fbpx

Yanak İnceltme Ameliyatı

bisektomi-hollywood-yanak-inceltme
Bişektomi – Yanak İnceltme Ameliyatı

Yanak İnceltme Estetiği Nedir?

Geçtiğimiz yaz başlayan ve bu yıl da popüler olan bir Hollywood yanağı sahibi olmak istiyorsanız, bişektomi ameliyatını bilmelisiniz. İnsanlar genellikle başkalarının da beğendiği insanları kendilerine model alırlar.

Randevu Al
Bu rol modellerin çoğu, oyuncular, sanatçılar, modeller veya medya, sosyal medya aracılığıyla fenomen olan insanlardır. Hollywood yanağı, aynı zamanda en beğenilen karakterlerin olduğu Hollywood filmlerindeki kadın karakterlerinden ilham alıyor. Hollywood filmlerinde kadın karakterler genellikle ince çizgiler, zayıf ama güçlü yüz ifadeleri ve gergin açıları olan alt çenelere sahiptir.

Yanak İnceltme Ameliyatı Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

30 - 60 Dakika

Aneztezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

1 - 3 Gün

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Tedavi Sonuçları

Bişektomi – Yanak İnceltme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bişektomi operasyonunda eski yöntemlerde yanak çizgilerini vurgulamak için yanak protezi veya dolgu maddeleri kullanılırdı. Bu yöntemle yüzün inceltilmesi mümkün değildi, aksine bazen abartılı ve pürüzlü bir görünüm kazandırabilirdi. Hollywood yanağında kullanılan yeni yöntem tamamen yanak odaklıdır ve istenen görüntü herhangi bir cerrahi iz bırakmadan kontrollü bir şekilde elde edilebilir. Ek olarak bu alandaki asimetri büyük ölçüde düzeltilebilir. Ameliyat tamamen ağız içinde ve genel veya lokal anestezi altında steril koşullar altında gerçekleştirilir. İşlem süresi her iki taraf için 45 dakikadır. Çok küçük bir kesi ile bu alanın dolumunu sağlayan yağ pedlerine erişilir ve işlem gerçekleştirilir. İstenen sonucu elde etmek için yağ dokusu ölçülü bir miktarda çıkarılır.

 

Bişektomi – Yanak İnceltme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Ergenlik dönemini atlatıp yüz hatları oturduktan sonra yüzündeki, özellikle yanak bölgelerindeki yağdan dolayı kalın yüz hatlarına sahip olan herkes bu işlemi rahatlıkla yaptırabilir. Kilolu olmadığı halde sadece yanak bölgesinde yağlanma olanlar da orantılı ve estetik yüz hatlarına sahip olmak için bişektomi yaptırabilir.

 

Bişektomi – Yanak İnceltme Ameliyatı Sonrası Ödem ve Ağrı Olur mu?

Bu ameliyat, ödem ve ağrıya neden olmaz. Hasta aynı günde taburcu edilir ve ertesi gün işe geri dönebilir. Hasta ilk gün sıvı ile beslenir. Üç gün sonra çok sert (ekmek vb.) yiyecekler dışındaki tüm yiyecekler hasta için uygundur. Bu yöntemde sonuçlar kalıcıdır ve yüz çizgileri fazla kilolu olmadıkça değişmez. Ek olarak bu yöntem, yaşlanma bölgesinde oluşacak deformasyon üzerinde yağ yastıklarının kütlesini azalttığı için önleyici etkiye sahiptir. Bu yöntemin ciddi bir komplikasyonu yoktur. Olası problemler arasında asimetri, aşırı çöküş, yanak bölgesindeki uyuşukluk sayılabilir. Ancak bunlar çok nadir görülen problemlerdir ve titiz bir operasyonda risk yoktur.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyat Ne Kadar Sürer?
Ağrı ya da Acı Hissedilir mi?
İyileşme Süreci Ne Kadar?
Operasyon Sonrasında İz Kalır mı?
Ne Zaman Normal Hayata Dönebilirim?
İşlem Sonrasında Denize/Havuza Girebilir miyim?
Kimlere Yapılabilir?
Kimlere Yapılmamalıdır?
Ameliyat Sonrası Morarma ve Şişlik Olur mu?
Ameliyatın Riskleri Nedir?
Ameliyat Görsel Olarak Etkisini Ne Zaman Gösterir?
İşe Ne Zaman Geri Dönebilirim?
Ameliyatın Etkisi Kaç Sene Sürer?

İlgili Yazılar

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara