fbpx

Dudak Botoksu

dudak-botoksu
Dudak Botoksu

Dudak bölgesi özellikle kadınların en önemli estetik bölgelerinden birisidir. Dudak bölgesinin tekrarlayıcı hareketleri dudak çevresinde bir takım cilt kırışıklıklarına yol açar. Özellikle sigara içen kişilerde dudak üzerinde bıyık bölgesinde diklemesine çizgiler oluşur. Bu çizgilenmeler sigara içenlerde devamlı negatif basınçla bu kasların tekrarlayıcı hareketleri sonucu oluşur. Bu çizgiler özellikle dudak bölgesinde cilt inceyse, sigara içiyorsa ya da bu bölgedeki mimik kasları güçlü ve aşırı çalışıyorsa daha çabuk ve derin oluşabilir.

Randevu Al

Dudak Botoksu Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

Hemen

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Tedavi Sonuçları

Dudak Çizgilerinin Tedavisinde Dudak Botoksu Uygulaması

Dudaklardaki çizgilerin tedavisinde düşük doz botoks uygulaması faydalıdır. Dudak çizgileri kat izine dönmemişse Dudak botoksu o kadar faydalıdır. Bu bölgeye uygulama yapılması bu çizgilerin tamamını geçirmez, ama azaltır. Düşük doz uygulama yapılması bu bölgedeki orbikularis oris kasının yüzeyel liflerinde açılmaya ve dolayısıyla dudak çizgilerinde azalmaya katkı sağlar. Yüksek dozda uygulama ise orbikularis oris kasının derin liflerine ulaşır ve kasın aktivitesinde ciddi azalmaya yol açar. Bu yüksek doz uygulaması dudak hareketlerinde azalma ya da asimetrilere yol açabilir.

Botoksla Dudak Üzeri Çizgi ve Kırışıkların Giderilmesi

Dudak üzerindeki çizgilenmelerin tedavisinde dudak botoksu ile beraber dolgu uygulaması tedavinin başarısını ciddi oranda artırır. Özellikle bu bölgede oluşan cilt kırışıklıkları katlantı izine dönmüş olabilir. Bu durumda dudak dolgusu uygulaması daha da etkin bir tedavi rolü üstlenir. Ben dolgu olarak genellikle Volbella ya da Volift uygulamasını tercih ediyorum. Çünkü bu dolgular su gibi akıcı yapıları sayesinde kırışıklıkları çok iyi doldurmakta ve bu dolgular fark edilmemektedir. Dolgu uygulaması önce dudak kırışıklıkların içine, sonra da dudak üzerinde ki cildin içine genel olarak dağıtılmaktadır. Ciltte oluşan dirilik ve kırışıklıkların içinin doldurulması bu bölgenin daha güzel görünmesini sağlar. Aynı zamanda bu bölgedeki kırışıklara Botoks koruyucu etki yaratır.

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok Kat:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

DUDAK BOTOKSU ETKİSİ NE KADAR SÜRER ?
DUDAK BOTOKSU UYGULAMASI NE KADAR SÜRER ?
YÜZDE RAHATSIZLIK VEREN BİR DURUM OLUŞUR MU ?
İŞE GİTMEYE ENGEL BİR DURUM OLUR MU ?

İlgili Yazılar

Ixora Life Clinic

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara