Q – Switch Lazer ile Ben Aldırma

Q - Switch Lazer ile Ben Aldırma
Q - Switch Lazer ile Ben Aldırma Nedir?

Benler vücudun her yerinde olabilen doğuştan veya sonradan ortaya çıkabilen cilt üzerindeki siyah veya kahverengi noktalardır. Bazı benler deriden kabarık olabilen kolaylıkla ele gelen benler de olabilir. Benler istenmeyen görüntü kazandırdığından veya tehlikeli olduğu durumlarda aldırılabilir. (İlk durumda iyi huylu benlerin ilerleyen süreçte kötü huyluya dönme ihtimaline karşı benler düzenli olarak kontrol ettirilmelidir.) Q – Switch lazer ile ben aldırma ise etkili olan bir yöntem olduğu için fazlasıyla tercih edilmektedir. Fakat bu noktada kötü huylu benlerin cerrahi yöntemle alınması gerektiği bilinmelidir. Q – Switch lazer ile ben aldırma işlemi hem kadınlar hem erkekler tarafından tercih edilebilen bir işlemdir. Ayrıca bu yöntem konforlu bir işlem de sunmaktadır. Ben aldırma işlemi benin büyüklüğüne, rengine, kabarıklığına, histopatolojik tipine, köklendiği hücreye ve davranış biçimine göre değişiklik gösterir.

Randevu Al

Q – Switch lazer ile ben aldırma işlemi lazer ışınlarının benin içeriğindeki melanosit adı verilen maddenin toplanmasıyla oluşan nevüslere etki etmesiyle gerçekleşir. Lazer ışınları bu nevüsleri dağıtır ve dolayısıyla ben kaybolur. Q – Switch lazer ile ben alma işlemi çillere de uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlem açık renkli tene sahip olanlarda 1-2 seansta etkili olabilir. Seanslar arası 4 hafta olup toplam 2 ay içerisinde ise tamamen geçecektir. Q – Switch lazer ile ben aldırma işlemini hamilelik veya hormonal hastalıklar gibi değişim sürecinde olan kişiler yaptıramaz. Benleri kötü huylu olan kişiler yine lazer ile ben aldırma işlemi yerine cerrahi işlem yaptırmalıdır. Bunun dışında kadın – erkek ayrımı yapmadan herkes Q – Switch lazer ile ben aldırma işlemini yaptırabilir. Lazer ile ben aldırma işleminde alt ve üst yaş sınırı yoktur.

Q – Switch lazer ile ben aldırma işleminin avantajları nelerdir?

1) Benler büyük değilse işlem izi kalmaz.

2) Kabarık durumdaki ve deri seviyesindeki benler yok edilir.

3) Bir seansta 30-40 ben üzerinde çalışmak mümkündür.

4) İşlemden sonra pansumana gerek duyulmaz.

5) İyileşme süresi ortalama olarak bir haftadır.

6) Lazer ile ben aldırma işlemi cerrahi bir işlem olmadığı için deri kesilmez yani kanama olmaz.

7) Direkt olarak deri üzerine uygulanan bir işlem olsa da deri kesilerek yapılan işlemlere göre enfeksiyon riski daha düşüktür.

8) Yüz veya boyun bölgesindeki benler de lazer ile ben aldırma işlemiyle aldırılabilir.

Q – switch lazer ışınları uzun süreli etki sağlasa da benlerin sonradan da cilt üzerinde çıkabilme durumu bulunduğu için ömür boyu etkilidir denilmemektedir.

Q – Switch Lazer ile Ben Aldırma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Q – switch lazer ile ben aldırma işlemi lazer ışınlarıyla deri üzerine yapılan bir işlem olduğu için işlem esnasında hafif ısı ve acı duyulabilir. Acı eşiği çok düşük olan hastalarda lokal anestezik kremler kullanılabilir. Zaten bu acı hafif ve kısa süreli olduğu için dayanılmayacak düzeyde değildir. Hasta lokal anestezik kremin işlemin başarısını etkileyebilme durumunun söz konusu olmadığını bilmelidir. Bunun yanı sıra lokal anestezik krem etki gösterdikten sonra deri üzerinden silinip işlem yapılması daha rahat çalışılması içindir. Lazer ile ben aldırma işleminin seans miktarını ve aralığını işlemi uygulayan uzman belirlemelidir. Çünkü bu süreç çilin/benin durumuna ve bulunduğu yere göre değişiklik gösterebilen kişiye özel bir süreçtir. Bunun yanı sıra ortalama olarak 3-6 seanstan bahsedilebilir. Ben aldırma işlemi direkt olarak deri üzerine uygulanan bir işlem olduğu için plastik cerrahi ve dermatologların bulunduğu, işlemin steril ortamlarda yapıldığı bir merkezde işlem yaptırılmalıdır. Ayrıca işlem öncesinde benin kötü huylu ben olmadığından emin olunmalıdır.

