ilk bozukluklar göz çevresi ve gözaltında oluşmaya başlar. Göz çevresi, yapısından kaynaklanan sebeplerle yüzün diğer bölgelerine göre deformasyonlara en açık bölgelerden biridir.

Gözaltı morluklarının, torbalanmalarının nedenleri nelerdir?

• Göz altında deri ve deri altı yağ destek dokusunun az olması derinin hemen altındaki kas yapısının ve kas içinde damar yapılarının yüzeyde daha belirgin görünmesine neden olmaktadır. Bu da göz altı morluklarının ortaya çıkmasında en önemli nedenlerden birisidir.
• Yapısal özellikler de göz çevresindeki kılcal damarların ve atar damarların daha belirgin olmasına neden olmaktadır.
• Fiziksel yorgunluklar, stres, adet dönemleri ve gebelik bu damarların genişlemesine ve kanın burada göllenerek damar içeriğinin damar dışındaki dokulara çıkmasına neden olarak göz altı morluklarını daha belirgin hale getirebilmektedir.
• Bazı hastalıklarda göz hormonlar, bazı ilaçlar, korunmasız güneşe maruz kalma, beslenme düzensizlikleri, sigara içimi, alkol kullanımı, uykusuzluk, deri kurulukları ve kronik hastalıklar da göz altı morluklarının ve torbalarının oluşumunu tetikleyebilmektedir.

Göz çevresi için hangi tedaviler uygulanabilmektedir?

• Göz çevresinde hiyaluronik asit içeren dolguların kullanımı,
• Göz çevresine destek ip uygulamaları,
• Göz çevresi leke ve koyu halkaların çeşitli yöntemlerle tedavisi,
• Göz altı ve üstü torbalar için ameliyatların yapılması,
• Deri elastikiyetinin çeşitli yöntemlerle tedavisi,

Göz çevresini daha sağlıklı ve genç görünüme kavuşturabilmek için bu ve benzeri tedaviler tek başına ya da kombine (birlikte) olarak uygulanabilmektedir.

Göz Altı Işık dolgusu

Işık dolgusu; göz altında morluk, torbalanma, kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde oldukça sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Göz Altı ışık dolgusu nedir?

Işık dolgusu; göz altında morluk, torbalanma, kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde oldukça sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.
Sadece gözaltı uygulamaları için üretilmiştir ve içeriğinden dolayı göz etrafına gelen ışığı yansıttığı, cildi aydınlattığı ve canlandırdığı için ışık dolgusu adını almıştır.
Göz altı ışık dolgusu; sekiz tane amino asit, hiyaluronik asit, üç tane anti oksidan, mineral, vitamin ve uygulama sırasında ağrı olmaması için lokal anestezik madde içermektedir. Bu maddeler sayesinde hücresel seviyede yapılanmayı sağladığı için göz çevresinde aydınlanma ve canlanma etkilerine neden olmaktadır.

Göz Altı ışık dolgusu kimlere uygulanır?

Işık dolgusu; gözaltında morluk, torbalanma, çukurluk, göz çevresi kırışıklığı oluşmuş her erişkine uygulanabilir. Işık dolgusu; morlukların renginin açılmasını, çukurlukların doldurulmasını, kırışıklıkların açılmasını ve torba görünümünün azalmasını sağlayabilmektedir.

Göz Altı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Uygulamadan önce kişinin herhangi bir rahatsızlık duymaması göz altı bölgesine anestezik krem sürülür.
Daha sonra gözaltı ışık dolgusu ucu küt olan bir kanül yardımı ile enjekte edilir. Tek bir noktadan giriş yapılır ve gözaltı, göz çevresindeki bölge dolgu malzemesi ile doldurulur.

Işık dolgusunun ince iğneler ile uygulanması da mümkündür. Ancak bu yöntemde daha fazla morarma ve şişlik olabilmektedir.

Göz Altı ışık dolgusunun kaç seans uygulanması gerekir?

Genelde tek seans sonunda istenen görüntü elde edilebilmektedir. Ancak gerektiğinde kontrole çağrıldığında ikinci seans da uygulanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Göz Altı ışık dolgusunun etkisi ne kadar sürmektedir?
Göz Altı ışık dolgusunun herhangi bir yan etkisi var mı?
Göz Altı ışık dolgusu sonrasında ne kadar zamanda günlük hayata geri dönülebilir?

İlgili Yazılar

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara