fbpx

Saç Ekimi

Saç Ekimi
Saç Ekimi ile Kalıcı Saçlarınıza Kavuşun!

Dünyada ve Türkiye’de uygulanan son saç ekimi tekniği olan FUE (Follicular Unit Extraction) hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten bir saç ekimi işlemidir. FUE ile tüm saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden alınan canlı saç köklerinin tek tek başın saçsız bölgesine transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

Saçınızdaki dökülme sizi rahatsız edecek boyutlara ulaştı ise; bu konu ile ilgili bir hekim ile görüşmeniz sizi rahatlatacaktır. Saç kaybı şekilleri birbirine benzemekle birlikte, saç onarımı kişiye özel bir uygulamadır. Özellikle ön saç hattı yüz ifadenizin çok önemli bir unsurudur ve doğal görünümlü bir saç hattı oluşturulması son derece önemlidir.

Randevu Al

Saç Ekimi Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

5 - 8 Saat

Aneztezi Türü

Lokal Anestezi

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

1 - 7 Gün

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

Ömür Boyu Garanti

Konaklama

Lüks Otel

VIP Transfer

Evet

Saç Ekimi Tedavi Sonuçları

Ağrısız & Lokal Anestezi ile Saç Ekimi

Greftlerin alınması fue motoru sayesinde yapılır ve bu işlem için önceden uyuşturulmuş olan alanın özel bir sıvı aracılığıyla şişirilmesi gerekir. Yüzey genişletici bu sıvı sayesinde hem köklerin daha rahat serbestleşmesi hem de daha fazla sayıda kök elde edilmesi sağlanmış olur.

Greft alınması işlemi bittikten sonra özel bir aparat sayesinde önceden lokal anestezi ile uyuşturulmuş olan alana planlanmış sayıda delikler yani köklerin ekileceği kanallar açılır. Kanal sayısının ekilecek greft sayısı ile eşit olması gereklidir. Kanalların açılması esnasında mevcut saç çıkış açısına mutlaka dikkat edilmelidir. Bu açı önceki saç durumuna sadık kalınarak belirlenir.
Saç Ekimi
Saç Ekimi

Saç Ekimi Operasyonunda Kanalların Açılması

Greftlerin ekilmesi operasyonun son aşaması olup ilk aşamada alınan köklerin ikinci aşamada açılan kanallara ekilmesi işlemidir. Bölge daha önce lokal anestezi ile uyuşturulduğundan herhangi bir ağrı olmaz.

Saç ekimi için, kişinin saçında büyük bir açıklık olması şartı aranmaz. Hafif seyrelme olan bölgeler veya kısmen açıklık olan bölgeler için de saç ekimi uygulanabilir.

Yurtdışı veya Şehirdışından Saç Ekimi İçin Gelen Hastalar

Yurtdışından gelip, otelde kalmak istemeyen hastalar hariç bütün hastalar operasyon sonrası taburcu edilir. Hastanede yatmalarına gerek yoktur. İlk yıkamanın hastane veya klinikte yapılmasında fayda vardır. Operasyondan en erken 24 saat, en geç 72 saat sonra yıkamanın yapılması gerekmektedir. Öncelikle saç ekim sahası üzerine bir miktar yumuşatıcı losyon sürülmeli ve bu losyon 20-45 dakika bekletilmelidir. Kurumuş kanları yumuşatması için yapılan bu işlemden sonra saçlar ılık bir su ile durulanır ve losyondan arındırılır. Ardından özel medikal bir şampuan avuç veya saçın diğer bölgelerinde köpürtülüp hem ekim hem alım sahası yıkanır. Yıkama parmak uçları ve avuç ayası ile olmalı ve asla tırnaklar kullanılmamalıdır. Yıkama bittikten sonra kağıt bir havlu ile saç hiçbir şekilde ovalanmadan sadece nemi alınarak kurulanmalıdır. Her geçen gün yıkamanın dozu biraz daha arttırılmalı ve ortalama 7-10 gün sonra saçlı deride hiçbir kabuk, tortu, kurumuş kanlar kalmamalıdır.

Saç Ekimi

Saç Ekimi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimiyle operasyon yapıldığı hiç anlaşılmayan doğal saçlara kavuşabilir miyim ?
Saç ekimi ağrılı bir işlem midir, ağrı nasıl azaltılır?
Saç ekim sonrasında nasıl görüneceğim ve normal yaşamıma ne zaman dönebilirim?
Saç ekiminden sonra normal saçlarda bir değişiklik ya da dökülme olur mu?
Saçlarım ne zaman ve nasıl çıkar?
Ekilen saçların tamamı çıkar mı, büyüme oranı nedir?

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Yılında Nasıl Belirleniyor?

Türkiye’nin dünyada genelinde saç ekimi alanında tercih edilen bir ülke olması, hem konuyla ilgili uzmanlığına hem de diğer ülkelere göre daha uygun fiyatlara bu operasyonun yapılabilmesine bağlanabilir. Ancak bu durum, ülkemizde yapılan saç ekimi fiyatlarının sabit olduğu anlamına gelmemektedir. Operasyonun uygulanacağı teknikten operasyonun yapılacağı hastaneye, şehrine, operasyonu uygulayacak ekibin deneyim ve uzmanlığına ve ekilecek greft sayısına kadar farklı çok sayıda kriter saç ekimi fiyatlarında farklılık yaratmaktadır.

Greft; verici alandan (donör alan) alınan, içinde saç kökleri (folikül) ve çok küçük bir miktar deri bulunan doku parçalarıdır. Greftler birli, ikili, üçlü saç telleri içerebilir. Saç ekimi yapılan alana greftler yerleştirilerek yeni saçların çıkması sağlanır. Ekim alanının ihtiyacı olan greft sayısı cm2 üzerinden yapılan bir hesapla ortaya konur.

Saç ekiminde fiyatı belirleyen en önemli nokta ekilecek greft sayısıdır. Bu hesap genellikle bir seansta ekilen greft sayısı baz alınarak yapılır. Ancak ekimi yapılan merkeze göre bu durum değişebilir. Ixora Life Clinic’te bir seansta ister 2500 ister 5000 greft ekilsin fiyat sabittir.

Saç ekimi fiyatlarını etkileyecek bir diğer önemli faktör ise yurt dışı veya şehir dışından gelen kişiler için konaklama ve transfer ücretleridir. Burada kalacağız otelin kaç yıldızlı olduğu veya havaalanı transferini özel araçlarla talep etmeniz, saç ekimi paketinizin fiyatlarını etkileyebilir.

Sağlık Bakanlığı’nın saç ekimi ücretlerini internet sitelerinden yayınlamakla ilgili kesin yasağı nedeniyle, ortalama saç ekimi fiyatlarını öğrenebilmek için kurumlar tek tek aranıp ücretler öğrenilebilir.

İlgili Yazılar

Ixora Life Clinic

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara