fbpx

Alın Çizgilerine Botoks

alin-botoksu
Alın Çizgilerine Botoks

Alın çizgilerine botoks uygulamak, cildin ışıltılı bir parlaklığa bürünmesine ve kaşların da form kazanmasına etki sağlar. Zamanın en belirgin izleri olan alın çizgileri, yatay formda olan ve kişinin yaşına bağlı olarak birkaç ya da daha çok sıralanmış izlerdir.

Yaşam boyu bu bölgedeki kasların çalışması ve cilt dokusunun esnekliğini kaybetmesi, kolajen üretiminin ileriki yaşlarda fazla yapılmaması nedeniyle oluşur. Estetik açıdan yaşlılık belirtileri gibi görünün bu çizgiler, botoks uygulamasıyla daha genç bir görünüme bürünür. Ameliyatsız estetik uygulamaları kapsamında, kliniğimiz hizmetleri dahilinde sunduğumuz pratik bir yöntemdir.
Randevu Al

Alın Botoks Tedavi Özeti

Operasyon Süresi

15 Dakika

Aneztezi Türü

Yok

Hastane Yatış

Yok

Tam İyileşme

Hemen

İşe Dönme Süresi

Hemen

Garanti Türü

4 -6 Ay

Konaklama

Yok

VIP Transfer

Yok

Tedavi Sonuçları

Alın Çizgilerine Botoks Nasıl Yapılır?

Alın botoksu yan etkileri olmayan güvenli bir uygulamadır. Botolinum toksininden elde edilen ve laboratuvar ortamında hazırlanarak estetik ve kozmetik alanda kullanılması sağlanan ürün, bir bakteri proteinidir. Doğrudan kas fonksiyonlarına etki ederek, geçici süreliğine uygulandığı bölgedeki fonksiyonu durdurur. Böylelikle çizgiler açılır, kırışıklıklar giderilir ve cilt yenilenmiş bir görünüme kavuşur.

Herhangi bir cerrahi işlem, kesi yoktur. İnce enjektörlerle alın yapısındaki bazı noktalara uygulanarak cildin toparlanması sağlanır. Botoks, kadın ve erkek herkese uygulanabilir. 18 yaş üzerinde ve hamile olmayan, bebek emzirmeyenlere uyguladığımız, ameliyatsız estetik uygulamasıdır.

Fakat kadın ve erkek deri yapıları farklı olduğu için, uygulama noktaları ve dozu farklıdır.

Yüz Estetiğinde Botoks Uygulanan Bölgeler Hangileridir?

Alın botoksu yaptıranlar genellikle yüzün diğer bölgelerinde de uygulama yaptırarak, bütünsel bir görünüm elde ederler. Alın botoksu için bizlere danışanların, kırışıklıkları, çizgileri, cilt yapısı ve doku formlarına göre gerekli işlemleri belirliyoruz. En çok uygulandığı bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz; Alın çizgileri Kaz ayakları Göz çevresi kırışıklıkları Burun botoksu, burun ucu botoksu, gülme çizgileri, bunny Lines, boyun bantları, çene kırışıklıkları, sigara çizgileri, kaş arası ve kaş çevresi botoksu, migren botoksu olmaktadır.

Alın Çizgileri Botoksu İle Uygulanabilen İşlemler

Alın çizgisi botoks uygulamaları tekli uygulama olarak yapılabildiği gibi diğer estetik uygulamalarla da yapılabilir. Örneğin göz çevresi estetiğinde göz kapaklarının tedavisi, kaz ayakları botoksu ile beraber yapıldığında daha kombine bir görsel kazandırır.

Üst yüz bölgesi botoksu olarak, orta yüz ve alt yüz bölgeleriyle birlikte uygulanabilir. Dolgu işlemlerine ek olarak yapılabilir ve daha önce estetik ameliyat olmuş kişilere de revizyon olarak uygulanabilir.

Alın Çizgileri Tedavisinde Botoksun Avantajları Nelerdir?

Botoks öncesi sonrası görselleri, uygulamanın ne kadar fark yarattığını ve estetik açıdan çok daha genç bir görünüm kazandırdığını gösterir. Ameliyat gerektirmeyen bir uygulama yöntemi olduğu için kesi izi olmaz, enfeksiyon riski olmaz ve uygulamadan hemen sonra iz bırakmaz.

Pratik ve hızlı bir uygulamadır. Alın çizgilerine botoks ortalama 10 dakikada tamamlanır. Öncesi ve sonrasında herhangi bir hazırlık yapmaya gerek yoktur. acısız ve kanamasız bir uygulamadır. Pansumana, bandaja gerek yoktur. Konforlu ve güvenlidir. İçeriğindeki madde FDA tarafından onaylı ve kliniğimiz tamamen streril koşullarda dizayn edilmiştir.

Alın Çizgilerine Botoks Uygulaması Ne Kadar Sürede Belirlenir?

Uygulama sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilir. Uygulama cilt yapısına göre 3 gün ile 7 gün içerisinde belirginleşir. 2 haftada ise tamamen oturur ve cilt yüzeyinde tamamen kırışıksız bir görüntü verir. Kullanımı genellikle 6 aydır. Bazı ciltlerde 8 aya kadar kullanım sağlanabilir. Yeniden ve düzenli olarak uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bilinmesi gereken detay, botoksu çizgi ve kırışıklıkları tamamen geçirmediği belirli sürede yok ettiğidir. Kullanım süresi sonunda cilt eski haline döner. Alın çizgisi botoks fiyatları, uygulanacak bölge ve doku yapısına bağlı olarak belirlenir.

Adres: Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi, Vadistanbul Park Etabı, 7F Blok K:3, 34396 Sarıyer/İstanbul Liv Hospital Vadi İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Kimlere Botox Uygulanamaz?
Botox Maske Gibi Bir Yüz İfadesi Yaparmı?
Botoks'un yan etkileri var mıdır?
Botoks'un etkisi ne kadar sürmektedir?
Botoks vücutta hangi bölgelere uygulanabilir?

İlgili Yazılar

Messenger

Doktora Sor

WhatsApp

Şimdi Ara