Q – Switch Lazer ile Ben Aldırma uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Q – switch lazer ile ben aldırma işlemi sonrasında derinin korunmasına dikkat edilmelidir. Güneş ışınlarının deri üzerinde leke bırakma riskine karşı güneşten korunulmalı, güneşe çıkarken güneş kremi kullanılmalıdır. Ayrıca işlem bölgesi deri üzerinde bulunduğu için temasa ve enfeksiyona açıktır bundan dolayı temiz tutulmaya özen gösterilmelidir. Antibiyotikli veya deri yenileyici kremler kullanılabilir. Aldırılan benin bulunduğu bölgeye kabuk düşene kadar makyaj yapılmamalıdır. Makyaj malzemelerinin içeriğinde kozmetik maddeler bulunduğu için işlemin başarısını etkileyecektir. İşlemden 1-2 sonrasına kadar banyo yapmak, sauna, solaryum, spor salonu gibi ortamlarda bulunmak yasaktır. İşleme bağlı olarak oluşan kabuklanmalar normaldir. Bu kabuklanmalar sayesinde ben atılır. Bu kabuklanmaların koparılmaması gerekir, düzenli olarak krem veya losyon kullanılarak yumuşatılmalıdır. İşleme bağlı olarak kızarıklık ve hafif düzeyde şişlik görülebilecek durumlar arasındadır. Bunlar 2-3 gün sonra kendiliğinden geçecektir.

Q – Switch Lazer ile Ben Aldırma işleminin fiyatları nasıl belirlenir?

Q – switch lazer ile ben aldırma işleminin fiyatlandırmasında birçok etken bulunmaktadır. Bunlar alınan benin sayısı, alınan benlerin büyüklüğü, benlerin yeri, lazer ışınlarının türü, işlem yapan kişinin eğitimi, tecrübesi ve uzmanlığı, işlem merkezinin kalitesidir. Ayrıca bu süreç herkeste farklı olduğu için seans sayısı da fiyatı etkileyen bir durumdur. En doğru fiyatlandırma için işlem merkezine giderek bir fiyat alınmalıdır.

Sonuç olarak Q – Switch lazer ile ben aldırma işlemi oldukça etkili, acısız ve ağrısız bir ben aldırma yöntemidir. Bundan dolayı benlerin kötü huylu olmadığı durumlarda bu yöntemle alınmaları önerilmektedir. Ben aldırma sürecini etkileyen birçok etken olduğu için uzman kişiler tarafından planlanıp yapılması gerekir. Ayrıca steril koşullarda yapıldığına da dikkat edilmelidir. Reklam amaçlı yapılan tedavilerden uzak durulmalıdır. İşlem öncesinde, sırasında ve sonrasında uyulması gereken kurallara dikkat edilerek bu süreç kolaylıkla atlatılabilir.

Q – Switch Lazer ile Ben Aldırma hakkında bilmeniz gerekenler

1) Q – Switch Lazer ile İstenmeyen Çiller ve Benler Tamamen Geçer mi?

Q – switch lazer ışınları etkili dalga boylarına sahip olduğu için genellikle geçer. Fakat bazı durumlarda tamamen geçmeyip ten rengine yakın göze batmayan bir renk de alabilir. Bu durum işlem yapılan makinenin kalitesine ve hastanın deri ve çil veya ben yapısına bağlıdır. Çillerin veya benlerin tamamen geçmesinin sözünü veren işlem merkezlerinden uzak durulmalıdır. Çünkü bu süreç herkeste farklı sonuçlanır.

2) Q – Switch Lazer Işınları Çil veya Ben Dışında Bir Dokuya Zarar Verir mi?

Lazer ışınlarının dalga boyları çilin veya benin durumuna, derinliğine, rengine göre ayarlandığı için herhangi bir dokuya zarar vermez. (Bu noktada doğru dalga boylarının ayarlanması için işlem uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır.) Hatta Q – Switch lazer ışınlarının cildi yenileme etkisi olmasından dolayı cilde parlaklık ve dengeli bir görünüm kazandırır, cilt lekeleri kaybolur.

3) Q – Switch Lazer ile Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Eğer ben küçük ve derinin epidermis kısmında bulunuyorsa genellikle hiçbir iz kalmaz. Fakat ben büyük ve derindeyse küçük ve ten renginde bir iz kalması görülebilir. Bu iz uzaktan bakılınca belli olmayan ancak yakınlaşınca görülen bir izdir. Bundan dolayı iz kalsa bile kötü bir görünüm oluşmayacaktır.

4) Q – Switch Lazer ile Ben Alındıktan Sonra Ben Yeniden Tekrar Eder mi?

Benler sadece doğuştan değil hormonal, güneş ışınları, kozmetik ürünler gibi birçok nedenden dolayı sonradan da ortaya çıkabilen lekelerdir. Q – Switch lazer ile ben aldırılan bölgede çıkmasa da cilt olarak bu noktaya çok yakın bir bölümde ortaya çıkabilir.

Q – Switch Lazer ile Ben Aldırma Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin: 0530 665 40 55 numaralı telefonu arayabilir yada aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Sevgiler

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok K:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul

İlgili Yazılar

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara